Какви искате да станат децата Ви?

  • 3 007
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 814
Въпросът ми е: Каква професия Ви се иска да изберат децата Ви и доколко бихте се намесили в избора им?
Аз бих искала дъщеря ми да стане лекар, но разбира се е твърде рано и когато дойде времето ще решава тя, аз само бих я насочила и подкрепила.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Никога не съм мислила с каква професия АЗ искам да се занимават децата ми. Изборът е техен.
Интересно ми е обаче да следя техните желания и как се променят във времето.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
никак не бих им се месила, както и на мен не са се месили.
А какви искам да станат, питаш... Ох, да ти кажа - никак не съм мислила. А и по-добре да не мисля, че да не се разочаровам после.

Важното е да са здрави, знаещи и благородни.

# 3
  • Мнения: 780
И аз много бих искала дъщеря ми да стане лекар, но тя ще си решава.Бих и дала съвет да избере професия, която да харесва, да работи с удоволствие и където ще "тежи на мястото си".Изборът е неин.

# 4
  • Мнения: 320
Сигурно и нашите родители са казвали, че няма да се месят в нашите решения, НО??? Надявам се да не стане така и при нас. Ако детето ми прояви някакъв талант бих я насочила и й помогнала да го развие. Нищо повече - ИЗБОРА Е ЛИЧЕН. newsm10

# 5
  • Мнения: 522
Не бях мислила какъв АЗ искам да стане синът ми.Ще се радвам да се насочи в нещо което ще го прави истински щастлив и пълноценен.Надявам се да стане отговорен и благороден,а каква професия ще практикува е без значение! Peace

# 6
  • Мнения: 2 211
Най - вероятно, това какво искам аз и какво детето, няма да съвпадне, затова не смея да мисля за точно определена професия, но ми се ще да бъде щастлив от избора си и финансово удовлетворен. Май искам твърде много, а?

# 7
  • Мнения: 2 567
Ще ми се да е професия, с която хем ще е щастлива и удовлетворена, хем и ще има добри доходи.
Тя самата искаше първо да е боклукчийка  Mr. Green
Сега обаче е по-осъзната и клони към шеф на софийския боклук  Simple Smile, нотариус или частен бизнес свързан с изработката и продажбата на грънци  Simple Smile . Ориентирало се е детето дори без намеса от наша страна  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 197
Не съм мислила, но доколкото мога ще я насоча към професия, която ще и осигури добри доходи. Едва ли ще и повлияя, защото тя е Овен от класа, но все пак ще опитам. Искрено обаче се надявам да успея да и осигуря наличието на обща култура, защото децата стават все по-малко знаещи и все по-неграмотни.

# 9
  • Мнения: 7 263
Най-вече искам да станат ХОРА, човеци със сърца изпълнени с добрина. Ако ми поискат съвет относно професиите си ще дам мнение разбира се. Още ми се струва твърде рано за да се ориентирам във възможностите на всеки един от тях.
Искам да са щастливи в работата си.

# 10
  • Мнения: 4 564
не всички деца знаят какви искат да станат
бих му показала различни пътища в зависимост от знанията , характера му, интересите
ако избере да работи това което обича да прави , той няма да работи и ден -това е една поговорка
изборът на професия е много важен -това е начина ти на живот
само се моля да не избере нещо с което ще рискува живота и здравето си

# 11
  • София
  • Мнения: 4 883
Голямата мечта на моят син, е да стане циганин. Сериозно ви казвам. Simple Smile
Мечтае си за това, защото иска да се вози като тях на боклукчийския камион и да носи оранжеви дрехи.

# 12
  • Мнения: 2 211
Голямата мечта на моят син, е да стане циганин. Сериозно ви казвам. Simple Smile
Мечтае си за това, защото иска да се вози като тях на боклукчийския камион и да носи оранжеви дрехи.


Тази мечта е напълно изпълнима при демографските прогнози.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 772
Няма да повтарям по-горните мнения. Разбира се, че тя сама ще си реши, но във връзка с въпроса веднага отговарям - Архитект  Peace

# 14
  • Мнения: 656
Не бях задавала този въпрос на дъщеря ми, като я попитаха тя просто отговори "манекенка"  newsm78.
Последва въпрос "добре де, манекенките са до 25 години, а после?".
"После ще стана мама"  Whistling
Преди това откъслечно ми е споменавала че иска да бъде лекар, но на 4 години беше решила да е манекенка.

Имам по-голям проблем сега обаче с баткото, на когото предстои да се ориентира какво да учи - на 12 години е.
Явно колкото повече пораства човек, толкова по-неясно му е какво иска от живота...

Общи условия

Активация на акаунт