Как да удължа кухненски плот?

  • 1 884
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Много тъпа история. Купихме нова пералня, уж добре премерихме всичко, но... Нито аз, нито мъжът ми отчетохме факта, че на старата копчетата бяха плоски, на новата - стърчащи. Така се оказа, че заради 1-2 мм не може да се отваря едно от най-използваните чекмеджета в кухнята ни. Наложи се мъжо да мести цялата мивка барабар с плота и всичко останало. И така зейна дупка около педя, точно на ъгъл, между края на плота  и стената. Та молбата ми е ако някой има идея да я сподели с мен. Струва ми се, че вариант удължаване на плота  е най-добър, но как става това представа си нямам. Или знам ли, някаква декоративна плоскост дали ще свърши работа?  smile3511  Не мога да си намеря място от яд, тази дупка ми е трън в очите  smile3512

# 1
  • Мнения: 606
  Не разбрах, как заради 2 мм. се отвори педя луфт? Дай снимка. Не е невъзможно да се направи нещо.

# 2
  • Мнения: 2 211
По - скъпият вариант: Направо да смените целият плот с малко по - дълъг.
По - ефтиният: Намираш парче от същият плот и удължаваш, като го закрепиш на стената посредством конзола, а снадката покриваш с лайсна.

# 3
  • Мнения: 70
  Не разбрах, как заради 2 мм. се отвори педя луфт?
Чекмеджето и копчетата на пералнята се падат перпендикулярно, двете неща - мивката и пералнята, са под ъгъл, та затова зейна дупката  smile3518

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Почти във всяка кухня се налага снадка на плота - доколкото си представям само в линейните не е така.
Има лайсни, с който това се прави, а плотовете са си стандартни като цветове - дано знаеш сегашния от кой вносител или производител е. Ако не знаеш се разходи до някоя мебелна фирма - там имат мостри от всички предлагани термоплотове и ще ти помогнат може би и за лайсната. С усмивка и кутия бонбони ще стане работата  Grinning

# 5
  • Мнения: 533
Направете някаква декорация с тухлички , керамика или камък  Peace

Общи условия

Активация на акаунт