Генно модифицираните храни

  • 1 105
  • 17
  •   1
Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 596
Прочетете това:
http://spidersport.com/gmo-foods.php
Винаги съм знаела,че доста от храните,които ядем са продукт на генното инженерство и не съм се замисляла за евентуалните вреди.Тази статия направо ме потресе.Сега като трябва да купувам ябълки,например и като ги гледам какви са големи и лъскави,направо ми се отщява.А и ябълките може да ги разпознаем по вида им.Какво,обаче ,да кажем за хляба,който купуваме?Дали и той не е направен от ГМ пшеница?А кренвиршите?Дали не съдържат ГМ соя?И още и още...Защо не задължат производителите на храни да обявяват на етикетите съдържат или не техните продукти съставки,получени по пътя на генното инженерство?

# 1
  • Мнения: 122
Така е и тази тема е сериозна. Но каквото има в магазина, това ще папкаме. Аз се стремя да не купувам колбаси, а си купувам месо, да не налитам на големи по размер плодове и зеленчуци и т.н. А когато като малък ходех на село при баба жената къса от градината и слага на масата и казваше "Яж бабе, че в София няма"  newsm62

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Ами освен да купуваме плодове и зеленчуци от бабките на пазара, друго не се сещам ...
Аз вече започнах да купувам домашно мляко от един дядо.
Направо не остана нищо читаво за ядене.

# 3
  • Мнения: 8 999
Аз пък знам един виц за генномодифицирана ябълка, ама е много мръсен и няма да го кажа!

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ами освен да купуваме плодове и зеленчуци от бабките на пазара, друго не се сещам ...

ами ако семената са генно-модифицирани не те спасява това, че са отгледани от баба на село.  Wink

вчера четах и за друга заплаха: нанотехнологиите.
вече навлизат и в хранителната промишленост. все още няма патенти и закони за регулиране на използването им, но някои специалисти считат, че са опасни за човешкото здраве...

# 5
  • Мнения: 4 841
Аз пък знам един виц за генномодифицирана ябълка, ама е много мръсен и няма да го кажа!

Еееее, айде сега... Не може ли със ***** , например?

# 6
  • Мнения: 212
Ами това да си гражданин има освен положителни и отрицателни страни.
Една от отрицателните страни на това да живееш в град е че ще ядеш това което ти дадат в магазина или на пазара. А то откъде е и как е произведено - само Господ знае.
Ако толкова сте се загрижили за здравето си и дръжите да знаете какво ядете - решението е много просто - отивате си на село и започвате да си произвеждате сами храната. Орете, копаете, садите и накрая берете плодовете и ядете... и проблемът с генно-модифицираната храна отпада.

А вие замисляли сте се защо има ГМО (генно-модифицирани организми). Защото от 100 човека например сигурно 20 човека произвеждат храната а другите 80 човека са хрантутници и чакат тия 20 човека да им дадат да ядат нещо. И понеже хрантутниците като вас в градовете стават все повече, а производителите на храни все по-малко то се налага да се получават все по-големи добиви за да могат 20 човека да изхранят себе си и още 80 човека отгоре.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Защо не задължат производителите на храни да обявяват на етикетите съдържат или не техните продукти съставки,получени по пътя на генното инженерство?

И защо си мислиш, че ще имаш избор?

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ако толкова сте се загрижили за здравето си и дръжите да знаете какво ядете - решението е много просто - отивате си на село и започвате да си произвеждате сами храната. Орете, копаете, садите и накрая берете плодовете и ядете... и проблемът с генно-модифицираната храна отпада.


много повърхностно разсъждение...
май не четеш: ако семената са генно-модифицирани, не те спасява това, че сaм копаш. а никъде на етикета не ти пише  дали са или не са модифицирани.

дори да намериш "чисти", то ако съседът ти има модифицирани, то културите се смесват... пчеличката да не мислиш, че знае кои са модифицирани и кои не.

да не говорим, че ако някое животно е хранено с генно-модифицирана пшеница, то месото не се води генно-модифицирано, макар че се предполага влияние, следствие на храната...

# 9
  • Мнения: 8 999
Какво сте се разтревожили толкова, бе! Искате да хилядите ли?

# 10
  • Мнения: 2 759
Какво сте се разтревожили толкова, бе! Искате да хилядите ли?
                     Не. Само искаме децата да са здрави.

# 11
  • във фурната
  • Мнения: 596
Какво сте се разтревожили толкова, бе! Искате да хилядите ли?
Aми тревожа се,интересува ме какво ядат децата ми и как това,което ядат им влияе. Ти явно си на принципа,,да ядем и да пием,защото утре ще умрем".Това говори лошо за теб и чувството ти за отговорност.Но всеки си има свой мироглед и всеки сам решава как да живее.Лошото,обаче е когато човек няма избор и иска-неиска е жертва на съвременната,,псевдонаука".

# 12
  • във фурната
  • Мнения: 596


А вие замисляли сте се защо има ГМО (генно-модифицирани организми). Защото от 100 човека например сигурно 20 човека произвеждат храната а другите 80 човека са хрантутници и чакат тия 20 човека да им дадат да ядат нещо. И понеже хрантутниците като вас в градовете стават все повече, а производителите на храни все по-малко то се налага да се получават все по-големи добиви за да могат 20 човека да изхранят себе си и още 80 човека отгоре.

Явно не си си направил труда да прочетеш статията,затова ще ти цитирам само малка част от нея:Усилията и средствата ни трябва да са насочени към развиването на устойчиви, органични начини за производство на храна. Генетичната модификация е в основата на контрола на световната храна, както и огромните печалби за корпорациите. Тя няма нищо общо с осигуряването на храна за гладните или с подобряваенто на живота на фермерите. Трябва да се научим да работим с природата и природните системи, вместо да ги насилваме посредством редукционистки поглед върху живота за да ги пригодим към методите за увеличаване на печалбите на биотехнологичните компании.

# 13
  • Мнения: 984
И бабите от пазара слагат амониева селитра на всяко растение в двора им.
Нищо не може да те спаси от употребата на генномодифицирани храни: в кремчетата на децата слагат модифицирано царевично нишесте. Всъщност съществува спор доколко са "вредни" или "не-вредни" генномодифицираните храни.
Важно е на опаковката да пише какво се съдържа в нея, а ти да направиш информиран избор.

# 14
  • Мнения: 8 999
Какво сте се разтревожили толкова, бе! Искате да хилядите ли?
Aми тревожа се,интересува ме какво ядат децата ми и как това,което ядат им влияе. Ти явно си на принципа,,да ядем и да пием,защото утре ще умрем".Това говори лошо за теб и чувството ти за отговорност.Но всеки си има свой мироглед и всеки сам решава как да живее.Лошото,обаче е когато човек няма избор и иска-неиска е жертва на съвременната,,псевдонаука".

Ако се поразровиш малко в историята, ще установиш с ужас, че само преди един век средната продължителност на човешкия живот е била около 50-55 г. Сега говорим за 70 г. и нагоре. И всичко това е вследствие подобряване на начина и качеството на живот, осигурени от именно тази "псевдонаука". За последните сто години добивът от декар се е увеличил десетократно, пералнята и миялнята са навлези масово в бита на хората, мобилните телефони само за едно десетиление от лукс, се превърнаха в достъпна необходимост за българите...
Защо си убедена, че генното инженерство погубва човечеството?

Общи условия

Активация на акаунт