Как да си отпусна обувките бързо???

  • 5 604
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Добър вечер на всички! Не знаех дали точно тук да сложа тази темичка, ако трябва, нека да я преместят, но си купих нови обувки. По-горният номер ми беше доста широк, а този номер ми стяга и то немалко. Въпросът ми е с какво бих могла да ги отпусна, че ми трябват за утре. Пробвах с алкохол, но резултатът не е много голям. Чакам и други предложения. Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 036
Има специални калъпи за обувки с пружини(имат ги обущарите) и се слагат за седмица в обувките.Ако  им ги дадеш взимат по 2 лева на ден(информацията е от преди 3,4 месеца).
Друг метод,който съм чувала е вестници с ракия напоени,пъхаш,тъпчеш,докато може и така да стоят поне 24 часа.

# 2
  • Мнения: 950
Аз съм пробвала с намокряне и разширяване с нещо ако са тесни или ги нося в къщи напред назад за да се разширят  Peace дано стане . Wink

# 3
# 4
  • Мнения: 142
Еми, аз в момента като някоя баба съм си надянала едни чорапи, напоени с алкохол (узо, защото нямах друго  Mr. Green ) ама се отпуснаха много малко. Благодаря за хубавите съвети   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Сложи си едни дебели хавлиени чорапи, намокри ги предварително добре с ракия или с вода, но не да "джвакат" и започвай да си разхождаш обувките.
Имай предвид, че следобед и вечер краката се разширяват малко.
Възможно е сутринта обувките ти да не са ти тесни, но след обяд ....  ooooh!
Ако ги обуеш сутринта и ако трябва да си с тях до вечерта не прави грешка да ги събуеш за малко, защото ти стягат, защото после няма да можеш да ги обуеш изобщо.
Моят съвет е да си обуеш проверени обувки, а тези да си носиш само за момента, за който трябва да си красива.
После си обуй пак старичките обувки.  Peace

# 6
  • Мнения: 14
натъпкани с мокри вестници и във камерата на хладилника за една нощ- многократно изпитано/ако са от естествена кожа/

# 7
  • На село
  • Мнения: 873
Много пъти ми се е налагало да ходя вкъщи с хавлиени чорапи, напоени със спирт с частичен успех. Лятото дадох на един обущар обувки за разширяване, след 2 дни ми ги върна - нямаха нищо общо със старите ми обувки. Срещу 2 лв. Съвета ми е - не си мъчи краката, а от там и нервите и ги дай да ти ги разширят.

# 8
Във всички магазини за по-скъпи обувки има препарат за тази цел. Стреч се казва. Струват около 10 лева, но вършат страхотна работа. Нося 41 номер и ми е трудно с обувките. Така напръсквам отвътре цялата, обувам за половин час и става като ръкавица. Разбира се обувката не трябва да е 2 номера по-малка.

Общи условия

Активация на акаунт