Едното стъпалце стои навътре

  • 1 421
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,
дъщеря ми проходи на 11 мес.Забелязвам,че едното й стъпало стои леко навътре като ходи,като че ли и прасецът леко се изкривява.Определено проблемът е по-осезаем с по-твърди обувки,с меки обувки е по-леко,като е боса почти го няма.Нашият педиатър каза,че всичко идвало от много гъвкавите й глезени и щяло да се изправи с времето.А тя наистина много си криви глезените,като стои седнала,стъпалата все сочат навътре,когато се научи да се изправя като по-малко бебе,се изправяше като изкривяваше ходилата силно навътре и ги позлваше за опора и се изправяше на тях.Педиатърът каза,че ако до 2 мес. е все така,ще ни прати на ортопед.Мен обаче все ме гложди това краче...та искам да попитам,има ли и други дечица,коита са били така,от какво се оказа,оправи ли се и с какви мерки?Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Не чакай направлението - заведи детето на специалист. Дано тревогата ти е неоснователна, но е добре за това да се произнесе ортопед. Ако пък има проблем - 2 месеца е много време...

Успех!

# 2
  • Мнения: 774
Не чакай направлението - заведи детето на специалист.
И аз така мисля,ако има проблем,а то явно има,дори и да е незначителен в тази възраст 2 м. са много време.
Виждам,че си от София.Отиди в Горна Баня там без направление е по лесно или настоявай пред личната за такова.
На тази възраст нещата се оправят лесно с помощни средства.Не губи време!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,ние така или иначе ходихме при Алексиев в Горна баня на профилактичния за луксации като беше малко бебе.Той не работи със здравна каса,така че не ми е проблема за направлението.Ако ходим на ортопед,пак ще е при него,защото съм доволна.

# 4
  • Мнения: 774
Правилно си се ориентирала Peace
Успех!

# 5
  • Мнения: 984
преди една седмица ходихме при Алексиев горе долу за същия проблем, не може да си събере глезените, като е изправена, краката са и на буквата Х, педиатърката също ни каза, че според нея проблема идвал от глезена, който стои малко навътре, но доктора каза, че и няма нищо. Дано да е така

# 6
  • Мнения: 68
Да,ние така или иначе ходихме при Алексиев в Горна баня на профилактичния за луксации като беше малко бебе.Той не работи със здравна каса,така че не ми е проблема за направлението.Ако ходим на ортопед,пак ще е при него,защото съм доволна.
Забелязах ,че моята дъщеричка ( на 13 месеца) също когато ходи криви лявото стъпалце на вътре и утре ще я водя на ортопед.Какво стана с вас?Ходихте ли до Алексиев и какво ви каза?

# 7
  • София
  • Мнения: 430
Моето момчене се роди с такива стъпала, криво стъпало се казва. Но има 2 вида - единия е позиционно, просто така е седяло бебчето в корема, а другото т.нар. пес еквиноварус е за по-сериозно лечение. А май при всички положения диагнозата е пес еквиноварус когнетикус. Разликата е в сериозността на проблема. Всъщност и двата вида се лекуват с масажи. Ние го заведохме на 20 дни в горна баня и дори Д-р Ефремов, който е в същата стая с Д-р Алексиев каза, че и да ме мързи да правя масажите детето ще се оправи. Оказа се прав, макар че аз си правех масажчета от време на време. Изправиха се стъпалцата. Само от време на време му е по-удобно дясното да го криви навътре, но Д-р Алексиев каза, че той това си помни от утробата. Има няколко основни масажа, които са и лесни за изпълнение и много важни. Ако го интересува някой да ми пише на л.с. Ако искате от специалист - пак в Горна баня ги правят безплатно тези масажи, поне ще ви покажат как да ги правите вкъщи. Но не чакайте повече време, че крачетата заякват все повече и повече. Иначе се стига до гипс, а може и операция.
Само да отбележа, че бебо като се роди стъпалата направо бяха перпендикулярно навътре спрямо крачетата, но още в родилното ме увериха, че е "позиционно" и ще се оправи. Било често срещано.

Успех   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 430
Да,ние така или иначе ходихме при Алексиев в Горна баня на профилактичния за луксации като беше малко бебе.Той не работи със здравна каса,така че не ми е проблема за направлението.Ако ходим на ортопед,пак ще е при него,защото съм доволна.

Странно, аз държах направлението си в ръка и той даже ми го дръпна на майтап и каза "това си е за мен, нали" и аз казах "да".. newsm78

# 9
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Moже ли някакъв телефон на д-р Алексиев или на д-р Ефремов?

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 14:20 от cecko05

# 10
  • София
  • Мнения: 430
Д-р Ефремов 0888 64 30 34. Страхотен специалист. Препоръча ми го Д-р Добрева - шеф на неонатологията в Шейново.

# 11
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Много ти благодаря!  bouquet
Сега ще му звънна да си запиша час.

Общи условия

Активация на акаунт