Да попитам-няколко въпроса за захранването

  • 582
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Имам няколко въпроса за захранването:

1. По4нах захранването на малкия/преди две седмици/ с пюре от моркови, сега сме на моркови+картоф. Въпросът ми е - по колко максимум може да се дава на ядене?
2. Кога може хапването на пюре да замести изцяло едното от храненията?
3. Смятам ве4ер да по4вам да му давам оризово брашно в млякото/по 2 лъжи4ки/. Това добра идея ли е?
4. Купихме и от кашите. Тях как да ги комбинирам и кога да му ги давам?

Благодаря предварително

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 23:13 от Vivi

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
1. и 2. Лека-полека ще стигнете цяло бурканче. Зависи от детето-Емма изяжда по едно бурканче от 190мл от скоро. Преди това от 125мл, но слагах сухо АМ, за да съм спокойна, че се е наяла.
3. Дали няма да му е тежко през нощта?
4.По принцип аз ги давам следобяд. Как как да ги комбинираш?

# 2
  • Мнения: 1 049
1. Ако 3-4 дни няма алергична реакция след като си вьвела нов зеленчук може му да даваш само от него колкото си поиска (от бурканчето за сьответната вьзраст). Ако не иска да яде повече, дохранваш с мляко.
2. Около месец трае заместването на едно хранене с твьрда храна, имам в предвид с разнообразна твьрда храна сьставена от няколко вида зеленчуци. Ако заместваш цяло хранене само с един вид зеленчук или плод би могло да стане дори и след седмица. Води се по детето.
3. Не сьм прибавяла в млякото нищо. При нас не се препорьчва, защото не е хубаво да се пият такива неща от шише заради зьбките. Ако искаш давай с льжичка.
4. Кашите се дават при нас вечер, но в БГ май се предпочита следобед, че били уж тежка храна. Според мен този мит с тежката храна е отживелица. Кашите на Хип, Милупа и др. са идеални за вечер и аз сьм ги давала предимно тогава. Проблеми не сьм имала, малката си спи блажено по цяла нощ. Както ти прецениш. Успех.  Hug

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 16:16 от Ciao_bella

# 3
  • София
  • Мнения: 5 693
1. По4нах захранването на малкия/преди две седмици/ с пюре от моркови, сега сме на моркови+картоф. Въпросът ми е - по колко максимум може да се дава на ядене?
-на тази възраст ако заместваш хранене с зеленчук повече от 150 гр не се дават!
2. Кога може хапването на пюре да замести изцяло едното от храненията?
-спокойно вече може да заместиш хранене след седмица Peace
3. Смятам ве4ер да по4вам да му давам оризово брашно в млякото/по 2 лъжи4ки/. Това добра идея ли е?
-някои педиатри съветват да се слага,но смятам за ненужно!
4.По принцип аз ги давам следобяд. Как как да ги комбинираш?
-с каша аз замествам ядене и я давам към 16,00-16,30 ,но не избързвай толкова въведи нея към края на месеца PeaceСега нали опитвате зеленчуците Wink Hug

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Имам няколко въпроса за захранването:

1. По4нах захранването на малкия/преди две седмици/ с пюре от моркови, сега сме на моркови+картоф. Въпросът ми е - по колко максимум може да се дава на ядене?
2. Кога може хапването на пюре да замести изцяло едното от храненията?
3. Смятам ве4ер да по4вам да му давам оризово брашно в млякото/по 2 лъжи4ки/. Това добра идея ли е?
4. Купихме и от кашите. Тях как да ги комбинирам и кога да му ги давам?

Благодаря предварително

1 и 2.Зависи от детето,колко е лакомо,дали се наяжда с определеното количество.Кристиян го захранвах на вашата възраст и за един месец,премина на почти цяло бурканче/190мл/.Малко ни е лаком,затова.
3.Оризовото брашно пък защо ти е да го слагаш в млякото newsm78Давай си му на детето чисто АМ,особено преди лягане.
4.Кашите давам следобед,но някои мами ги дават сутрин,на второто хранене.И двата варианта са добри,ти си избери.

# 5
  • Мнения: 216
Благодаря ви много момичета, за съветите, страхотни сте!

за оризовото брашно - препоръча го свекървата, та и настоява, та за това рекох да попитам
за пюренцата - много му се услаждат, досега едно бурканче - 125 мл. му го давах за два дни и допълвах с АМ, беше ме страх повече да му дам;
зна4и според вас мога спокойно да стигна до буркан4е и половина-две/бурканчетата са по 125мл/?

# 6
  • Мнения: 9 973
свекитата са за това-за да се навъртат да ги гръмнеш #2gunfire

# 7
  • Мнения: 216
аман ве4е,

все съвети даваме, 4е и жената на брат му като се намеси/отгледала е 3 деца/ и се смята за спец...

последното беше - детето трябвало да спи в спален чувал, за да не се обръща по корем и да се задуши

# 8
  • Мнения: 1 049
зна4и според вас мога спокойно да стигна до буркан4е и половина-две/бурканчетата са по 125мл/?


250 gr. в никакьв случай не можеш да дадеш. Това е дозата долу горе за 1 годишно дете! За вашата вьзраст май готовите бурканчета бяха макс. около 150-160 гр. доколкото си спомням.  baby_neutral

# 9
  • Мнения: 216
ще му давам по едно буркан4е тогава - те са по 125 мл.

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
....

последното беше - детето трябвало да спи в спален чувал, за да не се обръща по корем и да се задуши

Ей, големие спецове, бреееее. Малката АЗ я слагам да спи по корем от раждането почти. Първо заради коликите, но тя си свикна. За задушаване не мога да говоря-наблюдавала съм я-завърташе си главата без проблеми. Инстинкт му се вика.

Даже някъде четох, че в Бразилия нарочно слагат бебетата(момиченца) така, за да им станат хубаво оформени дупетата(т.нар. Бразилско)

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 21:04 от Гита Ог

# 11
  • София
  • Мнения: 5 693
Бурканч от 125 мл в никакъв случай не е толкова а максимъм 100 Mr. Green
Меря всичко! bowuu Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт