Искам да си боядисам черната коса с червена боя....

  • 20 457
  • 21
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   От 14 години съм чернокоса.Едно време правех безнадежни опити да се боядисам червена, но резултата беше черна коса със свежо рижо петно на темето Tired

    Говорих с една фризьорка и каза, че ще ме изсветли.Това е ясно, няма как иначе да се махне черното.Но странното ми е твърдението й, че след това ще мога сама да се боядисвам с червена боя. ThinkingМоята коса е много тъмна, дали ще ме хванат боите без изсветляване? newsm78

 Но не искам да изкарам още едно лято с черна коса.Без това ми е много гъста и расте адски бързо, а като е топло имам усещането, че съм с родопско одеало на главата.И малко да ме напече слънцето става ад.Да си призная просто искам промяна!

   Дайте ми съвети, моля ви! HugНапоследък предприемам за всичко радикални промени и се чувствам много добре.Но решението за цвета на косата си го сменям на всеки час Confused


 Има ли някой да е правил такава смяна на цвета и какво ще каже по въпроса, заслужава ли си?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз също много искам да си махна черния цвят от косата,обаче само се каня, пък и ме е страх Rolling Eyes да не ми окепазят главата Sick
Моя приятелка си обезцвети косата (синьо черна) и я боядиса кафява.Като цяло не й се съсипа косата, но тя не се хареса и в крайна сметка пак се боядисва черна.
По нейните разкази процедурата по обезцветяване отнема 2-3 часа и буквално ти изпират косата с някакви прахове, от които става рижава и оттам ти я боядисват в цвета, който искаш.
Около 150-200 лв. й струваше на нея.
Аз през лятото ходих да ми направят 10 -ина червени кичури, ама въобще не станаха добре.Не се оцветиха равномерно и косата ми много изсъхна (а тя е къдрава и много суха), така че след месец пак я боядисах черна.
като цяло, повечето фризьорки не се съгласяват да ми обезцветят косата,защото се съсипва косата,ама и на мен ми писна да ходя от 12-13 години с черна коса Crossing Arms
ако естествената ти коса е много тъмна,незнам като израсте коренът дали не трябва пак да се обезцветява newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 3 878
ако не искаш да ходиш месеци наред като шарена птица в главата се откажи. освен, че трябва време, за да стане равномерно преминаването от черно в червено е голям тормоз за косата. аз съм 11 години вече с черна коса /иначе съм естествена блондинка/ и фризьорът ми е категоричен, че няма да ми съсипе косата, като я боядиса в друг цвят. имам хубава и гъста коса до кръста и честно казано се страхувам да я разваля. аз не бих рискувала. досега не съм видяла и 1 жена, която да е преминала през смяна от черно в друг цвят и да не е останала или с 2 косъма или с такава изпръхнала коса - суха и изтощена.
може би ако потърсиш смяна в прическата, ще почувстваш пак промяната, която търсиш. Peace

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
ако естествената ти коса е много тъмна,незнам като израсте коренът дали не трябва пак да се обезцветява newsm78
Това се чудя и аз.Не ми е жал за косата, имам много.Моята фризьорка е със същата грива, от черна се е направила почти руса.Косата й изглежда перфектно.Миналата година отидах в салона на Капанов и ме хвана самия той да ме подстриже, също каза, че може да ме направят червена.80%  съм сигурна, че пак ще се боядисам черна, ама пусти мерак.Цената споменаха, че ще е 60-70лв.
 

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
досега не съм видяла и 1 жена, която да е преминала през смяна от черно в друг цвят и да не е останала или с 2 косъма или с такава изпръхнала коса - суха и изтощена.
може би ако потърсиш смяна в прическата, ще почувстваш пак промяната, която търсиш. Peace


   Майка ми си сменяше цветовете на косата през няколко седмици.От русо-черно, къдраво, какво ли не.Сега е на 61г. и косата й е като на младини, явно си е до ген.

 Наистина търся нова прическа, но не мога да си харесам.


