За математическата гимназия в София?

  • 1 848
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Здравейте,

Интересува ме дали някой знае как се кандидатства там след 4 клас? Имало някакви курсове всяка събота и неделя, които се провеждат в самото училище.Моля ако имате повече инфо пишете!

# 1
  • Мнения: 5 940
Докато аз учех там се кандидатстваше след шести и след седм клас, ама беше отдавна...

# 2
  • Мнения: 4 465
И мен живо ме интересува тоз въпрос.

# 3
  • Мнения: 7 263
Държи се изпит след 4-ти клас. Има курсове в събота и в неделя, за седмокласниците има и комбинирани курсове - математика и български, разделени на модули.

# 4
  • Мнения: 4 465
Благодаря за инфото. А от къде можем да получим по-конкретна информация за записване. Някакъв телефон ако има или трябва на място да се ходи.

# 5
  • Мнения: 3 192
Благодаря за инфото. А от къде можем да получим по-конкретна информация за записване. Някакъв телефон ако има или трябва на място да се ходи.

ТУК си пише всичко.
Има телефони, обади се и питай. Информацията ще ти бъде от първа ръка.

# 6
  • Мнения: 4 465
Благодаря

# 7
  • Мнения: 163
Благодаря, много ми помогнахте!

# 8
  • София
  • Мнения: 74
Курсовете в СМГ за кандидатстване след 4 клас започват от началото на учебната година. Мисля, че сте закъсняла - задачите, които се решават там са повече логични и тези курсове много помагат за самото влизане в гимназията. Но в сайта на у-щето явно има разяснение. Успех на детенцето.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
Курсовете в СМГ за кандидатстване след 4 клас започват от началото на учебната година. Мисля, че сте закъсняла

Всъщност, много зависи от детето. Някои не се нуждаят от 9-месечно посещаване на тези курсове, за да се справят с приемния изпит.
Факт е обаче, че задачите са различни от изучаваното в училище и методите на решаване са почти непознати за редовия четвъртокласник.
Факт е също, че ако детето не иска непременно да учи много математика, просто няма да е щастливо там.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 269
Курсовете в СМГ за кандидатстване след 4 клас започват от началото на учебната година. Мисля, че сте закъсняла - задачите, които се решават там са повече логични и тези курсове много помагат за самото влизане в гимназията. Но в сайта на у-щето явно има разяснение. Успех на детенцето.
За да окуража желаещите, ще споделя че нашето момченце започна курсове в СМГ от м. март - вмъкнаха го в някаква група, защото се плащаха модули и ние хванахме последния 4-ти модул, нооооо на изпита изкара 21 точки - максимален резултат, без да се е занимавал с друга подготовка. Има един сборник, по който работят - картинката май беше някакво таралежче - и там има всичко необходимо детето да успее. Не мисля, че успеха му се дължи на училището, в което учеше (133-то Пушкин), защото от целия им випуск 4-то - класници, кандидатстващи в СМГ приеха само него. Инфото ми е, обаче старо - сега сме 10 клас Simple Smile
Успех на всички дечица! Имат ли желание - ще успеят! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 4 865
И моята дъщеря преди две години се включи в средата на курса. Справи се с изпита. От старото й училище приеха още само едно дете, а имаше такива, които бяха ходили на курс цяла година.
Наистина е важно обаче детето да желае да учи математика.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Много моля някой ако знае по кои сборници работят на тези курсове за 4-ти клас да напише. Ние ще кандидатсваме  но в Пловдивската Математическа Гимназия а там няма курсове за 4ти клас

# 13
  • София
  • Мнения: 4 865
Математическа читанка - два сборника са, жълт и зелен.
http://www.knigopolis.com/index.jsp?bid=2258&v=book

Освен задачите от сборниците решават и много други.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
много благодаря Янита

Общи условия

Активация на акаунт