По колко часа на ден спят бебчетата ви?

  • 1 096
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 522
Здравейте мами! По колко часа на ден е нормално да спи бебче на 4 месеца?


# 1
  • Мнения: 22
Към 10-14 часа,зависи от самото дете,при всеки е индивидуално.Но ако спи и 7-8 часа,пак не е ненормално.На моя позната детето будуваше почти през целия ден ,а беше на 3 месеца.Е,съвсем нормално момче си израстна Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 555
Калина спи по 15-16 часа, от които 5-6 са през деня, разделени на три пъти и нощем по 10 часа.

# 3
  • Мнения: 610
Бебка е спала 6-7през деня и 9часа през ноща Peace

# 4
  • Мнения: 6 274
Според мен всяко детенце си е индивидуално . Peace Но мисля , че не по-малко от 5-6 часа .

# 5
  • Мнения: 469
Зависи от нуждата на детето от сън.Сладката ми племенница,не спи(сега е на 3м.)повече от час.Често не спи между храненията и изобщо не изглежда уморена ,и изнервена.А моето момченце на 1г.и5м.спи по 4часа следобеден сън,като му дойде часа и трябва да е в кошарата защото става непоносим.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 262
Определено е строго индивидуално  Wink

Мойта щерка спи 4 пъти по 20 минути през деня  #Crazy И това е Confused Но през нощта спи от 9 до 7 плътно т.е. 10 часа  Party

# 7
  • Мнения: 1 029
никога не съм броила по колко часа е спала дъщеря ми. другите момичета добре са го казали:
Определено е строго индивидуално  Wink

:

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен всяко детенце си е индивидуално . Peace Но мисля , че не по-малко от 5-6 часа .
newsm10

# 9
  • Мнения: 398
 Всичко  е много индивидуално.

 Моят син спеше през деня два пъти по 30 минути , най-много час.Вечер заспиваше към 21.00 , будеше се в 24.00 , после към 2.30 и след това към 6.00.После дремваше докъм 8.00 и после се молех да заспи поне малко през деня.

# 10
  • Мнения: 523
Всяко дете е индивидуално и количеството сън зависи от неговите нужди . Голямата ми дъщеря на възраст до 6 месеца си спеше от 3 до 5 часа на ден . А малката до като стана на 1г и половина спеше по около 6 -7 часа на ден . Освен всичко друго , колко ще спи през деня зависи и от това колко е спало през нощта детето , и по точно как е спало през нощта .

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
Мойта беба не беше от най сънливите,повече ревеше ипочти постоянно ми беше на гърдата.Спеше по малко 15.20 мин после бодуваше с часове.

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 08:48 от adelphia

# 12
  • Мнения: 1 197
4-5 часа през деня и около 9-10 нощен сън

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 364
  Дъщеря ми на четери месеца почти не спеше през деня - да и се е събирало общо час за целия ден, даже по-малко. Беше активна и бодра. Затова пък вечер като заспи в 20:30 - 21.00 ч. спи до сутринта в 08:00, без да се събуди. Много е индивидуално. Не съм срявнявала  и не сравнявам моето бебе с другите бебета. Всяко си има свой характер и темп на развитие.
  Сега Марина е на 8 месеца и спи два пъти на ден - сутрин и вечер.

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
В тези месеци сина ми спеше от хранене до хранене. Почти никой не го виждаше буден.
Заспиваше на гърдата и се будеше чак след 3 часа, за да посуче. Вечер също спеше от 9 до 6ч сутринта.... Ех, хубави времена бяха  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт