божествен хляб?

  • 1 734
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 113
Момичета помагайте,

Моля дайте рецептата на т.н. "божествен" хляб ли беше, погача ли беше ... .

Лятото я взех от тук, правих и беше невероятна, но сега не мога да я намеря.

Мерси предварително. С търсачката не става  Embarassed

# 1
  • Мнения: 22 867
Сещам се само за божествената усукана питка на Танита, защото пусках тема за нея. Ако е нещо друго, надявам се момичетата ще помогнат.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 634
Да не би да говориш за това?
 
Божествено хлебче на Belinda
Состав
1 ч.ч. гр. прясно мляко/мисля, че идва към 200 гр./
1/4 кубче мая
разтопено масло около 3-4 лъжици
1 яйце
3 чаши и половина бяло брашно
1 ч.л. сол
2 с.л. захар

Приготовление
Пограмата е за бял хляб. Като свърши с месенето и първото втасване/около час и нещо преди да свърши програмата, която ми е общо 3 ч. и половина/, спрях машината и забърках тестото, както си беше във формичката с около 100 гр. настърган кашкавал, няколко нарязани маслини и едно стръкче пресен лук. Оставих го отново да се надигне за 20-тина минути и пуснах машината да пече. Стана фантастично!!! Носи и някакви подправки, но не се сетих да сложа. Като се изпече го намазах отвсякъде с масло и увих в кърпа. Опитайте, няма да съжалявате. Не е хляб за всеки ден, но ей така за глезкане е супер .



Рецептата съм си я копнала от темата за рецепти към машината за хляб.

# 3
  • Мнения: 7 474
Да не е питката на Биляна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121976.0

# 4
  • София
  • Мнения: 39 745
Според мен става дума за онова тесто, което втасва не знам си колко време, после раздаваш. Но не помня рецептата. Имаше я преди много време във форума.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 762
Този, дето втасва не знам си колко дни и се меси още толкова, знам, че се казва Хилендарски хляб. Имам го в къщи на хартия. Ако става въпрос за него, ще го кача  Peace Само кажи  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 113
 Това се оказа:

Божествено хлебче на Belinda. Росица позна  Mr. Green.


Мили момичета,

Много съм ви признателна за помощта.
Лятото го правих по един повод и днес майка има повод и от дни ми казва, че точно това иска.

Благодаря на всички, които ми писаха  Hug  bouquet
А Боляраската пита на Биляна, както и Усуканата на Танита,  си ни е редовната неделна пита.

Вдъхновявате ме повече от която и да било готварска книга ...
Лека и добра нова седмица да имате !

Общи условия

Активация на акаунт