Пак изглупях нещо

  • 1 165
  • 21
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз пак с моите полуриторични-полуглупави въпроси, ама сега пак съм на тема, че кърмата не ни стига!  Sad  Откакто направих втория мастит, намаля не чувствително, ами направо драстично, хем този път много внимавах със зелевите листа и не ги държах повече от няколко часа. Значи преди си се кърмихме на поискване през около два часа и винаги като дойдеше време за кърмене, усещах как млякото "слиза", ако пропуснех кърмене (някой доброволец например да дава шише с изцедена кърма), направо щяха да ми се пръснат гърдите. Сега нищо подобно!  Sad Та след мастита първите два дни лежах по цял ден с бебка, за да суче непрекъснато и да не ми се задържа кърма в гърдите. По всички закони на лактацията и това, което съм чела тук, това би следвало да доведе до още по-голям приток на кърма. Да, ама не, както се казва. Започнахме да си се храним пак на по два-три часа, но Емата реве, май от глад. Единият път реших да изцедя и да дам с шише, за да знам колко има и изцедих само 60 грама от двете гърди, вторият път едвам докарах до 20!  #Shocked Вчера храних основно с изцедена кърма. Почнах да пия бози, сокове, едно хомеопатично Рицинус-нам-си-кво пия, ама файда голяма няма. Само нощем усещам да имам мляко, през деня детето направо си гладува според мен!  Sad Тъпото е, че в петък заминавам за около седмица в Бургас и не мога да си транспортирам изцедената кърма. Как ще дохранвам ако се наложи?! И защо спира пущината, като Ема суче непрестанно?! И изобщо какво да правя?! Пак се отчаях!  Sad Явно малко ми трябва!  Embarassed  Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Зъхи, как наддава детето? Това е единственото важно и показателно за това дали се храни достатъчно или не.
Според мен щом през нощта усещаш, че имаш кърма това значи, че кърма си имаш, просто през деня по-често "те изсуква".
За Бургас аз нещо не разбрах. Ако ще пътуваш с бебето - проблем няма - ще си я кърмиш по път, хем така ще я успокояваш, ако нещо не й понесе пътя, в което се съмнявам, защото с големия ми син и ние правихме големи преходи в най-най-първите месеци.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами нищо чудно да сте точно в някоя криза на растежа, демек лактационна. И на мен това ми се случваше, иаз изцеждах точно ккто тебе-например 20 от двете гърди. И колкото по-малко изцеждах, толкова повече се притеснявах и започвах да изцеждам още по-малко. За щастие този период отминава, но тръбва да продължиш да упорстваш с честото кърмене. Аз лично след кърмене се опитвах и да изцеждам-не че имаше какво, ама ако все пак нещо е пропуснал одетето. Точно в такъв прериод си купих и кантар. И с изненада установих, че :
 Sign Exclamation след като аз изцеждам 20 само
 Sign Exclamation на празна гърда Али изсуква 60 и й писва да суче.
Така, че споко. А и вече според мен е напълно възможно да са се регулирали нещата, та да не си усещащ гърдите пълни.
по-долре си слагай на гърда, а не давай изцедена кърма. Или ако даваш изцедена, поне го прави с лъжичка. Аз така свикнах Али- ако иска да суче, само на цицата ще бъде. Няма аз да се занимавам с цедене, пиене на чайове и други способи за увеличаване на кърмата.
По - добре не прекалявай с бозата, нас тя ни дразнеше стомахчето, а пък и по-последни данни не води до увеличавене на кърмата, а по-вероятно до колики. При мен най-полезно е повече вода и почивка.
Айде стискаме палци да се нормализират нещата скоро.

