Плодът не се развива

  • 5 198
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте!
Преди 2 седмици и половина бях в болницата защото получих кървене!Като ме изписаха докторката ми каза че бебето е в 6 седмица!Днес отидох да се уточним за хапчетата,видя ме на видеозона и се оказва че бебето не наддава!Преди за 5 дена беше порастнало с 5мм,а сега за 2 седмици и полвина само 3 мм.Много съм притеснена!незнам какво да очаквам!Моля ви се пишете ако някой е попадал в такава ситуациа!А с докторката се разбрахме другата седмица пак да отида!

# 1
  • Мнения: 523
Здравей ! Аз имах подобен проблем , само че бях в 7 месец . Ходих при различни доктори и най - накрая отидох при един доктор , който има най - обикновен ехограф . Като ме прегледа ми каза , че всичко е наред .Аз не му повярвах , но след като родих се оказа , че всичко е наред наистина и 5 дена преди термина родих живо и здраво бебе-3 кг и 300 гр и 51 см . Този доктор ми обясни , че по време на бременността бебетата не растат седнакви темпове през всички г.с.

Стискам палци всичко да е наред и пиши как е минал прегледа ! Лека и безпроблемна бременност и успешно раждане . Peace Peace Peace Praynig

# 2
  • Мнения: 1 919
ох и аз имах такива периоди..бебето не растяло, не се развивало....ама си изкарах акъла и резултата беше 3 950 кг и 52 см на нерастящото ми бебе. родено 2 седмици преди термин -всичко ще е наред!

# 3
  • Мнения: 117
В началото, когато разбрах, че съм бременна, лекарката ми каза, че й се вижда, че бебо не се развивал според седмиците си...след седмица-две пак ме гледа и каза пак, че се движи със седмица закъснение, но не било притеснително, защото просто може по-късно от овулацията да е заченато. Ходих на фетална морфология и си мислех, че съм в 18 г.с. , а се оказа, че бебето си върви съвсем нормално и съм в 19г.с. Там ми обясниха, че наистина може да има на моменти "забавяне" в растежа, не расте с еднакви темпове- понякога забързва, понякога обратното. Така че според мен не се притеснявай излишно и изчакай другата седмица прегледа да видиш какво е положението. Стискаме палци! Успех Peace

# 4
  • Мнения: 4 965
Иска ми се да ти дам кураж. Бях в 7-мия месец, когато ми казаха, че едната ми бебка е със спряло развитие - плашеха ме, че или няма да оцелее, или ще се роди с куп увреждания. И двете се родиха живи и здрави и нямаха никакви проблеми, освен дето бяха недоносени (родиха се 1 месец по-рано), но бяха напълно развити и дори тази, която уж не се развиваше, беше по-голяма от другата.
Стискам палци всичко да е наред. Понякога ехографър греши. Важно е да има жизнени функции - другите мерки са относителни (зависят от позата на бебето, от опитността на гледащия лекар и т.н.).
  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 085
Искам само да ти пожелая успех и да не се притесняваш.Стискам палци всичко да е наред с беб4ето  Praynig

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И  аз искм да ти пожелая всичко да  е наред и това да се окаже поредната лекарска грешка   Praynig

# 7
  • благоевград
  • Мнения: 164
Моят гинеколог има една мисъл която ми казва всеки път. - ,,Спокойствие , само спокойствие и положителна енергия помагат бебето да се за4ене и роди живо и здраво ,, е и на теб я казвам. Hug Hug

# 8
  • Мнения: 19
Благодаря ви на вси4ки които отговорихте!Успокоихте ме ама само за малко!Днес се върнах от болницата и ми насрочиха час за утре за да ми махнат плодът Cry Бил спрял да се развива още докато е бил в 6 седмица!Не ми казват причините обаче!А би трябвало да има такива за да е станало така!Както и да е утре ми стискайте палци всичко да е наред с операцията!Искам обаче да споделя с вас колко ми е мъчно и тъжно! Cry

# 9
  • Мнения: 158
Мила, много съжалявам Sad !
Но потърси ли и друго лекарско мнение. Само при един лекар ли си ходила?

# 10
  • Мнения: 1 516
Няма причини да се случи - просто понякога става и нищо не може да се направи... Всъщност случва се доста често. Знам ,че това не е успокоение... 
Трябва да знаеш, че вината не е в теб, или в нещо... 
Съвсем скоро ще можете да опитате отново.   Hug

# 11
  • Мнения: 7 201
Няма причини да се случи - просто понякога става и нищо не може да се направи... Всъщност случва се доста често. Знам ,че това не е успокоение... 
Съжалявам за случилото се! spokoПоплачи си и не дръж болката в себе си!Голяма прегръдка за теб! Hug

# 12
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Много съжалявам мила  Cry
Според мен трябва да се консултираш и с друг лекар да си каже мнението преди да пристъпите към операцията Peace

# 13
  • Мнения: 361
Миличката  Hug дано скоро ни се похвалиш с добра новина. Praynig Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 408
Потърси друго и друго мнение, не се доверявай само на един доктор

Общи условия

Активация на акаунт