Сития на гладния не вярва

  • 5 815
  • 94
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 106
Здравейте ,искам да споделя с вас та дано ми олекне,защото ми е много болно на душата.Та случаят е следният: на квартира сме ,при сегашните хазаи сме от близо 4 години ,досега не сме закъснявали с наема повече от 4-5 дена и това най много 4 пъти за тези години.Винаги съм ги уведомявала предварително ,че ще закъснея,но този месец не им се обадих (в един вход сме и мислех ,че ако има някакъв проблем ще ми се обадят)Наема го плащаме на 7-8 число,но погасихме вноски в банката ,и така стана ,че го платих снощи.Качвам се при тях ,позвънявам ,показа се хазаина ,поздравих го и му подавам наема и той ми казва"Ти тоя път доста се забави".Толкова ми стана гадно,че само промърморих някакво извинение,,гледам винаги да съм коректна и точна спрямо тях,понякога се чудя дали те се поставят за момент на мое място да видят как се отделят пари за наем ,а същевременно да плащаш сметки и всички други разходи.Това е ,малко ми мина като го споделих с вас.

# 1
  • Мнения: 1 008
От човешка гледна точка, те разбирам. Гадно е, даже и обидно.
Но от позицията на наемодател ще ти кажа,че хазяите ти също имат право. От къде знаеш,че са "сити"? Те също по някакъв начин разчитат на парите от имота.

# 2
  • Мнения: 139
Представи си го иначе - работиш и уговореният срок за изплащане на заплата е денят "Х", ти си си направила сметките, е да, ама на деня "Х" парички не получаваш... Няма да ти стане приятно и със сигурност ще констатираш забавянето. Не е до сития и гладния в случая, а до уговорен срок.

# 3
  • Мнения: 46 436
Ти си некоректната страна.

Достатъчно е това, че проявяват разбиране и човещина, когато предупредиш, прави го друг път, а по-добре си изпълнявай задълженията навреме.

Никой не ти е длъжен все пак.

# 4
  • Мнения: 654
имаш право да се чувстваш гадно.знаем приказката за лошата дума/дърваря и мечката/.но  ако и те имат заем към банка.

# 5
  • България
  • Мнения: 106
Хазаите ми са пенсионери и наема го пращат на дъщеря си в София ,която живее там в собствено жилище и е доста добре осигурена.Ако знаех ,че с този наем покриват спешни разходи нямаше да се оплаквам.

# 6
  • Мнения: 4 841
Всъщност не би трябвало да те интересува за какво си харчат наема. Твоето задължение е да го изплащаш в срока, определен от договора, пък те ако искат могат и да го хвърлят в реката.
Аз също съм наемател, и също съм имала доста тежки моменти на финансови затруднения, но никога не съм си позволила да изляза извън уговорения срок. Нашата хазяйка живее в същия квартал, но транспорта е неудобен, та затова се срещаме предимно в събота или неделя. Дори и в тези случаи и звъня и я питам - Късно ли ти е да се срещнем в събота на 6-ти (примерно), или да измислим нещо през седмицата? Човек трябва да се отнася сериозно към задълженията си, да си прави добре сметката и да е коректен към околните.
А приказката за "сития и гладния" тук не е уместна, поне според мен. Ако преценяваш, че това жилище не ти е по силите, по-добре си намери по-евтино.

# 7
  • Мнения: 654
сама го каза ,,сития...."на един не му стига за хляб,на друг за самолет.не може да знаеш какво е положението при дъщерята.аз имам магазин и ми казват,,ти гладна няма да умреш,ще вземеш,,,но не може безразборно да се взема.много често се лишавам от неща които искам да имам защото не са ми приоритет.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Представи си го иначе - работиш и уговореният срок за изплащане на заплата е денят "Х", ти си си направила сметките, е да, ама на деня "Х" парички не получаваш... Няма да ти стане приятно и със сигурност ще констатираш забавянето. Не е до сития и гладния в случая, а до уговорен срок.
Peace

# 9
  • Мнения: 654
съжелявам че и аз подех в грешната посока.нали става дума за изреченото.мисля че лоша дума не се забравя.

