Въпрос за тестисите,хормонално лечение

  • 485
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте,искам да задам един въпрос.Моят син е на 1 год. и 7 мес. и още не са му слезли тестисите в торбичката.Водят ги за асансйорни и ми казаха,че ако не слязат до 2 годишна възраст на детето щели да му назначат хормонално лечение,но аз съм против това лечение.Моля ако има някой минал по този път с този проблем много ще се радвам да получа отговор,че безкрайно се притеснявам.Предварително Ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 503
Привет!

Моят син е на десет дни и ,когато дойде педито да го види у дома,каза че е с 1 тестес. Cry
каза че има време и другия да слезне,но мисълта за това ме тормози и разяжда.
Позвъних на завеждащата неонатология,тук в Бургас,при която водя големия си син и сме близки,а тя каза че когато го е преглеждала не е костатирала такова нещо.
аз обаче съм повлияна и като го гледам,забелязвам ,че само едната му торбичка е пълна.
Ще и позвъня да дойде и да го види,защото нямам мира.
После ще споделя

# 2
  • Мнения: 3 453
Заведете децата си на преглед при андролог! Крипторхизма води до стерилитет! Колкото по-рано се вземат мерки, толкова риска е по-малък! Успех! Peace

Ето тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132045.0

Натали,
обърни внимание, защото най-удачния период за операция на крипторхизъм е между 1,6 до 2 години. След 3-тата годишнина вече тестиса започва да се уврежда и дори да се оперира, за да се свали, вече никой не  дава гаранции, че няма да има увреждане! Tired

Водят ги за асансйорни и ми казаха,че ако не слязат до 2 годишна възраст ....
Нищо подобно!  ooooh!
Още с раждането и двата тестиса на доносеното момче трябва да са палпируеми в торбичките.

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 18:01 от _Hope_

Общи условия

Активация на акаунт