# 3
  • Мнения: 4 242
Моите гърди омекнаха окончателно след първата криза на растежа, тогава млякото ми като че изчезна от раз, а всъщност имам предостатъчно, но вече това втвърдяване го няма. Сега захранвам и ми се налага да цедя кърма за да разреждам новите храни и познай- с триста зора изкарвам 20-30мл (от гърдата от която съм я кърмила). Няма по-добра и сигурна помпа от бебето Wink
Ако ще си по спокойна започни кърмаческата диета Laughing ,включи в дневното си меню 1-2 яйца (както ги обичаш), овесени ядки, около 400гр плодове и зеленчуци, сурови бадеми, бирена мая. Нали знаеш че всичко е психологична нагласа, прави, пий и яж неща които мислиш че ти увеличават кърмата. Laughing

# 4
Това за бозата е мит, по-добре не пий въобще

# 5
  • Мнения: 1 341
Цитат на: Anonymous
Това за бозата е мит, по-добре не пий въобще

Бозата е с подсладител и въобще не е препоръчително да я пиеш както ти, така и бебето чрез кърмата. Избягвайте подсладителите и натуралните сокове в кутии

# 6
  • София
  • Мнения: 235
Ами това, което цедиш, както вече много майки са казали, не е това, което има!
Аз също изпадах /и все още изпадам/ в такива моменти, в които си мисля - ето на, това е края, няма повече кърма! Но после, като се успокоя, се оказва, че това съвсем не е така!
Мисля си - сякаш по това време кърмата се скрива някъде много надълбоко и с помпа е много трудно да се изцеди /на ръка резултата е по-добър при мен, но пак не е като за 1 ядене/. Също - ако кърмиш вече и от 2те гърди, просто количеството се е разпределило между тях 2те и затова не са твърди гърдите. Още нещо - част от млякото се произвежда в самия процес на сучене, а аз, честно казано, с помпата много трудно излъгвам гърдите си да потекат. А и колкото повече се притесняваш, толкова по-трудно тече млякото, даже да го има...
Всъщност, щом бебо плаче, просто го слагай да суче. Ако не иска, може би не е гладно /при нас поне е така/! Това ти е второ дете, но все пак - дъщеря ми долу горе по това време ревеше, защото не можеше да заспи...
Та това аз мога да кажа. Ти си прицени как стоят нещата при вас.
Желая ви да се справите успешно и с тази криза!

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И според мен нямаш никакъв повод за притеснение и нещата само ще се нагодят бързо-бързо.Не е нужно да имаш каквите и да е усещания в гърдите,за да произвеждат достатъчно мляко(при повечето майки в един момент слизането на млякото става почти недоловимо с течение на времето).Как да проверяваш си знаеш - не от рева на бебе,нито от това как си чувстваш гърдите,а колко мокри памперси имате Grinning
За изцеждането и количеството мляко ще ти кажа само едно - досега никога,нито веднъж,нито сега,нито в началото от препълнените ми корави гърди не съм успявала да изцедя от двете общо повече от 30мл - а бебе е на 5м и 1 седмица и друго освен кърма досега не е получила.Сега много ме тормози тази неспособност да изцедя нещо,защото ми се налага 2х седмично да я оставям за 3ч,че да ходя на едни курсове и понеже тя не издържа толкова време без папо,трябва да оставям поне малко да я лигавят с шишето (което също не иска,но това е друга тема).И така се тормозя по цял ден през 2ч да изцеждам(при това преди кърмене),че да събера 70-80мл,колкото да я залъжат,докато си дойда.Така че изцеждането въобще го отпиши като показател за количеството мляко Rolling Eyes

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Да, може би е така... Щото от вчера следя внимателно памперсите и са пълни все, даже се изака два пъти. Но странно нещо! Преди изцеждах (без тя да е сукала) около 180 мл от двете гърди, а сега едвам 100 (защото днес ходихме в парка и аз реших да се изцедя вкъщи да й дам там с шише). Е, изяде ги, но след час пак беше гладна. Вкъщи сукна 2-3 минути, според мен нямаше нищо, но пък сама се отказа. Сега изобщо вече не мога да сметна и преценя кога, по колко пъти и какво количество изяжда?!  ooooh!  Thinking  #Puppy dog Сигурно имам кърма, но за мен е пълна мистерия, защото гърдите ми са меки като палачинки!  #Silly

