Какво е мнението ви за епидуралната упойка и прави ли се тест за алергия?

  • 1 372
  • 26
  •   1
Отговори
Здравейте всички! Терминът ми е на 28 март, но всички лекари казват,че бебо може да се роди и по-рано. Затова вече мнооого съм се наплашила и понеже досега си карах съвсем спокойно не знам защо бях решила,че мога да се справя и без упойки, но като наближи вече ми се струва мн страшно:) Единственото, което не знам е - трябва ли да се направи тест за алергия към епидуралната упойка и дали вече не е късно да си го направя ако да, и при какво разкритие ти я слагат. Верно ли е това за главоболието после? Много ще съм ви благодарна за отговорите и извинявайте, ако не съм улучила мястото на темата:)) Blush

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Да, прави се тест за алергия, като те приемат да раждаш.
Теста представлява леко одраскване като от коте по ръката. Явно там слагат част от съставките на упойката и чакат за резултат.
На мен ми сложиха епидуралната на 7 см разкритие. Родих без болка, контракцията чувствах като спазъм при цикъл. Насладих се на раждането на сина ми. Нямала съм нито главоболие, нито нищо.
Раждала съм и без упойка....разликата е голяма в полза на епидуралната.

# 2
Да, прави се тест за алергия, като те приемат да раждаш.
Теста представлява леко одраскване като от коте по ръката. Явно там слагат част от съставките на упойката и чакат за резултат.
На мен ми сложиха епидуралната на 7 см разкритие. Родих без болка, контракцията чувствах като спазъм при цикъл. Насладих се на раждането на сина ми. Нямала съм нито главоболие, нито нищо.
Раждала съм и без упойка....разликата е голяма в полза на епидуралната.

Благодаря ти много, думите ти са мн успокояващи!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
Прави се тест за алергиии предварително ( аз си го направих 2 седмици преди да родя). За мен епидуралната упойка е много добро нещо. ВЕъпреки, че има рискове, ако трябва пак да рабдам пак бих си спожила. Simple Smile Успех и леко раждане

# 4
  • Банкя
  • Мнения: 823
Аз не съм си правила тест преди раждането, всъщност като ме приеха реших, че искам упойка. По принцип ми взеха кръв, но не помня никакво "одраскване". Сложиха ми я при разкритие 6см.
Контракциите се познават и по втвърдяването на корема.
Главоболие след това не съм имала.
Аз лично съм "за" епидуралната упойка Peace

# 5
Прави се тест за алергия - може предварително, може и при приемането и на 30мин. се отчита.Отностно главоболието при епидурална риска е минимален, за разлика от спиналната/при секцио/, където се случва по-често да минат през твърдата обвивка на гр.стълб и тогава боли глава.

Но упойката си е чудна работа за раждане - поискай си, няма смисъл в 21век да търпиш тези болки.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 185
Прави се тест, както са описали по-горе. Никога не е късно и е важно, защото аз се оказах алергична към медикамента на епидуралната и не ми се мисли какво щеше да стане, ако не бях направила теста!!!

# 7
  • Мнения: 559
 newsm78 странно. На мен доктора ми каза, че няма нужда от теста ако не си алергична към нищо. В смисъл ако не съм проявила алергии към хапчета или храни, значи не е нужно?  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 763
И на мен не са ми правили тест за алергия. Раждането мина идеално, съветвам те да се възползваш от упойката.

# 9
  • Мнения: 4 406
тъкмо снощи ми обясни анестезиоложката, че не е задължително да се прави тест. в изследванията за приемане за раждане гледат стойностите на тромбоцитите.

# 10
  • Мнения: 592
По добре си направи тест.При първото ми раждане теста показа ,че нямам алергии а при второто ме изкара алергична към сто неща.
Вярно е ,че аз бях секцио ,но според мен един тест няма да ти навреди.
Успех и леко раждане

# 11
  • Мнения: 1 334
Не помня да са ми правили тест за алергия, но аз нямам алергии към лекарства...

Но мнението ми за епидуралната е, че е голяма благодат Simple Smile)) Но и аз съм май с доста нисък праг на болка, на 5см се гърчех от болки и ми сложиха първата доза, още една получих на 8см.... изпитвах голяма любов към анестезиолога.

Мен много ме болеше и със упойка не искам и да си помислям ако бях без как щеше да е. Единственото неприятно нещо като последица при мен беше - първата нощ след раждането - страхотни болки в кръста, едва се обръщах в леглото и цяла нощ почти не спах. А после до към 3тия месец ме болеше кръста от време на време (но това може би е и заради специфичната поза при преобличане на детето и факта че кръста ми не е свикнал с натоварването;) вече съм си ОК!

Аз лично бих се възползвала отново от епидурална при следващо раждане.

# 12
тъкмо снощи ми обясни анестезиоложката, че не е задължително да се прави тест. в изследванията за приемане за раждане гледат стойностите на тромбоцитите.


Това е много добре, дано няма риск по този начин,ще питам утре като се записвам за упойка за тест все пак, чувала съм, че ако си алергичен към съставките на упойката, риска е много голям.

# 13
  • Мнения: 28
за първи път чувам че се прави тест при такава упойка ,аз говорих с анестезиолога който ще ми я поставя живот и здраве ,но той нищо такова не каза .между другото и аз се колебаех дали да бъда с упойка или не и се правех на смела до скоро, но вече наближава раждането и съм категорична че искам епидурална.
успех и на теб

# 14
Теста не е задължителен, но това все пак си зависи от дадения лекар. Мен ме накараха да си направя, защото бях посочила, че имам алергия към лекарство. За да не те боли глава после трябва да изпиеш много вода след това. Лекарят ще ти го каже. Ако не се пие вода или сок може да те боли глава.

Общи условия

Активация на акаунт