Лешниковки и Боровинков чийзкейк

  • 1 725
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Много ми харесаха рецептите които сте написали и реших и аз да споделя някои любими десерти: ще започна с лешниковките ми, очакваите скоро Боровинков чийзкейк които е много лесен за приготвяне Simple Smile


продукти:
320 гр брашно
200 гр сурови лешници(може и други ядки)
200 гр шоколад(аз използвам обикновен, но в оригиналната рецепта е с натурален)
80 гр масло( в оригиналната  пък е 160 гр- но аз мисля че е много тежко по този начин)
70 грама кафява захар
70 грама пудра захар
1 яйце
1 бакпулвер
1/2 ч.л. сода
1 ванилия

Лешниците се натрошават отделно  Шоколада също.
Към брашното в купа се прибавят: бакпулвер4(грама), содата, сол, захарта, маслото- да е леко разтопено на стайна температура и ванилията.
Замесва се тесно и се прибавя 1 яйце, прибавят се лешниците и шоколада и се размесва всичко. В тава се разделят малки топчета- от опит ще кажа, че колкото са по малки топчетата- толкова по вкусно е. аз ги правя с диаметър колкото монета от 5 стотинки. пекат се върху хартия 5 мин на 200 С и след това на 180 градуса до готовност- обикновенно след 20-30 мин или като  покафенеят леко.

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 23:15 от kotence2005

# 1
  • Мнения: 162
Боровинков чийзкейк:
продукти:
1 пакет натрошени бисквити
150гр масло
400грама обезмаслена извара- много добре става с изварата на Дядо Либен има я в кауфланд
100 гр заквасена сметана
3 с.л. захар
7 с.л. мед
2 с.л. кисело мляко
Топинг за сладолед- Боровинка( това ми хрумна когато за 1-ви път правех тази рецепта и желатина(както е в оригиналната рецепта не ми се желира) и по наи бързия начин купих топинг и залех с него- резултата беше невероятно вкусен Simple Smile )

 Бисквитите се натрошават и се добавя маслото- което е оставено на стайна температура да омекне.трябва да се получи тесто което се слага в тава(или поднос- по желание) и се притиска към дъното.
Сметаната , изварата, захарта, медът и к.мляко се смесват(наи добре с миксер) и се разбиват.
Изсипва се сместта върху бисквитите  и се оставя да стегне в хладилник за 1 час, след което се вади и се залива с боровинковия топинг и пак се оставя да стегне за 20-30 мин. Може да използвате всякакъв топинг- зависи от вкуса, но гледаите да не е много течен... Бон Апети!!!



# 2
  • Мнения: 22 867
Чийзкейка със сигурност ще го направя, обичам тоя вид сладкиши, а също така и извара.   bouquet за рецептата!

# 3
  • Мнения: 162
надявам се да ти хареса Simple Smile рецептичките са лесни и бързи за правене Simple Smile

# 4
  • Мнения: 22 867
Ето го, отгоре със сладко от вишни, съвсем на импровизация го карах - това имах вкъщи. Ама има голям кусур - малко му е количеството, пък бързо се яде.  Grinning

# 5
  • Мнения: 162
радвам се че ти е харесал- разбира се че може да се импровизира със сладкото отгоре- аз дори един път сложих мармалад от малини. Ако искаш може да увеличиш на 2 пакета бисквити и двойно маслото... а за консистенцията отгоре- добави само малко повече сметана и извара, че иначе става прекалено сладко ако увеличиш всичко двойно  Peace

# 6
  • Под звездите
  • Мнения: 1 291
Чийзкейка непременно ще бъде направен,много обичаме такива вкусотий.Само ще сложа отгоре сладко от боровинки.

Общи условия

Активация на акаунт