Антитела - какво да правя?

  • 946
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 752
В 9-тия месец съм. Доктора ми отказа изследвания,защото нямал лимит.Ако искам мога да си ги платя,но ще ми струват към 80лв. Има ли някой с RH-/отр./ Каква е вероятността да ми се образуват антитела? Какъв е рискът за бебето?Някой може ли да ми отговори?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
След като ти си с отрицателен резус-фактор, би трябвало още в началото на бременността да изследват кръвната група на мъжа ти. Ако и той е с отр. резус фактор - проблем няма. Но ако е с положителен, още тогава е трябвало да ти бият инжекция Анти -Д- Гамаглобулин.
Аз съм с отрицателен резус фактор, но и мъжът ми е с такъв и при мен нямаше антитела.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 752
Мъжът ми е с положителен RH. Последно в 6-тия ме изследваха и не ми се бяха появили. Доктора ме уверява,че нямало да ми се появят, но аз се притеснявам. Какви са последствията за бебето ако се появят антитела?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Това, че нямаш антитела, е хубаво. Иначе би имала проблеми при втората бременност.

# 4
  • Мнения: 2 422
Това, че нямаш антитела, е хубаво. Иначе би имала проблеми при втората бременност.

 Peace

# 5
  • Мнения: 172
В 9-тия месец съм. Доктора ми отказа изследвания,защото нямал лимит.Ако искам мога да си ги платя,но ще ми струват към 80лв. Има ли някой с RH-/отр./ Каква е вероятността да ми се образуват антитела? Какъв е рискът за бебето?Някой може ли да ми отговори?
Магика, аз съм с отр. резус фактор, мъжа ми е с положителен. Когато бях бременна ме изследваха за антитела в началото - 2-3 месец и после в 6 месец. Също като теб нямах антитела и повече не са ме изследвали. След раждането веднага ми взеха кръв от вената, изпратиха я за изследване и след 2 дни ми биха Анти Д. Мисля, че това е стандартната процедура, гинеколожката ми е семейна приятелка на родителите ми, не би пропуснала нищо с изследванията при мен, даже се презастраховаше.
Ако това ти е първа бременност вероятно няма да направиш антитела. Имам приятелка, която имаше такива при втората бременност от 6 месец (тогава ги откриха) и си роди здраво и ревливо момченце. По принцип антителата са опасни за бебето над определен титър, но ако в 6 месец не си имала и после случайно създадеш едва ли ще стигнат висок титър. Така че СПОКО - всичко ще бъде наред! Гледай след раждането да изследват бебо за кръвна група и ако е + да ти бият Анти Д. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 860
Магика за бременни не би трябвало да има лимит за изследванията. Аз също съм с отрицателен резус фактор и съм правила два пъти тест. Първия път си платих в Пирогов около 30лв, а втория път в Цибалаб - само около 5лв защото бях с направление. На мен последното изследване беше в 8-мия и нямах. Сега след раждането ще ми правят изследвания и на бебето.
Успех с раждането!

# 7
  • Мнения: 4 700
Магика, искай zадължително да ти бият ваксината, ако бебето е с рх пол. Ако с отр. няма да има проблем.  Сигурно zнаеШ, че срока zа поставянето на таzи ваксина е около 72 часа след раждането.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 752
Благодаря на всички за отговорите.Наистина ме успокоихте момичета.

# 9
  • Мнения: 290
Аз съм с Rh -. Моят мъж е на рейс и не си знае кръвната група.
Лекарката от ЖК ми каза,че ще ми пусне изследване за антитела.Аз карам 20-та седмица и още нямам такова изследване.
Утре съм на ЖК и ще трябва аз да и напомня.
Така процедираме с нея, аз казвам, напомням.
Ами ако и аз забравя нещо??
Ей много съм раздразнена!!

Общи условия

Активация на акаунт