Избор на пералня и съдомиялна

  • 2 244
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, мили мамчета! От няколко дни съм член на този прекрасен форум - прекрасни сте! Толкова неща прочетох и още толкова научих. Моля Ви за съвет.Понеже кухнята ми е малка - тип кухненски бокс единственият начин да поставя там пералня, съдомиялна, хладилник е - те да са по-компактни.Хладилникът го имам-не е от най-малките. Затова остава пералнята и съдомиялната да са  по малки - пералня с горно зареждане и съдомиялна и двете с ширина по 40-45 см. Ако сте доволни от дадени модели моля Ви споделете. Че честно казано досега не съм се интересувала много.

# 1
  • Мнения: 425
А защо не си вземеш нормална пералня със зареждане от пред и върху нея сложи съдомиялната. Щом може върху пералня да седи сушилня не виждам проблем да се сложи и съдомиялна.

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Не мисля, че идеята е добра- много ще и е трудно да зарежда горнатакошница. А компактна съдомиялна не си взимай. Сто пъти е по-добре да е 45 см,отколкото настолна.
За марка не мога да дам съвет от личен опит, защото като моята не съм виждала 45 см. Но от това, което чъм чела по многобройните постинги и форуми:
във високия ценови клас- АЕГ и БОШ
в по-ниския клас - Електролукс
Най-много лоши отзиви има за Аристон и Индезит.

# 3
  • Мнения: 198
Не мисля, че идеята е добра- много ще и е трудно да зарежда горнатакошница. А компактна съдомиялна не си взимай. Сто пъти е по-добре да е 45 см,отколкото настолна.
За марка не мога да дам съвет от личен опит, защото като моята не съм виждала 45 см. Но от това, което чъм чела по многобройните постинги и форуми:
във високия ценови клас- АЕГ и БОШ
в по-ниския клас - Електролукс
Най-много лоши отзиви има за Аристон и Индезит.


Не съм съгласна.Аз имам съдомиялна Индезит и какво и е на машината?Напротив много съм доволна.Като я купувах гледах да е произведена в EU,да не е Китай и това е .Мисля че не е важно толкова марката,а да я ползваш правилно,да използваш качествени консумативи.АЕГсъщо са произведени в Италия.За БОШ не съм обръщала внимание,но според мен си е въпрос на късмет.Някой път и качествената  марка ти прави проблеми.

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Къде съм писала точно за твоята машина, от къде да знам какво и е? Казах, че си водя статистика от мнения събирани в много форуми- хоби ми е да чета всичко свързано със съдомиялните. Mr. Green И преобладаващото мнение на потребителите е, че Аристон и Индезит- са марките, от които най-често се оплакват. Така че рискът с тези марки според мен е много голям.

Колкото до АЕГ- не говоря за моделите от 600-800 лв

П.П Питай Шани какво мисли за марката на моята машина например? Аз съм УЖАСНО доволна от нея, това обаче не е гаранция, че марката е ненадмината, нали? РАзбира се, че важи и обратното- марка с реноме не значи, че няма дефектни уреди. И неми разправяйте, че няма значение цената- в Миеле от 2000 лв, едва ли ще се равни на Индезит от 500 лв

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 20:35 от Джемма

# 5
  • Мнения: 198
Ами че тогава успокой се Grinning Нищо и няма на моята машина,като я напълня я пускам и тя виждаш ли взела ,че измила Grinning Нищо че е Индезит и те можели да мият мръсни чинии Grinning

# 6
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Индезит не си взимай-нито пералня,нито съдомиялна.Подкрепям Джемма за марките.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Аника , нещо си преуморена ми се струва. Сега пък къде видя, че имам нужда от упокоение. Стига си спамила, не виждам да даваш смислени отговори по темата, а само коментираш моите постинги.

Айде сега чакам и другите щастливи притежатели на Индезит да ме нападнат. Laughing
 

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 23:19 от Джемма

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Нещо си в голяма грешка.
Произведени ЗА Европейски съюз.
Цялата бяла техника в Бг (или около 2/3 от нея) е китайска или турска.

В момента имаме БОШ за ремонт. Е, няма такова ла*но  Sick И един Аристон и една професионална и още една... не се сещам каква беше  Crazy Вече всичко е едно и също.
Бялата техника отдавна не е това, което беше. Сега нямат значние марките, а само вашия късмет.
Тъй, че дано го имате Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 4 493
Е добре де,  в крайна сметка какво остава за избора на пералня - аз също искам нова и то в горно зареждане. Гледам моделите на Бош и на АЕГ, другото е Уирълпуул  newsm78, кое да избераааа

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
dioni, мога само да ти кажа, да не си купуваш уред с горно зареждане. Че те са още по-некачествени от тези, с люка.
И пак казвам - марката и модела са без значение.
В неделя бяхме в Технополис. Отворихме капаците на 3бр. миялни машини, наредени една до друга. Умишлено не споменавам техните марки. Отвътре бяха изцяло еднакви. И като материал и като форма. Но цените им бяха около 500 - 700 - 900лв.
Е, какво да ти препоръчам ми кажи? И как бих могла?

# 11
  • Мнения: 2 891
Шани, затвърждаваш моите подозрения. Като дойде време, живи здрави, за обзавеждане на новата кухня, точно така ще проверявам.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 493
Нямя избор - трябва да е с горно зареждане - щот другата няма къде да я поставя, в момента ползвам уирълпуул с горно зареждане от 5 години и нямам грам оплакване от нея, затова попитах за тях. Дали да не си взема същата и за новата къща

Общи условия

Активация на акаунт