Яслите в Холандия

  • 2 483
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 195
Знаете ли нещо за яслите тук-от каква възраст вземат деца,с какъв работен ден са?Моят мъж все няма време да отидем да попитаме,а моят холандски не е много добър,пък и с регистрацията не сме ОК.Той най-добре може да им обясни,но работи дале4 ,излиза много рано сутрин и се прибира късно.
Затова се обръщам към вас ако знаете нещо пове4е,защото искам ве4е да пускам Станислав-издивява у дома с мен Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 645
До колкото аз знам взимат от година и половина ама май не за цял ден,ама пак е достатъчно да си свършиш някоя и друга работа.Аз нямам търпение да запиша Янчо,не за друго ами щото никой не ми помага и не ми остава почти никакво време за нищо.Ходя на училище за езика в момента и го гледа или баща му /ако не е на работа/ или баба му,ама те едни гледачи-мани,мани...Детегледачките са колкото една заплата-дума не може да става,и така я караме някак си.Ама и те тука са с едни разбирания...ама това е една друга тема.

# 2
  • Мнения: 1 645
Най добре попитай в консултацията.Май и някакви брошурки имаше там.На мен ми отговарат на всички въпроси,много съм доволна.И аз не говоря холандски ама чат пат се разбираме и на английски.Мисля,че и в интернет можеш да намериш информация.
Успех Grinning

# 3
  • Мнения: 2 195
То и аз затова искам да го пусна,4е да ходя на уроци за езика.Ах тоз холандски Imp  ooooh! Пук и работа може да по4на ,4е ве4е 2 год.и половина все в къщи #Silly

# 4
  • Мнения: 1 645
Много добре те  разбирам.Без език си не е работа.Почнеш ли курса  нещата ще се наредят и  тъкмо ще се отвличаш малко.Аз там си намерих и приятели.
И аз искам да работя.Да си имам лично пространство,познати,колеги и да изкарвам по малко за да се чувствам независима.Сега изцяло завися  от мъжа си,което хич не ми харесва.А не дай боже нещо да стане  с него или да се разделим аз ще съм най-потърпевша.Ама хайде да не се отвличам повече от темата...
Поздрави

# 5
  • Мнения: 1 072
за ясли ли говорите или за peuterspeelzaal? яслите взимат от 3 месеца, другото- над 2 годинки мисля.
извинявайте, ама съм с руби в ръце, затова малки буквички.

# 6
  • Мнения: 2 195
Цитат на: SaraJK
за ясли ли говорите или за peuterspeelzaal? яслите взимат от 3 месеца, другото- над 2 годинки мисля.
извинявайте, ама съм с руби в ръце, затова малки буквички.

Ами не знам Rolling Eyes за какво то4но.Знам само ,4е искам да го дам.Той е на 1 и 8.Има нужда да играе с деца,горкото,направо кука ве4е с мене поцял ден #Silly Пък и аз малко да по4ина #Onfire

# 7
  • Мнения: 1 072
Може би е най-добре peuterspeelzaal. Мисля,че са по-евтини, а и на теб не ти трябва да спи там, нали? Поинтересувай се къде около вас има и го запиши, мисля, че има списъци (то има си хас и да нямаше!). Не съм много запозната, защото мойте и двамата са на градина и няма смисъл да ги давам и на таково.

# 8
ima dva vida:
creche - zapochva ot 6 sedmitzi. detzata sediat tam tzial den ili polovin den i kolkoto dni iskash prez sedmitzata.
sitrin ot okolo 7.ooh misla , vecher do 18.ooh. ako e na polovin den - do obiad.
tzenata e okolo 45 euro i nagore za tzial den.

peutersleelzaal - zapochva ot 2 1/2 g. maximum 3 x v sedmitza po 3 chasa -  8.30 -11.30. niakoi imat i grupi sledobed no ne ti preporachvam zashtoto deteto ti shte e izmoreno i shte mu se spi.
tzenata e okolo 25 euro za mesetz pri 1x pat v sedmitza

adresite na vsichki tezi gi ima v gemeentegids. niakoi imat i internet saitove

# 9
  • Мнения: 2 195
Ходих да питам тук в най-близката ясла,те ми дадоха телефон на хофд-кантората.
Обаждам се аз за Crech ,те ме питат и двамата ли с мъжа ми работим Rolling EyesКазвам как да работим двамата като аз гледам детето,нали затова искам да го пусна при вас,за да по4на работа.След което ме прехвърлиха към Peuterspelzaal,защото аз не съм работела CrazyОттам ми пратиха информационен вестник в къщи.Като про4етох цените щях да припадна #Crazy.Ако инкома на двамата родители е 12000 евро на година общо,ще плащаме за тези 3 4аса 12.50 евро.4е то с такъв инком зна4и и двамата да работим за по 500 евро на месец Thinking
А аз исках да го пусна на Crech целодневно Rolling EyesКой знае какви ще са цените пък там newsm78 Money

# 10
  • Мнения: 2 195
Peuterspelzaal тук е от 2 години.Не знам аз искам да го пусна първона4ално за 1 ден поне в седмицата,4е то горкото има нтжда да играе с други деца.По цял ден с мен направо отка4аме ве4е и двамата Crazy

# 11
  • Мнения: 2 195
...............По цял ден с мен направо отка4аме ве4е и двамата Crazy
хехе, на мен ли ми разправяш точно:-)))
Ти къде живееш,може да 4укнем някоя среща да си поиграят Tada

# 12
  • Мнения: 93
Мимка, и аз сега проверявам въпроса с детските градини в Холандия (kinderdagverblijf). Виж на www.kol.nl какви градини има във вашия район. Може да поискаш информация от сайта и ще ти пратят вкъщи брошурки, в които е описано точно дневния режим, таксите  и т.н. След това можеш да си направиш afspraak и да отидеш лично да говориш с директорката.

Цената за час е 4.50 - 5.00 Евро, за 1 пълен  ден това прави около 45 -50 евро, или на месец 1100-1200 евро (става дума за 5 цели дни, ако ходи само 1-2 дни, разбира се е по-малко). Каква точно част ще плащате, зависи от доходите ви - виж тук ttp://www.babyinfo.nl/advies/zakelijk/financieel/art_kostenkind_kinderopvang_kinderdagverblijf.asp
По принцип 1/3 се плаща от държавата ( чрез Belastingdienst), по 1/6 -та плащат работодателите на родителите (ако искат).

Наистина е скъпо, но за работещи родители е добър вариант, мисля по-добър от бавачка или gastouders.

Обикновено има доста дълги списъци за градините (аз сега съм бременна в 5-ти месец, а вече записах детето), така че ако имаш намерение да почваш работа, зпаочни отсега да движиш нещата.

Успех!

# 13
  • Мнения: 2 195
Аз съм в Hoofddorp

# 14
  • Мнения: 2 195
Dimitriya,благодаря за адреса,ще проверя  friendship

Общи условия

Активация на акаунт