Апостил на 4ужбински акт за раждане, при крьщене в БГ

  • 1 900
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 854
Здравейте,

Искам да попитам миналите по този пьт.
При крьщене в Бьлгария, трябва ли акта за раждане(издаден от 4ужбина) да е заверен с апостил?(защото от цьрквата го искат преведен на бг.език).
Дали агенциите за преводи превеждат и без апостил?Пьк свещеника нищо не е споменал за "апостил" hahaha

Мерси предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 700
Учудва ме, че иzобЩо са ти искали акт zа раждане.  Shocked
Много ме съмнява да ти искат и апостил.

# 2
  • Мнения: 96
Много добра темичка,на мен също ми предстои...(всъшност мисля че с теб сме се "засичали" из форума бременни)
В моя случай,аз имам акта за раждане с апостил,защото ми трябваше за паспорта на беба,макар да мисля че на агенциите за преводи не ги бърка има ли или няма...
Да видим дали някой е минал вече по този път и ни помогне с инфо Hug

# 3
  • Мнения: 3 880
.................Дали агенциите за преводи превеждат и без апостил?...........
Агенциите за превод превеждат всичко, за което им се плати, може и вестник да преведеш ако искаш Wink
И аз не вярвам попът да затърси апостил, но не съм особено запозната.

# 4
  • Мнения: 1 854
миле, искат защото им трябват имената на детето, рожденната дата.Не 4е ги няма в паспорта де,но в БГ незнам колко 6 месе4ни деца имат паспорти, докато акт всеки си има Grinning и понеже майка ми е казала,4е е 4ужбински, си иска свещеника превод,Пьк и в акта има данни за родителите.Предполагам вси4ко това ще го впишат и в крьщелния документ.
Biba,разсмя ме с превода на вестник Mr. Green.Аз утре мисля да звьнна на агенциата за преводи да ги питам,но днес сьм се замислила, а е неделя, затова исках да знам ако Вие сте опитни.
bgangeleyes Hug

Ако разбера нещо утре ще пиша!

# 5
  • Мнения: 4 700
Ами ние кръЩавахме мъжа ми в БГ. ИzобЩо ниЩо не ни иска. На другия ден ни беШе венчавката, даже удостоверение zа сключен брак не искаШе да види, въпреки че zнаеШе, че той е склюен преди месеци. На кумовете и на кръстницата съЩо не искаШе кръЩелните.

Но явно си е до поп.

Ама чак и апостил да иска.... съмнява ме.
Ама пиШи като имаШ повече инфо.

# 6
  • Мнения: 2 093
Ние крьстихме детето миналия октомври в София и не ни искаха преведени документи. Дори не си спомням дали изобщо имах свидетелство за раждане. Тогава ние не планирахме крьщене и за това не бяхме подготвени. Един ден   влязохме в цьрквата само да попитам как стоят нещата с крьщенето и докато се обьрнем свещеника ни записа ден за крьщене. Не знам дали завиди от цьрквата, ние бяхме в една от централните в София-Св Седмочисленици и предполагам че те си спазват всички изисквания. 

# 7
  • Мнения: 7 605
Не ти трябва апостил, Оранжевке, само акт zа раждане, преведен  Peace

# 8
  • Мнения: 265
Оранжевке, ще ти трябва апостил само ако искаш да направиш Клея и БГ гражданка. В църквата искат само да го погледнат, за да впишат после в кръщелното името на детето и имената на родителите - точно както ти си се сетила.

Септември миналата година кръстихме Вики, нейният акт беше с апостил, защото бяхме решили да има двойно гражданство.
Успех  Hug
П.С. Ако имаш повече въпроси, може да ми пишеш на лични  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 19:37 от Nijntje

# 9
  • Мнения: 1 854
Не ти трябва апостил, Оранжевке, само акт zа раждане, преведен  Peace
Татянка, както винаги ти е то4ен отговора Hug

Обадих се до фирмата и ми го потвьрдиха.
Nijntje, благодаря и на теб за отзив4ивостта  bouquet

  bouquet  bouquet  bouquetна вси4ки вклю4или се в темата

# 10
  • Мнения: 3 478
Миналото лято кръщавахме малката. Във Варна поне се иска акт за раждане и да, трябва да е преведен. Апостил не е нужен Peace

# 11
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Преди 4 години кръ6тавахме дъ6теря ми в България , не са ми искали нито акт за раждане, нито апостил, нито паспорт....
само записаха  дата и място на раждане...за да се впи6ат в кръ6телното .. и ни6то пове4е....
акта за раждане с апостил го искаха само в об6тината когато трябва6е да и вадим егн, и в полицията за  паспорт

# 12
  • Мнения: 11 306
При нито едно от кръщенетата не са ми искали акт за раждане. Стигаше им да виждат децата и да знаят датата на раждане и държавата, където са родени.
Кръщавахме ги в Стара Загора, в една и съща църква и един и същи свещеник (по стечение на обстоятелствата).

# 13
  • Мнения: 1 370
Оранжево небенце, вси4ко е до попа. На мен също не ми искаха никакъв документ. Само ме пита за имената на детето. Сега подадох за бг гражданство и ме накараха да отида до външно министерство за апостил.

Общи условия

Активация на акаунт