Относно количеството АМ

  • 555
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мами и татковци!Обръщам се към вас за съвет.Моя малък Алекс е на смесено хранене като напоследък пиеше като добавка твърдо по 90 мл АМ.Но от няколко дни пие все различни количества: по 40мл, по 60мл, а понякога по 120- 140мл.Но разлика при кърменето не забелязвам.Все по 5 минути максимум се задържа на гърда.Това нормално ли е ?

# 1
  • Мнения: 176
Съвсем нормално е да пие различни количества,това че стои всеки път по 5 мин. на гърда не е показател за това колко е изсукал.Нали е нахранено мъничето това е по важно.Ако беше само на кърма нямаше да мислиш за милилитри, а детето само щеще да спира като се нахрани.Няма за какво да се притесняваш дохранвай колкото бебчо иска. Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
не е бездънна яма,като се напълни коремчето и бебето спира-това е нормално Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 6 438
Колкото му се яде-толкова.Може вече да дърпа и по-силно и за това време да изсуква повече кърма и да се насища.Според мен дори трябва и да се радваш!  Hug

# 4
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Няма за какво да се притесняваш - давай на детето толкова колкото иска.
По важно е да е нахранено Simple Smile

# 5
  • Мнения: 27 524
Няма за какво да се притесняваш - давай на детето толкова колкото иска.

 Peace

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Колкото иска, толкова му давай Peace

# 7
  • Мнения: 610
Ние също бяхме на смесено хранене от самото начало.Имаше моменти които ядеше по 90АМ после мина на 20-30,кърменето е като при вас по 5мин.Обадих се на педиатърката притеснена и тя ми каза да направя пробно кърмене.Оказа се че тя си изсмуква от мен достатъчно,а и доста бързичко и така и регълирах АМ точно определено количество,за да не може да преяжда.

Общи условия

Активация на акаунт