Моля към знаещите - какво да правя

  • 1 826
  • 6
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
Имаме си тук един съседски проблем - подадохме молба в полицията заради непрекъснат меко казах тормоз от един съсед.Без никакво значение, от часа и деня музиката е до полуда...особенно ако е бил 3 бирета,Стени, подове и т.н. се тресат до полуда, деца, даже бебета под него, до него, над него..... и събрахме подписи.
До тук добре, но....отишъл съсед да подеде молбата и там го накарали да си напише лично своето има и адрес, до тук пак добре, обаче привикали въпросния съсед и му прочели дословно всичко и барабар с това дали името на съседа, което не разбирам редно ли е?
Естетствено комплексирания идиот днес се заяждал с човека/те са най-заинтересованите, тъй като стената им е облегната до тяхната и чакат бебе до края на март/, щял онова, това и бла, бла...
попитах, защо не са ни звъннали, но те скромни хорица и т.н, и т.н.
Та въпроса ми е:
 - Може ли, и имат ли право да се казват всичко?
 - Какъв е реда, ако това не е редно, както аз считам всъщност?
 - Към кого да се обърнем за подобаваща намеса?........често съм сама и........

Малко объркано, но съм ядосана, притеснена и бооолна Confused
Дано е малко от малко ясно Peace
Благодаря на отзовалите се?


П.С. Пускам темата и в Дом и Семейство

# 1
  • Мнения: 941
Имаме подобен проблем!
Единственото с което мога да те успокоя е, че се готви закон който гласи, че (перифразирам) : при аморално поведение на един от съседите, всички останали собственици на етажната собственост (а това са всички от входа) ако съберат подписка могат да го изселят. Апартамента остава собственост на въпросния недолюбван съсед, НО няма право да живее в него.
аморалното поведение в случая включва: отказ да участва в общото саниране на входа, торзмоз на съседи, хулиганство....

По принцип, ако при подаването на жалбата е упоменато, че се държи да е анонимна, въпреки че записват имено на жалбоподателя, те НЕ го казват...Длъжни са да уведомят комшията с/у който има жалба, но НЕ споменават името от кой е...

Успех   bouquet

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
И ние имахме преди такъв проблем. Полза от многото подадени жалби нямаше никаква. Няколко години луд тормоз по всяко време на денонощието. Но преди около 2 г., въведоха нова разпоредба, че ако извикаш полиция за един и същ съсед, на третото идване пишат акт. И това помогна. Като му написаха няколко акта, тормозът престана. Май имат и механизми да си събират глобите, защото наистина безобразията спряха. Така че, при всеки такъв случай викай полиция, на третото идване ще му направят акт. И после ако още продължава, пак им се обади. Като плати няколко пъти, сам ще спре. Простаците се спират само тогава, когато им се бръкне в джоба.

# 3
  • Мнения: 93
Простаците се спират само тогава, когато им се бръкне в джоба.
Peace

# 4
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Оооох че и това няма да му пука...храненик е все още на мама и тате......а е към 30така ooooh!
Единственото, че е муньо, страхливец, абееее депресиран тип - от тези дето само лаят да го чуят всички, ама ако опре до яйцето на дупето.....
Сега за сега е тих....дано не е за 3 дена  Praynig

Благодаря Ви за вниманието което ми отделихте  bouquet

# 5
  • Мнения: 62
Явно навсякъде ги има такива които се наслаждават на живота като пречат на другите,И при нас има един тип стане ли 14,10ч-музиката е до дупка!А от 00,00 до 03,00/пусне я силно за 5минути спира я,чака 15 и отново/просто заспиваш събуждаш се от някакъв шум докато се усетиш какво става е тихо,отново се унесеш в дрямка и т,н/ след 3 поредни безсънни нощи след като нищо не помогна нито полиция,нито молбите на бабите една от които за малко не отнесе боя,моя съпруг вбесен отиде хвана го за гушата и го заплаши че още ако не престане да тормози хорат от входа ще хвърчи заедно с уредбата през терасата-всичко беше до там!
     Има типове които умишлено тормозят съседите си,ние сме предимно млади хора когато някои празнува или просто му е хубаво има гости и пуска музика не се дразним дори да е до 02,00/но се случва веднъж в месеца,така че #2gunfire #2gunfire #2gunfireза некоректните съседи

# 6
  • Мнения: 2 171
И ние си имаме такъв съсед, но се успокои след като полицаите идваха при него няколко пъти hahaha. На нас ни разбиха преди време апартамента и докато следователите бяха вкъщи, той така наду музиката, че те се изплашиха ooooh!. Та те тогава ни посъветваха винаги, когато вдига такъв шум в неподходящо време, да звъним и да викаме полицията. Обадихме се няколко пъти с мъжа ми, няколко пъти звъняха и съседите, явно му написаха акт и сега си "седна на дупето" Whistling. Жалби не сме подавали.

Общи условия

Активация на акаунт