# 9
  • Мнения: 4 629
Зъхи,
и на мен гърдите ми са меки през деня, но не се и съмнявам, че беби си хапва добре. Нали виждам, че е спокоен и щастлив. А и до сега наддава добре. Тук не се ходи на консултации всеки месец, а само при ваксинации или нещо спешно. Та не го и следим толкова стриктно всеки месец по-колко наддава. Но аз съм спокойна и вярвам, че природата си знае работата- да напасне нуждите на бебчо и предлагането от мама. Та давай и ти така. Бъди уверена, че независимо какво е количеството на кърмата ти тя е точно толкова, колкото е нужна за бебето ти Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе Зъхи, голяма си паника бе, човек Stuck Out Tongue Ами има такива моменти, всички сме ги имали, какво сега......няма да умре от глад за няколко дни, а после кърмата си се увеличава.Е, в един момент преставаш да се препълваш зверски/ти нали това чакаше, сега що се оплакваш Wink /, но кърма за бебето си има достатъчно.Престани да се психясваш #Silly

Това за палачинките ми хареса Laughing Моите поне от 5 месеца все са си така /с редки изключения/, но момъка нещо не се оплаква Wink

# 11
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: belinda
Абе Зъхи, голяма си паника бе, човек Stuck Out Tongue Ами има такива моменти, всички сме ги имали, какво сега......няма да умре от глад за няколко дни, а после кърмата си се увеличава.Е, в един момент преставаш да се препълваш зверски/ти нали това чакаше, сега що се оплакваш Wink /, но кърма за бебето си има достатъчно.Престани да се психясваш #Silly


Това е верно! Паника съм голяма.  Embarassed Приемам критиката и спирам да питам глупости вече.  Blush  Wink
Проблемът е, че понякога като че ли ми се ще да има проблеми и да приключа с кърменето, заради което много ме е срам, но  същевременно ме хваща страх, че ще я отбия и навреме успявам да се преборя със себе си и да продължа. Извинете обърканата ми личност!  #Silly  Wink  Rolling Eyes Ама и аз съм една пишман кърмачка!   #Splat

# 12
  • Мнения: 3 550
Оооооо, Зъхи, екстра си си! За каква пишман кърмачка говориш? Виж, скоро ще станат 3 месеца откакто кърмиш. Някои майки не щат и да започват. Всички имаме моменти на несигурност и слабост. И аз питам едни щуротии. А при това се въздържам ..... иначе, ще напълня форума с теми и още как. Хайде, горе главата! Сигурно ще съм банална, ама наблегна ли на лактогонния чай и бирената мая? Майчетата много ги хвалят.

# 13
  • Мнения: 1 502
При мен е същата работа. След последното запушване на канали, дали от стреса, дали от зелето (бях на ръба да спра да кърмя), кърмата ми намаля. В това съм абсолютно сигурна, защото само докато го отделя от нея започват писъци и търсене на цицито. Днес направих опит да се изцидя, защото пак ме понаболя гърдата и се бях уплашила, успях да изцидя 120-130 грама, а той изцоква 180гр. И тъй като аз не мога да ползвам другата си гърда се дохранваме с 50-60гр. с формула. Може и да ме порицаете, но просто това е положението. Изпие ли си и добавката си спи спокоен по 3-4 часа, а през нощта дори не се и буди. Мен това не ми тежи, но единствено се притеснявам, когато тръгнем да се прибираме към БГ. Имаме смяна на два самолета и аз горещо се надявах да го кърмя, с цел да не се занимавам с шишета, а то пак натам отива работата - да се дохранваме. Пък кой знае, може и да стане някакво чудо...

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: Mama Vessi
Днес направих опит да се изцидя, защото пак ме понаболя гърдата и се бях уплашила, успях да изцидя 120-130 грама, а той изцоква 180гр. И тъй като аз не мога да ползвам другата си гърда се дохранваме с 50-60гр. с формула.

180гр #Shocked Мамо Веси, но той е само на 2 месеца, това си е много за двумесечно бебе.
Това, че си успяла да изцедиш цели 120 гр. е похвално (повечето майки, не могат и 1 /5 от това да изкарат с помпата) и изобщо не означава, че той изяжда точно толкова.
На всяко кърмене бебетата изяждат различни количества кърма и точно в това е  идеята да не се теглят.
Не се вманячавай в грамовете, ако детето качва добре и пълни по 3-4 памперса на ден, нямаш място за притеснения.
Не искам да звуча като ментор, но спри добавакта моментално, ако наистина искаш да кърмиш успешно до идването си в БГ, че и още много време.
Успех ти желая и повече вяра в себе си Wink

Общи условия

Активация на акаунт