Забавни случки с нашите дечица!

  • 3 108
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Искате ли да записваме забавни случки с нашите дечица, весели снимки или просто неща които ни радват? А защо не и видеоклипове?

Имам предвид нещо като случката на Дондурела с хавлията на главата  Laughing
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274792.msg6832080#msg6832080

А на нас какво ни се случи: от доста време обяснявам на Здравко кой кой е. Напр. се тупам по гърдите и казвам - мама, после потупвам него и казвам - Здравко, и т. н. , зависи кой още е в къщи. От два дена като се събуди сутринта и като го вземем при нас в леглото започва да налага баща си с ръка и да му вика - мама. Чакай, му обясняваме, тате, а това е мама. После почва едно тупане и бърборене - тат, мама баба дада,  незнам какво разбира ама поне добре ни разсънва.  Laughing
А също като му се скараме за нещо , което не трябва да прави , викаме му не, не, не, не, а той почва да се сърди и вика да, да, да ,да - чак се чудиме случайно ли го прави или не...  Simple Smile

# 1
  • София,
  • Мнения: 4 267
Flora1 супер темичка си отворила за разтоварване. Та в тази връзка да Ви разкажа как Вероника снощи плака от баща си, който току що се беше обръснал и като я гушна, а тя като ревна Close " по същия начин като с хавлията онзи ден. А аз пак бях в банята и я слушам реве ли реве. Излизам веднага и този път само бързо изтърквам косата с хавлията и я махам и тогава отивам и я взимам от баща и. Тя спира да реве, обаче той като се покаже на вратата и тя пак писва отново  Close Ей видях се в чудо Rolling Eyes Какво и стана пак не разбрах, от това че е свикнала баща и да боде с брадата си или може би от силния одеколон, а може би беше вече гладна и и се спеше. Защото спря да реве чак като я изкъпахме и нея и я нахраних и тогава пък започна една луда игра Laughing

# 2
# 3
  • Мнения: 983
Това беше любимата игра на моя мъник преди няколко месеца  Whistling

Отваря шкафа и вади всичко от него

 

Сяда вътре



И затваря вратичката...или поне се опитва, защото шкафа има среден рафт и дефакто той не може да влезе целия  hahaha



Flora1 , поздравления за темичката  Peace

# 4
  • София,
  • Мнения: 4 267
Браво на него   smile3521 smile3521 smile3521

# 5
  • Мнения: 387
Flora1, поздравявам те и аз за хубавата идея!
Тери когато се научи да казва мама (според мен лишено от мисъл) само това бърбореше. "Мамкаше" и баща си, но най-смешно ми стана като каза "мама" на Геро от шоуто за младоженци. Усмихваше му се едно такова блажено, че чак взех да го дърпам и да му говоря "Аз съм мама, аз!" Друга интересна случка с ТВ-то е, че когато гледам новините (по БТВ) и дойде време за "Малкия коментар" настава такава врява и смях, че аз обикновено нищо не мога да чуя. Той обожава деца и когато сме навън ако има някое, което да му "пристане" го прегръща и пищи от радост. Бебета не обича много, но по-големи деца обожава.
Веднъж се обади баба му (майка ми) по телефона. Тя живее в чужбина и Тери е прекарал с нея най-много 2 месеца, когато си е идвала. Та говорим си ние двете и по едно време му казвам "Тери, баба се обажда! Кажи БАБА!", а той ме погледна и извика "БАБАМАМА"  Joy Решихме, че това означава "Баба си говори с мама"  Laughing
ivanah, Жоро ще дойде да е бая шувърникав (по нашия край така казваме на немирните деца  Laughing) Май ще видиш бая "зор" с него  Laughing ooooh!

# 6
  • Мнения: 387
Хайде бе, момичета! Не оставяйте хубавата тема да пустее  Naughty Сигурна съм, че имате да разказвате мноого!  smile3540

# 7
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мимчо и аз това мисля ама май само аз разказвам?
А снощи в къщи беше страшноооо?  Mr. Green Таткото и баткото ритат топка в коридора, а Вероника стои до мен на столчето от колата и гледа телевизия! Да обаче шума отвън го чува много добре и се започва едно цикане, мрънкане, въртене в столчето! Викам баща и, той се показва на вратата и тя се охилва до ушите, да обаче баща и затваря вратата и излиза и тя започва неистов рев след него! След което аз го викам пак  и той идва,   взима я и излизат в коридора, и какво се чува  - ритане на топка, пухтене, смах и страшни писъци на радост и щастие идващи не от кой да е, а от Вероника!  Hug Леле, а баща и като седне да гледа мач и тя е при него и двамата гледат заедно и тя се радва многооо  направо не ми се мисли.....  Hug

