Какво да правя?....(пак за яслата....)

  • 1 417
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Малкия ходи на ясла вече 3 -та седмица.Реве сутрин,но спира като влезе вътре,през деня казват,че слуша.Проблема е ,че не яде нищо там,само малко хляб.Но той по принцип не яде нищо друго освен хляб и хлебни неща-кифла,баница.Нито плодове,нито месо....аз съм писала преди за този наш проблем....но така или иначе не иска.Все още сестрите в яслата ме карат да го вземам на обяд,казаха ми,че нищо не зависи от тях и ако детето не прояде и не иска да спи на обяд....не можели да направят нищо.
Та се чудя какво да правя....а трябва да се върна на работа на 25 март.
Предложих им да му нося примерно една кифла и да му дават от нея на обяд,той яде по 4 хапки само,но ми отказаха.....

# 1
  • Мнения: 1 931
Отказали са ти защото ако дават на твоето дете кифла, трябва и на другите, а и  си имат храна за децата.  Ако можеш изчакай още да видиш как ще е, но щом спира да плаче като го оставиш значи това не му е проблем. Основният му проблем е храненето, но той така си е бил и вкъщи. А ако остане един или два дни гладен мисля че би трябвало да почне да яде. Може и да не ти хареса това, но може би това е начина да започне да яде.

# 2
  • Мнения: 764
Много пъти съм го държала гладен,както и на яслата го водя гладен и да ви кажа това не помага.Съгласна съм,че не е много удачно да му се дава пред другите деца нещо различно от това,което се яде там,но си мислех,че все пак може да му дадат няколко хапки скришом.... Confused
Преди малко говорих с една приятелка,която живее в друг град и тя ми каза,че племенницата и не спи в яслата,а си играе и персонала няма нишо против....
Май няма да стне работата,ами да търся жена да го гледа..... Cry

# 3
  • Мнения: 2 211
По - добре сутрин да закусва у дома и да се надяваш, че през деня ще хапне нещо там. Оставяй го за цял ден и не им се връзвай на лелките. И съответно ходи да го взимаш колкото е възможно по - рано /да речем 16 ч./ с кифла в чантата и да я хапва на връщане. Така поне ще си сигурна, че е ял сутрин, след обед и вечер, а с времето ще прояде и започне да спи в яслата.

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 11:23 от tety

# 4
  • Мнения: 2 479
Все още сестрите в яслата ме карат да го вземам на обяд,казаха ми,че нищо не зависи от тях и ако детето не прояде и не иска да спи на обяд....не можели да направят нищо.
Какво значи това, че нищо не могат да направят? Да не би всички деца да тръгват на ясла ядящи всичко, което им дават и заспиващи на секундата  #Crazy?
Моят съвет е да пробваш да го оставиш за цял ден 2-3 пъти. Имам чувството, че като видят, че няма мърдане лелките ще се напънат да го приспособят по- бързичко! Naughty

# 5
  • Мнения: 764
То и затова я пуснах тази тема,защото се зачудих дали наистина трябва детето да прави всичко без проблем,за да посещава яслата.Аз настоявах още в началото да си остава и за спане,мислех че по-бързо ще свикне така,но те не,та не.....Ама и аз съм една мека Мария....

# 6
  • Мнения: 47 888
моят и до ден днешен в някои дни не яде нищо...понякога му мерят температурата и му гледат гърлото, да не би да е болен
просто е много злояд, обича само мляко и месо и друго не яде
така сме вече 1 година
спи без проблеми там
иначе и вкъщи и в яслата яде еднакво, в началото там отказваше да го хранят и си яде сам, колкото може и каквото иска

# 7
  • Мнения: 2 211
.....Ама и аз съм една мека Мария....

Е, и ние от там сме минали Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 529
Първите три дни,  през които оставих  Дани за цял ден в яслата, беше спал на обяд в ръцете на лелките. Категорично беше отказал да си ляга в леглото, но и дума не е ставало, че не могат да се справят. След седмица беше ок. Повечко търпение и ще стане. Иначе това, което ти предлага tety е добра идея. Храни го сутрин у вас преди да го заведеш и му носи нещо, когато го взимаш. Предполагам, че с течение на времето нещата ще се оправят. Успех!

