"Лечебната криза" - задължителна ли е?

  • 2 107
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте, преди месец водих дъщеричката ми при хомеопат за първи път и след интервюто (около 40 мин.) тя ни предписа и даде шишенце с фосфор лм1. Давах и 5 дни по 1 капка. Дъщеря ми е с АД и хомеопатът ни обясни за тази лечебна криза - т.е. както аз разбрах нещо като обратно като последователност проявяване на симптомите, дори може да са и по-изразени...да ама вече месец след това аз не забелязвам нито влошаване нито пък подобрение... newsm78...та се чудя трябваше ли задължително да се усети някаква промяна? Моля ви обяснете ми, че съм озадачена...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
svetla_altevs, не знам задължителна ли е, надявам се някой по запознат да се включи. Само ще споделя как беше при нас.

Дъщеря ми е с АД, от април 2007 е на хомеоп. лечение.
В началото направи не една, а "няколко лечебни кризи" - засилване на обривите много, дълбоки пукнатини до кръв, поява на обриви, каквито е нямала до тогава, гнойни, по улиците ме питаха заразна ли е, беше ужасно, на косъм бях да се откажа.

Добре, че хомеоп. ме убеди да продължим, да изчакаме още малко...
След всяка криза идваше подобрение, след известно време пак следваше влошаване, но по-слабо от предното. И така доста пъти /честно, не помня колко/.  newsm78

Сега сме много по-добре, от време на време се появяват леки обриви, но отшумяват бързо, продължаваме с лечението. От хомеоп. разбрах, че лечението ще бъде продължително, защото много време
 е приемала кортикостероиди и антихистамини и е бил подтискан АД /има го от раждането си, а лечение с хомеопатия започнахме на 6г. и половина/.
В началото на лечението и Йоана е пила фосф., на капки, хомеоп. ми го даде, но мисля беше 200С...

Според мен, трябва вече да има някаква промяна, обади се на хомеоп. и я питай.
Аз нашата хомеоп. я "притеснявам" доста често и за всяка промяна в състоянието на децата.  Peace

# 2
  • Мнения: 164
Аз също лекувам дерматит себореен. Не съм имала явно изявена лечебна криза. Очаквах да се олюспя цялата - но нямаше нищо такова. Имах обаче периоди - получавам леко зачервяване после изчезва , после пак имам ..така вече 3 месеца.Но забелязвам че всеки път дерматита е в по-слаба форма, което вече ме навежда на мисълта, че лекарството явно действа. При детенце на една година мисля че ефекта трябва да е по-бърз. Не би следвало за един месец да няма никаква дори минимална промяна , но знам че тези кожни проблеми бавно минават .

Общи условия

Активация на акаунт