# 10
Не разбирам защо се нахвърляте върху момичето!!!Наемът е допълнителен доход за голяма част от наемодателите.Наемът не е основния им доход.След като  skarletini казва,че винаги е била коректна към тях,смятам не е станал голям проблем от това,че е закъсняла с наема и дори,че хазаите въобще не е трябвало да подхващат тази тема.
И ПРЕДИ ВСИЧКО НИЕ СМЕ ХОРА И БИ ТРЯБВАЛО ДА ПОДХОЖДАМЕ ЧОВЕШКИ КЪМ ХОРАТА.
Няма да коментирам ФАКТА,че огромната част от наемодателите в нашата страна не декларират наемите си пред данъчните или ако ги декларират,то винаги някяк си се оказва,че са необлагаеми и те не дължат данък за въпросния си доход.

# 11
  • Мнения: 1 172
Не виждам от какво си се обидила. Закъсняла си с наема, не си ги предупредила. Това, което ти е казал хазяинът ти е правилна констатация.
Кое точно те обижда? Извинението си е можело да му го кажеш предварително, и тогава да имаш претенции, че не ти влиза в положението. Ама пост-фактум е малко прекалено. Все пак сте в един вход, какво ти коства да идеш на 1во число и да им кажеш. Или да им предложиш вариант да им дадеш част от парите, пък след 5-6 дни останалите. Явно той е засегнат и е очаквал като предните пъти да го уведомяваш за закъснение.
Като сте толкова наблизо, покани ги на вечеря, или на следобедна почерпка и се изяснете.

# 12
  • Мнения: 46 436
... Няма да коментирам ФАКТА,че огромната част от наемодателите в нашата страна не декларират наемите си пред данъчните или ако ги декларират,то винаги някяк си се оказва,че са необлагаеми и те не дължат данък за въпросния си доход.


Типично: "Не е важно на мене да ми е добре, важното е на Вуте да му е зле!"  Mr. Green

А питаш ли се защо наемателите позволяват това?
Ще ти кажа - защото наемът иначе ще е по-висок, т.е. така им изнася и на тях, и на наемодателите, спестяват и двамата.

Само който не е бил наемодател не знае колко трудно се управлява имот. Може да попаднеш на свестни хора, може да попаднеш и на ненормални, както и свестните след време да ти го изкарат през носа, първо се започва със закъснения, после с неплатени сметки и накрая ти слагат ключа в пощенската кутия. Затова трябва да се спазват уговорките и от двете страни.

... смятам не е станал голям проблем от това,че е закъсняла с наема и дори,че хазаите въобще не е трябвало да подхващат тази тема ...

Проблемът е, че не е предупредила. Както виждаш, при предупреждение проявяват разбиране.

# 13
  • България
  • Мнения: 106
За това,че съм закъсняла сте прави и на мен  ми е гадно ,просто начина по който го каза ме нарани.Благодаря за мненията ,просто споделих какво ми тежи.Не искам темата да се превръща в спор наемодатели -наематели.

# 14
  • Мнения: 1 008
Не разбирам защо се нахвърляте върху момичето!!!Наемът е допълнителен доход за голяма част от наемодателите.Наемът не е основния им доход.След като  skarletini казва,че винаги е била коректна към тях,смятам не е станал голям проблем от това,че е закъсняла с наема и дори,че хазаите въобще не е трябвало да подхващат тази тема.
И ПРЕДИ ВСИЧКО НИЕ СМЕ ХОРА И БИ ТРЯБВАЛО ДА ПОДХОЖДАМЕ ЧОВЕШКИ КЪМ ХОРАТА.
Няма да коментирам ФАКТА,че огромната част от наемодателите в нашата страна не декларират наемите си пред данъчните или ако ги декларират,то винаги някяк си се оказва,че са необлагаеми и те не дължат данък за въпросния си доход.

Акак ще коментираш факта,че преди 3 години нашите "коректни наематели, младо семейство с малко детенце", които сме чакали и по 3 месеца с наема, се изнесоха, като невидимки, оставяйки 1360лв за парно, 2 неплатени сметки към БТК и една към НЕК? За мизерията няма да говоря, имайки предвид,че наново правихме ремонт,и то ремонт, не просто освежаване, въпреки,че апартамента се водеше Лукс?
Отношенията Наемател-Наемодател са вид бизнес отношения. Човещина трябва да има, но да обвиняваме,че някой си е поискал дължимите пари от собствеността си, в която също е вложил пари, айде няма нужда Stop

Общи условия

Активация на акаунт