# 9
  • Мнения: 1 312
Синът ми ходи на ясла вече година и половина и никога,ама абсолютно никога не е ял нито една лъжица супа,манджа,попара...
Яде хляб,пие сок и чай,но мляко не иска там.
Когато има суха закуска,но не и "цапана"с пастет,лютеница,халва филия също я хапва.
Започна да ляга с другите деца около месец след първото оставяне за цял ден.
Преди това си играеше с лелите докато другите спят.
Много се тормозех и исках да го спирам заради храненето,но ме отказаха точно те-персонала.
Казаха,че детето е страшно спокойно,адаптира се лесно,играе си,весел е,спи спокойно/след месеца безсъние/всеки следобед,никога не плаче.
Даваха им разни солети,пръчки,вафли,кексчета и той там забърсвал по нещо.
От скоро обаче/месец/е забранено внасянето на храна от родителите и му изготвиха индивидуално меню.
Само за него поръчват кифла,мекица,баница,кроасан,кекс,когато за другите е предвидена закуска кус-кус,попара или нещо,което се яде с лъжица.
Говори с директорката и кажи,че искаш индивидуално меню-не им представлява никакъв проблем да го съставят.
На мен ми поискаха списък с 20-30 любими храни и работят по него.
И не мисли,че е нередно другите деца да гледат,когато той яде различна храна.
А редно ли е те да се хранят,а той да стои гладен?

# 10
  • Мнения: 62
По - добре сутрин да закусва у дома и да се надяваш, че през деня ще хапне нещо там. Оставяй го за цял ден и не им се връзвай на лелките. И съответно ходи да го взимаш колкото е възможно по - рано /да речем 16 ч./ с кифла в чантата и да я хапва на връщане. Така поне ще си сигурна, че е ял сутрин, след обед и вечер, а с времето ще прояде и започне да спи в яслата.
Подкрепям Peace Peace

Ние закусваме в къщи, водя го към 9-10 ч. и го взимам към 15ч., за да свикне...пък ще видим!

# 11
  • Мнения: 1 049
Тази лелки май гледат да им е по-лесно и вместо да се напьнат малко да приспособят детето кьм новата обстановка, гледат по-добре да си го взимате наобед... ! Никое дете не е задьлжено да спи наобед, ако иска тогава... Лелките са тези, които трябва да намерят начин детето да си почива в яслата наобед и по друг начин, без да го насилват да спи. Това все пак не е казарма..  Joy Относно яденето защо да не яде каквото си иска детето, след като иска кифла нека да яде кифла. Бьди малко по-настоятелна в яслата, те трябва да могат да се нагласят според нуждите на детето. Кажи, че педиатьрката ти така е препорьчала да е на индивидуално меню. Няма да седи гладно детето заради тях ..  baby_neutral Няма да им плащаш в яслата за храна, а ти ще му я носиш ако става. Поне при нас това е разрешено, който плаща той определя какво и дали изобщо детето ще яде там. Успех.  Hug

# 12
  • Мнения: 764
Ами и аз си мислех,че лелките май се измъкват,ама като не зная точно как стоят нещата.Сега вече,след вашите мнения ще съм по-самоуверена.И аз си мислех,че не може да е задължително да спи....все пак.... Confused А иначе аз съм съгласна да си плащам храната там,пък каквото искат да я правят,не ми дреме.
Блкагодаря ви!

# 13
  • Мнения: 9 814
Тази лелки май гледат да им е по-лесно и вместо да се напьнат малко да приспособят детето кьм новата обстановка, гледат по-добре да си го взимате наобед... ! Никое дете не е задьлжено да спи наобед, ако иска тогава... Лелките са тези, които трябва да намерят начин детето да си почива в яслата наобед и по друг начин, без да го насилват да спи.

Така е. Но едно от децата като не иска да спи и особено, ако плаче и останалите не могат да спят. В нашата ясла имаше едно такова момиченце. Свикна разбира се. Всяко нещо с времето си. Просто едни деца се адаптират по-бързо, на други им трябва малко повече време.

# 14
  • Мнения: 2 479
Тази лелки май гледат да им е по-лесно и вместо да се напьнат малко да приспособят детето кьм новата обстановка, гледат по-добре да си го взимате наобед... ! Никое дете не е задьлжено да спи наобед, ако иска тогава... Лелките са тези, които трябва да намерят начин детето да си почива в яслата наобед и по друг начин, без да го насилват да спи.

Така е. Но едно от децата като не иска да спи и особено, ако плаче и останалите не могат да спят. В нашата ясла имаше едно такова момиченце. Свикна разбира се. Всяко нещо с времето си. Просто едни деца се адаптират по-бързо, на други им трябва малко повече време.
Правилно, но тук не става дума за това, дали се нарушава рахатът на лелките от децата, които не спят, защото се налага да им търсят други занимания, а дали има начин детето и да си ходи на ясла дори да не спи на обед. Peace

Общи условия

Активация на акаунт