Създаване на фирма ЕТ как?

  • 8 595
  • 10
  •   1
Отговори
Някой може ли да ми каже как се създава фирма(ще приготвям закуски,тостери и т.н.)?Каква е процедурата,какви пари са ми необходими за да започна при положение че местото на което ще започна е пригодено за това(т.е. разработено е).Моля ако има майки счетоводителки помогнете.
      P.S.Ще ми е необходима ли счетоводителка,какви пари трябва да се плащат на нея и т.н.

     Искрено благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 351
За самото създаване на Ет, счетоводител ще ти е необходим.Потърси в интернет, има доста фирми, които предлагат такива услуги.Създаването на фирмата струва около 200-300лв.

# 2
  • Мнения: 1 794
Не е задължително да има счетоводител - аз сама си регистрирах моята фирма, само че това беше 99 година и вече не помня почти нищо. Отидох в съда- знам че се ориентирах по една дълга опашка - там пишеше регистрация на фирми, попитах какви документи трябват - подадох молба и после отидох да си взема съдебното решение. Имаше и такса също! Излезе ми 4-5 пъти по евтино от това, което ми искаше счетоводител за тази услуга.
 А какво означава разработено - има ли самото място разрешение за търговски обект - това се установява в общината- ако не трябва ти да го регистрираш като такъв - което означава разрешителни от РИОКОЗ/ХЕИ/, противопожарната служба и други(също не помня всичко Sad )!

# 3
  • Мнения: 177
изтегли си формуляри от страницата на агенцията по вписвания(първоначална регистрация),попълваш,носи ги и чакаш решението/(в момента отнемаоколо 2-3 седмици).като излезне отиваш в данъчното да подадеш декларация за самоосигуряващо лице и за патент.за риокоз и разрешителните не знам,не съм се занимавала с това.ако водиш едностранно счетоводство,счети не ти е необходимако искаш да си под ДДС ,ще ти трябва.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз регистрирах ЕТ през 97-ма. Първо се подават документи за съдебна регистрация. Като излезе разрешението, с него се отива в Статистиката. С 2-та документа- в ДОО (сега не знам как се нарича), като излезе регистрацията и там- с всичките бумаги се отива в общината за данъчна регистрация.... Тогава ми скъсаха нервите от разкарване и чакане по опашки, ако сега ми предстои да регистрирам фирма ще си платя и няма да се занимавам.
А ти щом ще се занимаваш с храна ще трябва и в ХЕИ да ходиш.

# 5
  • Мнения: 647
Аз регистрирах ЕТ през 97-ма. Първо се подават документи за съдебна регистрация. .....
Нещата се промениха от 97-ма
Вече всичко се прави в Агенцията по вписванията !  Peace
bubbast  ти е обяснила процедурата по регистрацията .

# 6
Много благодаряна всички още веднъж!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нещата се промениха от 97-ма
Вече всичко се прави в Агенцията по вписванията !  Peace
Ами супер! Peace
Само казвам как беше преди години- кошмарно обикаляне. Но и сега не бих се занимавала с регистрация.

koto, успех с бизнеса!

# 8
  • Мнения: 647
И сега е пак същия кошмар Mr. Green

# 9
  • Мнения: 5 462
Някой може ли да ми каже как се създава фирма(ще приготвям закуски,тостери и т.н.)?Каква е процедурата,какви пари са ми необходими за да започна при положение че местото на което ще започна е пригодено за това(т.е. разработено е).Моля ако има майки счетоводителки помогнете.
      P.S.Ще ми е необходима ли счетоводителка,какви пари трябва да се плащат на нея и т.н.

     Искрено благодаря!
Аз пък ти препоръчвам изобщо даже да не си правиш труда да си даваш парите за отваряне на фирма и то с такава дейност ... няма да изкараш и 6 месеца .А ако си и под наем там където смяташ да правиш тостове пък съвсем .Имам позната която отвори фирма точно със същата дейност пред училище уж щеше да е много печелившо ... отвори го септември и го затвори за пролетната ваканция .Имаше повече загуби , отколкото някаква изобщо печалба .

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз мисля като Markrit.
Казваш, че мястото е разработено. Т.е. някой се е отказал, така ли? Щото никой няма да остави печеливш бизнес.

Общи условия

Активация на акаунт