Колко време след раждане отчита теста за бременност

  • 9 836
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте момичета Simple Smile. Искам да попитам колко време след раждане отчита точно теста за бременност.Закъснява му с повече от 10 дни и съм много притеснена,понеже раждах с цезарово , а е задължително да се изчаква поне 1 година и тогава да се бременее.
По принцип преди да забременея със сина ми съм имала такива закъснения ,особенно през периода смяна зима с пролет.
Сега се чудя дали да правя тест, понеже знам че трябва да мине известно време след раждането за да отчете точен резултат, но не знам колко е това време newsm78 и дали да ходя на гинеколог направо?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ох,още една като мен... ooooh!
Аз сега съм в абсолютно същото положение... Shocked
И аз раждах секцио и ми е рано още за второ... Naughty
Измъкна ми темата от клавиатурата.
Ти прави ли си тест или не?Аз си направих на 4-тия ден от закъснението-отрицателен беше.Сега пак щях да си правя.
Ти това че не отчитал вярно...сигурна ли си,или са само щуротии?
Направо ме притесни двойно сега. ooooh! newsm78 Sick

# 2
  • Мнения: 1 671
Мисля, че 2 месеца след раждането вече отчита правилно. Правила съм 5 месеца след първото раждане 2 теста, които отчетоха правилно, че не съм бременна. 7 месеца след първото раждане тестовете пак отчетоха правилно, че вече съм бременна  Peace. Тестовете бяха Шуър Чек.
Като ви гледам лентичките няма как тестът да даде грешен резултат, минало е доста време от раждането.

# 3
  • Мнения: 255
Абе не съм правила тестове сега.Ще взема утре сутринта да си направя, че да видим кво ще се прави.Много ме е страх.Ами ако съм какво да правя.Ако го задържа каква е вероятноста да стане беля и каква ще да е белята newsm78

# 4
  • Мнения: 1 671
При мен "белята" е една малка дъщеричка, ама не беше беля, а планирана.  Wink Само бременността не ми беше много лека, но си износих детенцето. Само че съм раждала нормално.  Confused

# 5
  • Мнения: 255
При мен "белята" е една малка дъщеричка, ама не беше беля, а планирана.  Wink Само бременността не ми беше много лека, но си износих детенцето. Само че съм раждала нормално.  Confused
МНого се радвам за теб.Аз ако бях раждала нормално сега нямаше да се притеснявам даже  ида съм бременна

# 6
  • Мнения: 6 274
Според мен съвсем вярно трябва да си отчитат тестовете . Все пак доста време е минало . Колкото до това , че не отчитат вярно след раждане - най-вероятно се има предвид "остатъчните"(ако мога така да ги нарека) хормони от бременността . И най-вероятно тест , направен 1-2 месеца след раждане , би отчел наличието на бременност , без всъщност да има такава . Но във вашите случаи просто всичко трябва да е отшумяло отдавна . Peace

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 12:34 от Djulichka

# 7
  • Мнения: 255
Според мен съвсем вярно трябва да си отчитат тестовете . Все пак доста време е минало . Колкото до това , че не отчитат вярно след раждане - най-вероятно се има предвид "остатъчните"(ако мога така да ги нарека) хормони от бременността . И най-вероятно тест , направен 1-2 месеца след раждане , би отчел наличието на бременност , без всъщност да има такава . Но във вашите случай просто всичко трябва да е отшумяло отдавна . Peace
Благодаря! Утре ще си направя Confused

# 8
  • Мнения: 4 451
Около месец след раждане или аборт тестта отчита вярно. Гинекологът ми го беше казал.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Да и аз така мисля,на моя позната бебето беше само на три месеца когато си прави тест и резултата беше положителен.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Значи доколкото ви разбирам,би трябвало и аз да не се притеснявам...
А 4-ти ден от закъснението ранен ли е за показването на верен резултат?Или още един да си направя?

П.ПFane,мила,извинявай,че задавам и аз въпроси в твоята тема,но не искам да пускам отделна,при положение че вече има такава.Просто ми е много притеснено,защото моя цикъл винаги е бил точен.Нито ден не ми е закъснявал,освен когато забременях.Много ме е страх,защото дори и финансова възможност нямаме в момента за друго бебенце.Иначе след няколко годинки искам,но сега...
А за аборт /евентуално/ не ми се и помисля!За мен това си е убийство!Не искам да го правя!Ще полудея вече!
А таткото е на работа по цял ден и немога да ида на лекар,няма на кой да оствя малкия! #Crazy

# 11
  • Мнения: 255
Значи доколкото ви разбирам,би трябвало и аз да не се притеснявам...
А 4-ти ден от закъснението ранен ли е за показването на верен резултат?Или още един да си направя?

П.ПFane,мила,извинявай,че задавам и аз въпроси в твоята тема,но не искам да пускам отделна,при положение че вече има такава.Просто ми е много притеснено,защото моя цикъл винаги е бил точен.Нито ден не ми е закъснявал,освен когато забременях.Много ме е страх,защото дори и финансова възможност нямаме в момента за друго бебенце.Иначе след няколко годинки искам,но сега...
А за аборт /евентуално/ не ми се и помисля!За мен това си е убийство!Не искам да го правя!Ще полудея вече!
А таткото е на работа по цял ден и немога да ида на лекар,няма на кой да оствя малкия! #Crazy

Не се притеснявай.Не ми е проблем, че задаваш въпросите които аз искам да задам.Спестяваш ми труд. Laughing

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388


Не се притеснявай.Не ми е проблем, че задаваш въпросите които аз искам да задам.Спестяваш ми труд. Laughing
Joy Joy

# 13
  • Мнения: 1 080
Аз знам, че 2 месеца след раждане вече отчита точно

# 14
  • Мнения: 668
този месец май на всички им закъснява Joyаз се бях притеснила понеже раждах със секцио а ми закасня с 7 дена.може и при вас да е така

Общи условия

Активация на акаунт