# 8
  • Мнения: 387
Тери също много обича да гледа играещи хора. Лятото (да е бил някъде на 9-10 месеца) бяхме седнали в едно кафе, а на близо майка и дъщеря играеха федербал. Той така започна да се смее с глас, че всички хора от масите залегнаха от смях. На мен направо ми текнаха сълзи и уж бяхме си тръгнали но стояхме още 10 минути и се смяхме. Играещите също го видяха и почти спряха да играят - обръщаха се да го гледат как се кикоти Laughing. Сега още е така като види деца да играят с топка в парка и се хили и пищи. Същото е с деца на колело, подскачащи или просто минаващи покрай нас. Но става все по-опасно за него, защото тича да ги прегръща и онзи ден без малко да ни целнат с една доста тежка футболна топка.  #Crazy Тези дни ни се случи нещо странно. Бяхме на една площадка с пързалка и люлка и понеже той не се кефи много да го пускам по пързалката просто обикаляме за да гледа децата и да им се радва. Обича да се люлее, но почти не се дореждаме до люлките. Та така - хареса си едно момиченце (на около 4-5 годинки) и взе да го преследва и да пищи, както винаги. За моя изненада детето взе да го гледа "мръсно" и да бяга от него. Майката на момичето беше там и съвсем разбрано й обясни, че това е малко бебе, че се радва, че не разбира.... Но бягството продължи, дори по едно време се качи на колелото си и каза "Аз ще му избягам с колелото!"  Laughing Направо беше като обидено и стреснато това дете. Странно! Не ми се бе случвало - другите деца много му се радват и му се подлагат да ги прегръща  Laughing Но кой знае и ние през какво ще минем  Wink

# 9
  • Мнения: 13
Серафимка никак не хареса кремчето на баба и потопи в него ручички, докато отида да взема нещо да я почистя тя испя да нарисува прекрасни картинки по покривката Laughing Laughing Grinning с таткото решихме че ще ги пазим и сега парче от покривката ми виси на стената опънато в рамка   Grinning фиксирахме нарисуваното с лак и ще си пазим първото мащабно творение на бебка Simple Smile аз съм завършила графичен дизайн и смея да твърдя че е много талантлива Peace Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 216
 Laughing Laughing Laughing
Мили майчета много ми е забавно да ви чета как се забавлявате с дечицата!
Браво на малката художничка, на палавницте и на веселяците!  Peace

Все и аз се каня да напиша нещо, ама се ненаканвам.
Днес това което ме развесели много, е като се приготвяхме да излизаме на вън. Човека е много нетърпелив, мама все се мотае, нещо все търси, приготвя, облича се... Хвана ме за ръката и ме води към коридора (той така прави, защото не ходи сам, а предпочита някой да го държи за ръка), намери си обувката, взе я  и не разбрах дали щеше да пробва да я обува, защото му я обух аз, ама като му се изуе чорапа си го натиска към крачето.  Laughing Много ми стана весело, защото досега не го беше правил.  Laughing

# 11
  • Мнения: 216
А от време на време обича да се бори с мечока  Grinning Бори го, хапе го по очите и носа и му вика бау бау, като на всички животни и птици, живи, плюшени или нарисувани  Grinning

# 12
  • Мнения: 32
За да не реве от малка и се казва"тати отива на работа чао" и тръгне ли баща и да излиза се започват изпращания и целувки.
Друго - вече имаме попадения все пак станахме на две- тръгваме до моята лична лекарка и тя стои и ни чака и казва" хайде да ходиме и да се връщаме" и с баща и много се изненадахме.
Свекето идва рядко и веднъж се изцепи при нейното влизане  " хм лили" и се врътна недоволно и си влезе в стаята.
Гледахме анимация на Мистър Биин с откраднатия мечок - и от тогава мечока с който спи винаги е с нас дори до магазина. А вчера въпросния мечок щеше да се напишка защото му давала чай и беше подгизнал.

Общи условия

Активация на акаунт