Келоиди след епизиотомия?

  • 1 801
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте! Обръщам се към всички мами, които имат епизиотомия. Има ли някои на които са им се появили келоиди (цикатрикси) след това. Тъй като имам склонност да образувам келоиди се притеснявам от една евентуална епизиотомия по време на раждането. Болката в самия белег ме плаши, особено на такова чувствително място. Консултирам се с различни доктори, но всички ми дават уклончиви отговори и никой не се ангажира с конкретно мнение можем ли да избегнем такава опасност или не. Ще съм благодарна ако споделите личен опит.

# 1
  • Мнения: 73
Аз също образувам келоити и по тази причина родих секцио.На белега ми веднага се появи.Детето ми е на 1 год и 12дни и келоита ми е широк около 1 сантиметър.Ако си по-запозната с лечението им, пиши ми.   

# 2
  • Мнения: 142
Ти ли си избра да родиш секцио, или лекарите ти го назначиха?
За лечението доста изчетох и пробвах два различни начина - с крем Контрактубекс и лепенки Цикакеър. За съжаление ефект никакъв  Cry Има и крем Дерматикс, но не знам дали си струва да дам 80лв за него и пак да нямам никакво подобрение. Мадекасол също предписват.
Има лечение с лазер и доколкото знам пластичните хирурзи пробват с изрязване, но никой не може да гарантира, че келоида няма да се появи отново, независимо от лечението. Sad

Общи условия

Активация на акаунт