 За сравнението с шарената птица ти благодаря Laughing, повлия ми Simple Smile

# 5
  • Мнения: 229
3дравейте,аz точно от черна се направих светло червена. Косата ми е дълга и не исках да я съсипвам,zатова първо бях тъмно червена и след 2 месеца светло PeaceСега само си боядисвам иzрастналата коса...Ето ви и снимков материал
http://images24.snimka.bg/005362396.jpg  Черно боядисаната ми коса
http://images24.snimka.bg/005362395.jpg След първия път при фриzъора
http://images24.snimka.bg/005362394.jpg И каквато съм сега...
Верно косата ми се иzто6ти малко и отряzах около 10см,но с маски и поддържане сега иzглежда добре Peace Теzи снимки са старички,ама няма как да се снимам сама в момента,zатова ги преснимах от компа Peace

# 6
  • Мнения: 229
Оф,срам...на тая последната снимка сам като раzплетена дамаджана Embarassed Ей сега се сресвам и пускам нова,да не пла6а народа #Crazy

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
MKT , страхотна промяна HugАз искам да стана с тъмен махагон.

 На теб какъв ти е истинският цвят на косата?И сега може ли да се обядисваш вкъщи сама, т.е. хваща ли те боята?

# 8
  • Мнения: 4 496
От черна ми направиха косата червена с едно обезцветяване. Това беше преди осем-девет години. Оттогава си се боядисвам сама вкъщи. Ако фризьорът е добър няма да ти съсипе косата, а след това с подходящите грижи ще се съвземе косъма от обезцветяването.

# 9
  • Мнения: 229
Мерси Hug
Ами аz исках медено червено.Косата ми е тъмно кестенява,ама не съм я виждала от 10години Mr. Green Все я боядисвам.Последните 5 години в черно.Правих много експерименти вкъ6ти и да ти кажа честно не се иzпла6та....По добре е на фриzъор.Вкъ6ти се мацотих,смесвах бои,купувах от най скъпите,никога не е ставало хубаво и накрая пак черно се правех.Сега откакто получих цвета,който исках -само при фриzъор.Ходя само да ми боядисва иzрастъците,но при него...не смея вкъ6ти да се клепотя Naughty В началото ми бе6е жал zа парите,но в края на каи6тата реzултата е важен... SunglassesПо добре да е малко по скъпо,но както го искам...вместо да е ефтино и накрая...ни6то Peace
Ето и снимка от сега...http://images24.snimka.bg/005362739.jpg  Интересното на моя цвят е,че винаги иzглежда раzлично.Много zависи от светлината...

# 10
  • Мнения: 17 401
МНого те харесвам черна аз. Що не пробваш първо черно-виоле или черно- червено? ПОСле ще му мислиш Wink

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз, като традиционалист, ще ти предложа, ако косата ти е с дължина като на снимката от аватара, да я изчакаш да израсте, вместо да се изсветляваш, и после да се боядисваш  Grinning

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

             Дренка,благодаря!Като видя в споменатите от теб цветове коси, винаги ги оприличавам като персийски килими.Не ми харесват.

              Nansen , да същата ми е косата на дължина.Но едва ли някога пак ще си пусна дълга коса.Със средна дължина се харесвам повече и ми е по-леко на главата.


            MKT , благодаря отново за отговора!
             

 Още едно -две мнения ми трябват да не се правя червена и ще си остана вечно чернокоса  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 202
След изсветляване освен,че ще си изгориш косата няма да ти хваща хубаво червената боя ще седи на петна и ще пада бързо  ,това е тествано вече върху моята коса Cry Ако ти е естествено черен цвета ще седи тъмно червено ,но затова пък ще ти е хубава и лъскава косицата  Wink

# 14
  • Мнения: 2 388
От черно в червено добър фризьор ще те направи. При мен се получи и то много добре. После сама обаче не се справях и не се получаваше равномерно. Но се харесвах червена и ходих на фризьор за подръжка. Simple Smile
Виж от черно - русо е друг филм, но пак не е невъзможно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт