Антибиотици през кратък период от време

  • 1 192
  • 12
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Здравейте, момичета! Сигурно не само аз съм така, но много се притеснявам за въздействието на антибиотиците върху организма на малката ми дъщеря. Тя е на 4 години, от около 2 на всеки два месеца прави едно гърло, не ти е работа! От януари досега е изпила поне 4 различни антибиотика, в момента пак е на антибиотик. Пробвала съм и с хомеопатия, но тя действа по-бавно и детето се мъчи, докато му подейства. Дайте ми някакъв съвет как да намаля вредното действие на антибиотиците върху организма й. Ще ви бъда благодарна!

# 1
  • Мнения: 2 082
какво и е на гърлото-става червено,има ангина или...?просто и е слабо място-предполагам,че не всеки път се налага АБ,ако става въпрос само за зачервено гърло

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
И на моята дъщеря й се наложи от декември насам да изпие няколко антибиотика, като направи и алергия. В момента също й е предписан, но аз на своя глава реших този път да не й го давам и се опитвам да овладея положението по друг начин.
Единственото, за което се сещам е по време на приема на антибиотика да даваш Ентерол или Лактофлор, също и витамини. Не трябва да се ядат храни богати на протеини през това време. Намали месото и млечните продукти.

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
какво и е на гърлото-става червено,има ангина или...?просто и е слабо място-предполагам,че не всеки път се налага АБ,ако става въпрос само за зачервено гърло

Правила е и гнойна ангина, но само веднъж. Иначе през два месеца горе-долу два-три дни преди това устата й почва да мирише направо на ацетон, и докато се шашкам и се чудя как да предотвратя това, което знам, че ще последва, тя вече е вдигнала хвърчащите градуси от порядъка на 39 и отгоре температура. Отиваме на лекар и дежурната диагноза е "Много възпалено гърло". Казват, че е силно зачервено, без налепи, понякога с някакви гнойни секрети, ако й тече носът. Но невинаги носът тече, а гърлото си се възпалява. Надуват й се лимфните възли зад ушите, веднъж и отит направи. Ходихме на микробиологично изследване - не показа нищо. А наред с възпалението на гърлото се появява и разстройство. Но най ме плаши температурата, защото е много упорита и понякога с часове не мога да й я сваля, като снощи например - вдигна в два през нощта и въпреки усилията ми спадна чак сутринта в 5-6 часа. Детето остана без силица. През януари й изписаха аугментин, седмица след него - дурацеф, после пак аугментин и сега е на биодроксил. Много станаха вече, детето не иска да яде, защото му убиват апетита, а и много се страхувам от евентуална алергична реакция. Досега не е имала, но знае ли човек, особено като се натрупат толкова един след друг!

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Помогнете! Пак вдигна висока температура, а не мога да дам панадол или нурофен, защото не са минали 4 часа от последното даване... Ужас! Сега ще правя компреси, дано помогнат! Дайте съвет!

# 5
  • Мнения: 658
Течен аналгин или Хексалгин - това  е спасението ако е много висока Т.
Свещички  слага ли?

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Течен аналгин или Хексалгин - това  е спасението ако е много висока Т.
Свещички  слага ли?

Не, не съм слагала свещички. Мажа с вода и оцет и това е! Пустият му антибиотик, да беше почнал да действа барем, като ще се трови с него! Като че ли взе да спада вече. Ако не спадне още, ще й обуя мокри чорапи. Дали няма да изстине пък от тях?

# 7
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954

 Дали няма да изстине пък от тях?
[/quote] не се притеснявай няма.Аз го събличам гол и го увивам във чаршафи с оцет

# 8
  • Мнения: 2 082
хексалгин или хладна вана/не студена/.мъчи се понякога да избягваш АБ-например ако е само червено гърлото.вече ако има усложнения,като отит-няма как...температурата не бива да те притеснява чак толкова много-организмът се бори,въпреки че над 38,5 си е притеснително.подсили организма-прополис,пчелно млечице,пчелен прашец.аз много пъти съм писала,но правя половин буркан мед,смлени 2-3 лимона ,чаша смлени орехи и пчелен прашец.всичко това обърквам добре и давам сутрин на гладно по една лъжица.ако е болно детето,може и по три пъти.доволна съм...а за гърло свари лайка и промивай често гърлото.също така много помага и сок от лимон/ако може гаргара,ако не по няколко лъжички се промива гърлото на често...може и малко мед да сложиш за да е по-сладко/.ако може детето да прави гаргара нишадъра също помага,но не трябва да се поглъща.последно синът ми беше с гнойна нагина и подути лимфни възли,но не съм двала антибиотик.мазах му гърлото с гранофурин,сода и нишадър.мина му за два дни,но той е по-голям...

# 9
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ох, спадна! Слава богу! Опитах се веднъж да мина без антибиотик и резултатът беше бронхит. А това моето детенце, всъщност и двете ми, са толкова навити глави, че като рекат, че нещо не им харесва, не го ядат и пият и това си е. Пробвала съм чайове, компреси, гаргари - абе как нищо пък не им хареса! А за това с меда, лимоните и орехите - и дума да не става! Опитах и с добро, и с лошо, ама не - не им харесва, отказват да го близнат даже. А колко проблеми можеха да си спестят, пък и аз покрай тях... Веднъж насила накарах голямата да изпие една чаша от онзи чай за кашлицата - бронхопам ли, бронхостим ли беше? Е, постигнах си своето, ама не съвсем - като почна да повръща после...

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 050
И на моята щерка на 2-3 пъти беше изписван АБ за висока Т и червено гърло. На своя глава изчаквах с АБ- 2-3 дни давах Хомеожен и с него нещата отшумяваха. Ако и след 4-я ден обаче продължава да ми е с Т, давам АБ.

# 11
  • Мнения: 698
Не знам защо не вярвате на хомеопатията. Когато някой антибиотик не подейства, спирате ли давате АБ завинаги? Има болести, при които не се разминава АБ, но те не се хващат всеки месец или по два пъти на месец. Не обвинявам никого, чудя се. Голямата ми дъщеря е почти на седем и не е пила антибиотик. Мислите ли, че не боледува? Въоръжавам се с търпение, давам хомеопатични и не я пускам на градина ,преди да е оздравяла. Това е. Опитайте. Спокойно. Намерете добър хомеопат, който и да ви вдъхва доверие. А по принцип, това, което може да намали вредата от антибиотика, доколкото знам, е домашно, качествено кисело мляко, /не Данон и др. подобни/ или капсули с кис. мляко на прах, попитайте в аптеката, напълно безвредни са.

# 12
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Благодаря, angel! Аз лично съм много доволна от хомеопатията - голямата ми дъщеря се стабилизира само благодарение на нея! Лошо за хомеопатията не мога да кажа. Но при малката нещо не действа, особено за гърлото. Всичко друго оправихме с хомеопатия, само за гърлото не щя да помогне. Но ако продължава така, ще опитам да се върна пак към нея. Още повече, че на една колежка детето разви дисбактериоза пак след продължителна употреба на какви ли не антибиотици... Ама и повечето лекари днес я карат през пръсти - пишат антибиотик да се презастраховат, даже в някои случаи не се и стараят да разберат точно какво му е на детето. Не знам, мързи ги да се замислят, за да открият проблема ли, не знаят ли, какво? Прас, антибиотик, и ми се махай от главата! А днес и децата май вече знаят, че при вируси антибиотици не помагат. Тогава?

Общи условия

Активация на акаунт