Относно фазите на усилен разтеж

  • 538
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Момичета, от Библиотеката и от "Книга за кърменето" научих, че в живота на бебетата съществуват няколко фази на усилено развитие и растеж: между 7-ия и 10-тия ден, на третата седмица, на шестата седмица, на третия месец и на шестия месец.

7-мия - 10-тия ден: аз не я усетих, защото тогава още слушах педиатърката, измъчвайки себе си и бебето;
3-тата седмица: усетих я много яко, бебока не слизаше от гърдата ми. Чак се разтревожих много сериозно дали ще му смогна.
6-тата седмица: абе, усети се, ама аз тогава трябваше да тичам по разни задачи, връщах се доста често да кърмя, но не бях постоянно до него. Нищо чудно да сме пропуснали някое поискване, баба му да го е заблудила със залъгалката.
Предстоят ни 3-тия и 6-тия месец . Те, обаче, ми звучат много общо. Кога да очаквам "бум в храненето"? в началото, по средата, към края на тези месеци? Пишете как беше при вас?
Нещо забелязвам, че от няколко дена ми налита по-често. Дали е закъсняла фаза от 6-тата седмица, когато не бях плътно до него или започва тази на 3-тия месец?

# 1
  • Мнения: 4 244
Зависи от бебето
При мен почна от 9 седмица и свърши на края на 4 месеца
Голямо дундуркане беше, ама си струваше. После 2 месеца спокойствие и накрая на 6 месец взе да плюе и да се обръща и не пожела повече да суче.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тези периоди са много ориентировъчни - може да варират примерно с около седмица - 10 дена по-рано или по-късно,а също и да се появят по никое време (примерно след разболяване на майката,когато млякото й временно намалее).Важно е просто да откликваш винаги и нямаш грижи Grinning
Аз също усетих най-ясно тази на 6-тата седмица,тримесечната не съм я разпознала,а 6-месечната ни предстои след 1-2 седмици Grinning

# 3
  • Мнения: 1 383
Аз си спомням само тази през 6 седмица и то защото ужасно ми се увеличи кърмата. Иначе съм кърмила на 3 часа, нямахме промяна в интервалите, но явно за сметка на количеството.

# 4
  • Мнения: 2 051
При нас е малко объркано - моите са родени малко по-рано и явно кризите им вървят по друг начин. Досега имаха само една - от навършени 2 м. до навършването на 3 м Laughing. На 6 м. нищо не се усети.

# 5
  • Мнения: 4 629
При нас или не е имало такова кризи или аз не съм разбрала Embarassed Имаше перид, когато кърмата ми рязко намаля, но беше поради стрес. Ще видим дали ще има такава криза на растежа на 6 месеца

# 6
  • Мнения: 3 550
Цитат на: hedra
Тези периоди са много ориентировъчни - може да варират примерно с около седмица - 10 дена по-рано или по-късно............

Това обяснява защо напоследък ми налита толкова. Мислех, че са съвсем точни. Иначе, 6-тата му седмица вече е отминала. От варирането е!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
При нас кризите бяха на 2 и на 3 месеца (приблизително), така че както виждаш не е закон божий това с точните периоди. Не му мисли много, когато дойде - дойде.
А най-хубавото на тези кризи е, че свършват и после се чувстваш една успяяяяла и горда... Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
При нас шестмесечната криза беше много силна/началото на шестия/, съчетана с лактационна криза/те май така си върват злините, никога не са сами Imp /, а ...да не забравя - и постоянното натякване на някои личности - "няма ли вече да го захранваш това дете, ще умре от глад Twisted Evil " - а то 10 кила прасенце, ама не...от глад ще умира, нали е само на кърма Twisted Evil ....Та така...Кърмихме се нон-стоп, наливах се с чай и...накрая май си мина от само себе си Wink

# 9
  • Мнения: 4 242
А я кажете майчета тази в 6-я месец ли е най-страшната? Тогава нуждите са по- големи и предполагам и по трудно и бавно се регулира кърмата а? Thinking
При нас  на 3-я месец беше страшно, не ми се мисли какво ще е на 6-я Tired

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
М, не, според мен тези ранните са по-страшни, защото тогава расте най-най-бързо бебето, както никога повече в живота си. Към 6м даже не бих казала, че я забелязах особено, да не река и никак.

# 11
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Мери
А я кажете майчета тази в 6-я месец ли е най-страшната? Тогава нуждите са по- големи и предполагам и по трудно и бавно се регулира кърмата а? Thinking

Хмм, аз понеже всичко си записвам кат един архиварин-кой кога и по колко ял, акал, спал и тн, гледам сега записките и виждам, че само продължителността на всяко кърмене не съм си записвала Mr. Green . Ама сега си спомням, че около захранването ни на 6 м. имаше един период, в който сучеха много сериозно и по дълго, даже взе да ми се схваща задника от седенето с тия гюленца по едно време. Може и така да сме преминали през кризата, ако въобще е имало. А може също и захранването да е неутрализирало кризата Bulb

Общи условия

Активация на акаунт