Как да използваме козметичните продукти и да изберем подходящия такъв

  • 1 327
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Момичета предлагам Ви тук да обсъждаме всякакви въпроси свързани с ползването на козметиката и изборът на подходящ продукт.
Започвам първа.Доскоро смятах, че околочен крем се слага и на горния клеапч задължително. Да, но се оказа, че се слагало само на долния. Питах приятелка, която работи в козметичен магазин и тя ми каза, че всеки производител сам определя как точно се нанася кремчето. Така, че четете листовката.
Как нанасяте кремът за лице? В този сайт е дадено видео как се нанят различните кремове-овлажняващи, анти-ейдж и пр.-http://www.lancome.eu/_en/_eu/APPLICATIONS/INDEX.aspx?SECTION=SOIN. Аз да си призная-по-скоро размазвам по лицето си определено количество от крема и това е:oops:

# 1
  • Мнения: 1 165
Смятате ли, че е вредно за кожата, ако ходя по два пъти седмично на козметик за почистване на лицето? Зимата, нямам проблеми, но лятото кожата ми се омазнява повече и сякаш имам нужда по-често да ходя да ми почистват лицето. Но, така няма ли да се разширят повече порите?

# 2
  • Мнения: X
Смятате ли, че е вредно за кожата, ако ходя по два пъти седмично на козметик за почистване на лицето? Зимата, нямам проблеми, но лятото кожата ми се омазнява повече и сякаш имам нужда по-често да ходя да ми почистват лицето. Но, така няма ли да се разширят повече порите?
на мен ми се струва доста честичко това ,да ти кажа. И аз съм с мазна кожа и ми се струва,че прекалено честото почистване на лицето от комедони като че ли още повече спомага за омазняването на кожата ми. Но все пак ти си знаеш,де...

# 3
  • Мнения: 1 165
Да, аз затова питам.И на мен ми се струва много, най-вероятно ще пропускам.А има ли някой ,който е ползвал матиращи кърпички за лице?Вършат ли някаква работа?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 581
Смятате ли, че е вредно за кожата, ако ходя по два пъти седмично на козметик за почистване на лицето? Зимата, нямам проблеми, но лятото кожата ми се омазнява повече и сякаш имам нужда по-често да ходя да ми почистват лицето. Но, така няма ли да се разширят повече порите?

И моята кожа се нуждае от почистване, но аз ходя веднъж в месеца само на почистване и веднъж в месеца на някакъв пилинг, но не химически ами съвсем обикновена маска. 2 пъти в седмица ми се вижда множко

# 5
  • Мнения: 289
Да, аз затова питам.И на мен ми се струва много, най-вероятно ще пропускам.А има ли някой ,който е ползвал матиращи кърпички за лице?Вършат ли някаква работа?

Аз съм ползвала кърпички на Shiseido - не мога да кажа, че вършат кой знае каква работа. При мен матират за 10 минути, след което пак лъсвам. По-добре е да се инвестира според мен в качествен матиращ крем  Peace

# 6
  • Мнения: 1 165
Щом на Shiseido не вършат никаква работа, мога да си представя за останалите Tired
lalique , бях си взела преди време на Есте крем специално за мазна кожа. Но, не останах много доволна-много ми изсуши кожата.
С времето стигнах до извода, че за доброто състояние на кожата е нужна оптимална хидратация.Затова и вече вземам само такива кремове Peace
Извинявайте, в горния си пост съм се объркала-искала съм да напиша два пъти месечно, а не седмично ooooh!

# 7
  • Мнения: 35 891
какво искате от тези кърпички?!? те просто попиват! нямат специално свойства; за това си вземете едно по-прости, а не на Шисейдо Simple Smile

Щом на Shiseido не вършат никаква работа, мога да си представя за останалите Tired

пп два пъти в седмицата козметик е прекалено много според мен

# 8
  • София
  • Мнения: 1 176
Извинявайте, в горния си пост съм се объркала-искала съм да напиша два пъти месечно, а не седмично ooooh!
Това е друго.  Grinning

# 9
  • Мнения: 2 388
какво искате от тези кърпички?!? те просто попиват! нямат специално свойства; за това си вземете едно по-прости, а не на Шисейдо Simple Smile

Щом на Shiseido не вършат никаква работа, мога да си представя за останалите Tired

пп два пъти в седмицата козметик е прекалено много според мен
Bubanka, като ти чета мненията виждам, че си запозната.
Бих се радвала да ми кажеш, кой според теб е "вълшебния" крем за смесен тип кожа, за матиране и т.н.. Мисля, че ти е ясно какво точно питам. Благодаря предварително.  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 916
И два пъти месечно е доста често. Дори да си с мазна кожа и замърсена, пак един път в месеца е оптималния вариант. Ако кожата ти е твърде мазна, или отиди на дерматолог или пробвай да си правиш маски с хума - каолинът обира много от мазнината.

# 11
  • Мнения: 35 891

Bubanka, като ти чета мненията виждам, че си запозната.
Бих се радвала да ми кажеш, кой според теб е "вълшебния" крем за смесен тип кожа, за матиране и т.н.. Мисля, че ти е ясно какво точно питам. Благодаря предварително.  bouquet

когато бях с много мазна кожа, за съжаление не се интересувах от козметика  Rolling Eyes
в момента съм със смесена кожа, наблягам кремът да е достатъчно добър хидратиращ за бузите ми, а останалата част матирам с полупрозрачна пудра; кремовете, които в момента ползвам ги няма в Бг, но са в ЗЕ се продават в суперите, т. е. не са кой знае какво, но ми вършат чудесна работа; много доволна като матиращ ефект съм от Сити Блок на Клиник - тонирания вариант; за това лято съм си приготвила нетонирания, още не съм го пробвала;
за кърпичките - по няколко лева са тези на Есенс и вършат същата работа като скъпите, едно добро решение са

все пак на идеално матиращ продукт не съм попадала

# 12
  • Мнения: 2 388

Bubanka, като ти чета мненията виждам, че си запозната.
Бих се радвала да ми кажеш, кой според теб е "вълшебния" крем за смесен тип кожа, за матиране и т.н.. Мисля, че ти е ясно какво точно питам. Благодаря предварително.  bouquet

когато бях с много мазна кожа, за съжаление не се интересувах от козметика  Rolling Eyes
в момента съм със смесена кожа, наблягам кремът да е достатъчно добър хидратиращ за бузите ми, а останалата част матирам с полупрозрачна пудра; кремовете, които в момента ползвам ги няма в Бг, но са в ЗЕ се продават в суперите, т. е. не са кой знае какво, но ми вършат чудесна работа; много доволна като матиращ ефект съм от Сити Блок на Клиник - тонирания вариант; за това лято съм си приготвила нетонирания, още не съм го пробвала;
за кърпичките - по няколко лева са тези на Есенс и вършат същата работа като скъпите, едно добро решение са

все пак на идеално матиращ продукт не съм попадала
Благодаря за отговора. И аз съм със смесена кожа и колко неща съм ползвала и евтини и скъпи, но нищо от което да кажа доволна съм напълно и което да препоръчам. Sad

# 13
  • Мнения: 35 891
уви, спасение няма, всичко лъсва след един момент  Rolling Eyes
при мен например Сити Блока изсушава кожата под очите, дори с околоочен, идеално положение няма  Confused

# 14
  • Мнения: 374
а козметичката с какво по-специално почиства кожата?така или иначе си я почистваме ежедневно в домашни условия.а след като се препоръчва при козметичката веднъж месечно, нейното по-специално почистване издържа до другото посещение, така ли.а то е ясно, че междувременно пак ще си правим домашните процедури.
извинете ме за невежеството, но не съм ходила на козметик за да ми почистват лицето

Общи условия

Активация на акаунт