елитната или близката градина, това е въпросът!

  • 2 321
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Здравейте мами,

предстои ни записване в детска ясла(градина). Живея в малък град, в който всички се познаваме и в който много лесно и бързо се ранасят какви ли не слухове...

Срещу дома ми има детска градина, в която смятам да запиша детето,  но все по-често чувам мамите да "оплюват" условията там, както и лелките и учителките и т.н. Изказват се много негативно-без дори да са посетили или да са се запознали с условията. Масово всички мами се надъхват и записват децата си в т.нар "елитна" градина, която меджу другото се намира на м..... си .... и на никой не му е удобно - нито за превоз нито пешком... и все пак е елитна.

Питам ви вие коя бихте избрали-тази, която е с по малко деца и на вашето ще се обръща внимание, и най вече ви е на минута от дома или онази, която се счита за елитна? newsm78

аз съм си направила избора, но ми е интересно да разбера вие как бихте постъпили!
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
Във възможно най-близката до вкъщи.

# 2
  • Мнения: 20
Във възможно най-близката до вкъщи.
Peace

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Моето бебе е на година и 4 месеца, до нас има детска ясла, но там приемат след 3 годишна възраст.
Почти на другият край на града - 45 минути път в едната посока има детска градина Rolling Eyes
Има места, но засега реших да си гледам детето сама до навършване на 3 годишната му възраст и едва тогава да го дам в близката ясла.
За мен ще е истински кошмар да ходя по 1 час на ден, или да съм зависима от превоз в студените дни само и само детето да посещава тази далечна ясла.
Била тя и най-престижната. ooooh!

# 4
  • Мнения: 780
В най- близката.Детето едва ли осъзнава, че е в "елитна" градина.За мен по-важно е вниманието, което се обръща и полаганите грижи.

# 5
  • Мнения: 742
 ние се шегуваме с мъжа ми, че нашата ще е една от малкото деца с родители вишисти и на всички празници ще участва в програмите и ще заема главните роли;)

п.п а и докато стане първи клас ще говори 2-3 езика  Joy

# 6
  • Мнения: 1 197
Предпочитам най-близката до вкъщи

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
до най близката най вероятно

# 8
  • Мнения: 2 171
Аз също бих избрала най-удобната като местоположение Peace. Детската градина на сина ми е точно зад блока ни и това е много голямо удобство, сутрин сме там за 2 минути, няма тичане, паркиране или пътуване с градски транспорт, както и не се притеснявам в големите студове да не настине и не ми се налага да го обличам в сто чифта дрехи, които да събличам половин час в детската Wink.
А коя е по-елитна, пак ще ми е трудно да се доверя на чуждото мнение, бих разчитала на собствената си преценка. И се съмнявам, че в елитните градини децата не се научават на същите "глупости", които научават и в близката градина.

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Най-удобната за теб.Ако си с кола какъв е проблема,но ако ще ползваш гр.транспорт  Naughty

# 10
  • Мнения: 475
Аз вече се сблъсках с този проблем.Избрах най-близката и удобна за мен ясла.Какво се оказа обаче-там в групата имаше 30 деца на възраст 1.5-2 години!!!На смяна за тях се грижат 1 лелка и 1 учителка (мед. сестра).Това е абсурдно!Аз сама трудно се оправям с едно дете,представям си как тия две жени се справят с 30.Затова се отказах.Записахме бебка в частна ясла,където са 5 деца и трябва да ви кажа,че съм супер доволна и сигурна,че за детето ми се полагат най-добрите грижи. Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Бих избрала градината с по-добри битови условия и по-квалифициран персонал.

# 12
  • Мнения: 8 223
Записах малкия в яслата, която е 500м от блока. За всяка от яслите в града чувам и хубави и лоши неща, така че не бих могла да кажа коя е най-добрата. Нямам желание обаче да си водя детето на ясла с кола - нито лятото в жегите, нито зимата в студовете. Предимство е, че ще е заедно с другите деца от квартала. След това със същите деца ще е и в детската градина, която също се намира до нас. Спомням си, че брат ми така имаше приятелчета от яслите и градината, с които после заедно завърши и училище.

# 13
  • Мнения: 1 479
Предпочитам най-близката до вкъщи
Да!Нашите са близки и "елитни".

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Бих избрала градината с по-добри битови условия и по-квалифициран персонал.
  аз също  Peace

Общи условия

Активация на акаунт