Развод или не...и ако да,как?

  • 1 342
  • 5
  •   1
Отговори
След поредния скандал днес мога да очаквам всичко от "любимия".То не бяха обвинения в изневяра,то не бяха обвинения за парите-изобщо за каквото се сетите Sick.На няколко пъти вметна,че не можело вече така и че било голяма грешка да се ожени за мен.И друг път сме си правили подобни комплименти,но започва да минава някои граници и не искам да ме притиска с факта,че материално може и да не се справя без него.
Моля ако някой е минал по този път или някой от адвокатите има възможност да ми отговори,кажете ми какво ще се случи ако поискам развод.Женени сме от почти 5 години,децата ни са на 3 и 2.Апартаментът е негов-от родителите му,преди брака.Мога ли да остана там и при какви условия.Ако не трябва да плащам наем,мисля че парите ще ми стигат.И искам да мога да му кажа какво ще му се случи ако продължава с психическия тормоз.Оф,много още мога да пиша,ама има ли смисъл?

# 1
  • Мнения: 93
Здравей сама аз съм самотна майка без брак с БНД-то на детето ми.Не съм минала пре развода и неговите последици.Искам само да ти кажа - ти си тази която трябва да реши.Мисли кое е най добро за теб и твоите деца.Ако има къде да отидиш с децата може би ще ти се отрази добре и да премислиш всичко на спокойствие.Каквото и да реши пожелавам ти усех.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 17 259
И искам да мога да му кажа какво ще му се случи ако продължава с психическия тормоз.

Нищо не може да му се случи.
А ти не мисли в тая насока. Мисли какво искаш на теб да ти се случи.
Иначе до колкото знам можеш да останеш да живееш в жилището до пълнолетието на децата - ако това по някакъв начин отговаря на въпроса ти.

# 3
  • Мнения: 48
Можеш да останеш да живееш в жилището му, няма значение кога и как е придобито, до навършване на пълнолетие на децата ти.
Но първо помисли дали това е единствения вариант за излизане от кризата в която сте попаднали. Все пак имаш две деца. Каквото и решение да вземеш бъди силна и уверена, че ще се справиш.
УСПЕХ ти желая.
Нищо не може да му се случи, явно се възползва от твоята беззащитност и те държи в ръцете си както икономически, така и физечески, емоционално и най-вече психически.
Смело напред. newsm10

# 4
  • Мнения: 700
Мога само да кажа, че с такъв оправия няма. Вечно ще натяква, че, видиш ли, аз колко имам, имам апартамент, имам си парички, имам си всичко, а ти си тръгнала с мен да се разправяш. От собствен опит го казвам. Така избиват някакви комплекси или и аз не знам какво. Така че съвет от мен да си уредиш живота както на теб ще ти е добре, не знам как бих останала в този апартамент по-нататък, но това е личен избор.
А ако апартамента е на името на родителите му, оттук какво следва?

# 5
  • Мнения: 418
Мога само да кажа, че с такъв оправия няма. Вечно ще натяква, че, видиш ли, аз колко имам, имам апартамент, имам си парички, имам си всичко, а ти си тръгнала с мен да се разправяш. От собствен опит го казвам. Така избиват някакви комплекси или и аз не знам какво. Така че съвет от мен да си уредиш живота както на теб ще ти е добре, не знам как бих останала в този апартамент по-нататък, но това е личен избор.
А ако апартамента е на името на родителите му, оттук какво следва?


и аз така предполагам...с този господин,няма да можеш да се разбереш...щом за всичко обвинява теб,а той е "невинен"...значи работата е ясна...дори и да останеш там...в негово присъствие...ще продължава същия тормоз...

Общи условия

Активация на акаунт