Колко бързо преминават в кърмата - кафето и парацетамола

  • 2 775
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Лишавам се от много неща и то без никакви трудности, защото кърмя. Единственото  което не мога да спра е кафето. Имам ниско кръвно и ако не пия кафе, то със сигурност по-късно ще трябва да пия парацетамол - имам ужасно главоболие /и доста често/. Знам, че е хубаво да се пие веднага след кърмене, но понякога главоболието ми е  силно и не мога да чакам. Ако го изпия непосредствено преди кърмене не е ли по безопасно за бебо.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
Парацетамола и Нурофена не преминават в кърмата, а по едно кафе на ден можеш спокойно да си позволиш.

# 2
  • Мнения: 108
Наистина ли...... ooooh! Благодаря ти !!!!!!!!!!!!!!!! Защо тогава лекарката ми каза, че нищо не трябва да се пие. Ама защо ли питам, като се има в предвид, че същата във втория месец ми каза да давам сок от ябълка и морков на бебчо. Добре, че си имам "BG MAMA"   Hug какво ли щях да правя без вас  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
тук можеш да си проверяваш по съставките всяко лекарство дали и в каква степен преминава в кърмата.

# 4
  • Мнения: 10 982
Всеки ден пия по 2-3 кафета 2 в 1. Дребос не е нервна и нощем спи спокойно и дълбоко.
Случвало се е да пия и черно силно кафе - на дъщеря ми не й се отразява, поне не й личи по нищо.
Парацетамол също можеш да пиеш - няколко пъти съм го пила за сваляне на температура, с разрешение от лекар.

# 5
  • Мнения: 356
На мен ми беше много полезна статията "Кърмене и кофеин" , публикувана от Бу  bouquet

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да си призная честно до 5-тия месец не пиех кафе, от тогова си позволявам по 1 на ден, а от както сме на 1 година и 2 на ден, като това би е максимума още преди да забременея.

# 7
  • Мнения: 108
 Точно в посочения сайт според мен пише, че парацетамола премианава в кърмата ( milk/plazma ratio ) Парацетамола е общо взето към безобидните лекарства (в зависимост от дозата) и според мен е посочен нулев риск, защото се дава и на деца след 3 месечна възраст. Пак казвам, че нe трябва да се превишава дозата - еднократна 1000мг, дневна 4000мг - това са максималните дозировки за некърмещи жени. Според мен от двете по-малкото зло е кафето, аз самата не мога да се лиша от едно на ден.

# 8
  • Мнения: 108
 И пак от същия сайт: максималната концентрация на парацетамола  в кръвта е 2  часа след приемането му и точно тогава трябва да се избягва кърмнето. 3 часа след приема концентрацията му вече е намаляла наполовина.

# 9
  • Мнения: 1 089
mamaya,
много правилно си се ориентирала, и парацетамола и ибупрофена (активната съставка на нурофен) преминават в кърмата, но са безопасни за кърмачета, даже си има лекарствени форми за приложение при кърмачета ( сиропчета и свещички), така че няма поблем да се приемат от кърмачка ( разбира се че в допустимите си дози). За кафето мога да кажа, че и моя опит поне до сега показва, че няма забележим проблем. Наистина в първите месецци изобщо не съм пила кафе, но по-късно започнах по малко, сега пия по максимум две на ден.Преди да забременея пиех доста, защото много ми харесва и поддържаше и кръвното и тонуса ми. Но от опит мога да кажа, че макар и с ниско кръвно може и без кафе. Организмът постепенно се адаптира и след около 2 седмици кръвното вече не пада, не боли глава , ставаш почти бодър и т.н. Обаче миризмата на кафе...не я заменя нищо Wink

# 10
  • Мнения: 94
Аз също съм с ниско кръвно и ако сутрин не пийна едно кафе, ми става много зле. Парацетамол ми се е налагало няколко пъти да взимам, за да смъкна висока температура. Мисля, че няма проблем, ако се спазва дозировката.

# 11
  • Мнения: 108
 Lenyto,
знам, че парацетамол и ибупрофен са безопасни при кърмене, за предпочитане е парацетамол според мен Simple Smile . Но ми се струва, че е по-добре човек едно кафе да изпие, особено ако майката не забелязва да се отразява по някакъв начин на бебето.
 Иначе и аз имам подобен проблем. Не че ме боли главата, но след обед толкова много ми се спи, че едва си държа очите отворени. А откаккто родих толкова много ми се пие кафе, докато преди не съм била чак такъв фен, странна работа. Проблемът е, че Анна почти не спи през деня и почнах да се притеснявам да не би да се дължи на това едно кафе, което изпивам, и аз незнам вече  newsm78 .

# 12
  • София
  • Мнения: 2 658
едва ли е от едното кафе, още повече няма как да я държи цял ден. Моята дъщеря от съвсем малка не можеше да спи през деня. На 2-3 часа преспиваше по половин час и това е. Това много я изнервяше като съвсем малка, но нищо не помагаше. Преди няколко месеца пробвах с хомеопатия и имаше подобрение. Относно кафето, докато беше само на кърма, пробвах няколко пъти да пия и следобед кафе, особено в дъждовно време съм парцал. Ефектът беше, че вечерта тя ставаше супер превъзбудена и като "напомпана" с адреналин. Като спрях следобедното кафе и тази възбуда премина. А сега вече съм свикнала напълно само с едно кафе и не ми се увеличава дозата за сега. Компенсирам с много течности, това е най-добрия начин за регулиране на кръвното Peace

# 13
  • Мнения: 1 089
едва ли е от едното кафе, още повече няма как да я държи цял ден.
...много течности, това е най-добрия начин за регулиране на кръвното Peace
Peace
най-добре течности със сол или захар- айрян, бульончета, компот и т.н.

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 854
Аз също съм с ниско кръвно и без кафе не мога. Позволявам си едно преди обяд /3 в1/, а понякога и към 2-3 ч., ако ми е много мътно на главата. Не мисля, че се отразява на малката, тъй като съм пробвала да не пия въобще и си е пак със същия начин на спане и будуване. Няма разлика. Парацетамол също съм пила при главоболие, няма да навреди на бебенцето, спокойно. Но с храните имах доста проблеми - не ям боб, зеле, грах, броколи, леща, чесън, абе такива дето образуват газове, че веднага и се отразява и на нея. Кърменето иска жертви от страна на майката, но като си помислиш какво даваш на детето си и се самоуспокояваш.. Успех!  А многото течности хич не ми оправят световъртежа и ниското кръвно.

Общи условия

Активация на акаунт