течен аналгин за зъбки???

  • 6 990
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 973
вчера баничарката ми каза,че отгледала децата си(по време на зъбките) с течен аналгин.Слагала по 2-3 капки във вечерното мляко и децаата спели непробудно.Обясни ми,че аналгина ги успокоявал и венеца омеквал,при което зъбките никнели по-бързо и безболезнено.Каза също,че каквото събере детето през деня(простуда,вятър...)аналгина убивал всичко през нощта.
Вие бихте ли дали или давали ли сте течен аналгин с такава цел Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 475
Е това ми звучи абсурдно!Как ще даваш течен аналгин на малко дете?!!!Той е достатъчно силен дори за възрастните.Аз лично не бих си позволила такъв "лукс". Naughty Naughty Naughty

# 2
  • Мнения: 4 292
Аз не съм и не бих давала.  Wink

# 3
  • Мнения: 1 013
Не!
Течен аналгин не дадох на детето си дори скоро, когато вдигна 40 градуса температура!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Не съм и не бих.
Течен аналгин при никнене на забки и за приспивателно, ми се струва доста безумна идея.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не бих дала течен аналгин за никнене на зъбите. Naughty  Досега съм давала няколко капки,когато беше с висока температура

# 6
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Давах веднъж за температура, но за зъбите... Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 39 741
Цитат
СПЕЦИАЛНИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ: Не се препоръчва прилагането на препарата през време на бремеността, особено в първото и последното тримесечие, а през вторите три месеца само след внимателна преценка от страна на Вашия лекуващ лекар. Аналгин не трябва да се прилага в периода на кърменето, тъй като неговите разпадни продукти преминават в кърмата.

На Дияна аналгин в никаква форма не съм давала. Чела съм, че може да се даде при много много висока темп. Аз лично не съм давала.
Не рискувай баничарка да ти лекува детето.

# 8
  • Мнения: 9 973
аз да уточня,че също не бих дала,но не бях и чувала за това........затова споделям

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Течния аналгин не е препоръчителен за възрастни пък какво остава за деца.

Не съм давала.

За деца има Хексалгин-при висока температура.

# 10
  • Мнения: 3 157
Голям капацитет си намерила да ти казва как се дават лекарства Simple SmileНа мен пък продавачката в магазина ми каза,че и двете и деца седели още преди да навършат 3месеца,пък виж моето-вече 6-ти месец лежи.Изобщо не се впечатлявам от подобни глупости.

# 11
  • Мнения: 523
Не съм давала течен аналгин с такава цел и не бих дала , въпреки , че със зъбите сме много , ама много зле . Но оня ден като водим децата на градина , една позната , на която детето е на 2 години , ми каза " Ох , вече с тези зъби се чудя какво да правя . Тази нощ рева толкова много , че му дадох няколко капки течен аналгин , успокои се и спа до сутринта . " newsm78 newsm78 newsm78 Аз даже мислех да пусна тема и да ви питам , но сега вече има такава , така че хайде , споделете малко повече.

# 12
  • Мнения: 953
Това сигурно е било преди около 15-20 години, тогава така са гледали децата.
Аз това също съм го чувала от свекърва ми, навремето само течен аналгин са давали на бебетата при проблеми със зъби или температура.
Аз мисля че аналгина (хексалгин ) е само краен вариант когато температурата е над 39 градуса, педиатъра на детето също е против даването на аналгин на малки дечица.

# 13
  • Мнения: X
Е, то едно време са им давали попара с вино  Mr. Green как са спели тогава  Joy до обяд.

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Давах скоро за температура,но синът ми беше на 2 г.и 10 мес..Но на такова малко бебче-НЕ. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт