Слънцезащитни грижи за бебо:)

  • 1 226
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
 Здравейте момичета!
 Днес бях на консултация при педиатъра на малката и той ме посъветва да започнем да използваме слънцезащитно кремче в диапазона от 20 до 30 фактор всеки път преди излизане.
 Въпросът ми е- вие намазвате ли вече децата си преди излизане и с какво - крем за тяло, комбиниран крем за тяло и личице или само за личице... Rolling Eyes? Каква марка козметика за тази цел използвате вие? Цялата козметика на бебка е Мустела и мисля и такъв крем да й взема, но кажете и вие какво мислите   bouquet

# 1
  • Мнения: 941
пробвала съм повечето слънцезащитни продукти, най-доволна съм от Eucerin 40ти фактор май беше, детски, пак такъв ще си купя, много лестно се нанася, като мляко е, не оставя бял филм, и не цапа дрехита, миналата година съм я държала по цял ден на плаж и тя не изгоря грам, а за мазането, мажи лицето и откритите части на тялото
ето нещо интересно http://www.fashion.bg/news/2006/nivea_spf.php
и нивеята ми хареса но ми боядисваше дрехите и не се изпираше, и малко трудно се разнасяше

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  Ползвам на Виши и La Roche и съм много доволна от двата крема.Мажа частите от тялото в зависимост от сезона и облеклото на детето.

# 3
  • Мнения: 502
аз купих на себамед, но още не съм го ползвала. слънцето обаче вече е силно, така че ще почвам да мажа Ивка. а миналата година лятото не съм я мазала. педиатърката каза, че била малка за кремове, но и аз не съм я излагала на пряка слънчева светлина.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
пробвала съм повечето слънцезащитни продукти, най-доволна съм от Eucerin 40ти фактор май беше, детски, пак такъв ще си купя, много лестно се нанася, като мляко е, не оставя бял филм, и не цапа дрехита, миналата година съм я държала по цял ден на плаж и тя не изгоря грам, а за мазането, мажи лицето и откритите части на тялото
Моята бебка беше на 5 месеца когато отидихме на море-мазах я с и баобще не изгоря/тя не стоеше на сланце де/,но баткото играеше постянно на пясака и беше О.К  newsm10

# 5
  • Мнения: 30 969
Мустела с фактор 50.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Аз отдавна мажа малкия със слънцезащитен крем, защото мартенското слънце е много опасно и лесно изгаря. Ползвам Себамед 50+ и към много доволна. Синът ми е с много бяла и чуствителна кожа и вече има лек загар, без да се е зачервявал или изгарял. А сме доста дълго навън. Засега мажа само лицето и ръчичките, тоест откритите части. Като се поразсъблече, ще мажа и останалите места. За дъщеря ми като беше бебе бях взела Чико с фактор 50, но съм недоволна. Много тежък крем и много трудно се разнася.

# 7
  • Мнения: 4 784
Мажа го, още когато започнаха първите слънчеви дни. Ползвам детски Гарние, фактор 25

# 8
  • Мнения: 4 753
Мойта педиатърка ми препоръча да не го мажа, а да го пазя от слънцето  newsm78 Мойто бебе е много бяло и е с много чувствителна кожа, постоянно пъпчасва от нещо, чудя се дали да не я питам за Mustela, пък ако се изрине и от това ще измисля друго  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
Купих Мустела 50,защото дерматоложката каза, че вече трябва да я мажа по лицето и това, на което аз нямаше да обърна внимание-ушите!

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
На мен слънцезащитния крем на Мустела не ми допадна,както и този на Чико и ги смених с Avene Peace
Мажа лицето и откритите части на тялото Peace

# 11
  • Мнения: 569
   Мажа с Chicco , който ми остана от миналото лято, но  не съм особено доволна-ще го сменя с Eucerin- звучи ми обещаващо Laughing

# 12
  • Мнения: 353
Баткото съм мазала с Чико на морето и не е  имал проблем. А сега като извеждам малкия му мажа лицето със слънце защитен на Мустела и съм много доволна.

# 13
  • Мнения: 745
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271830.msg6688890#msg6688890
Това и мен ме интересуваше скоро Peace

# 14
Като бяхме по-малки /на 3 месеца/ ползвахме кремчето на Mustela-фактор 50,но за морето /бяхме на 1 година и половина/ взех това на La Roche-Posay-фактор 60 и останах много доволна.

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 10:13 от babyDoni

Общи условия

Активация на акаунт