сироп Тусирол

  • 16 665
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 529
От събота Маги пак е със сополи и кашлица.Водих япри педито гърдите са  чисти,но гърлото е добре,казах и че съм започнала сироп Еуреспал и капки ксилометазолин,тя прибави към това лечение и тобрадекс в носа тъй като сополите се стичали към гърлото.Е да но от вчера сме и с температура 37.8.Снощи след ясли я водих пак на лекар,но на частно(тъй като педито го нямаше) Той каза че гърлото е доста зачервено и е слязло надолу към ларингса(макар че гласът и почти не е променен само в понеделник вечерта и беше малко дрезгав)Ще започваме антибиотик.Лекарят каза да минем на друг сироп(казах му че еуреспала не и действа много) Тусирол,но май и изписа много голяма доза 4 по 5милилитра.каза че знае какво пише в листовката и че ако искам да мине кашлицата да давам тази доза.Та въпроса ми е да давам ли това количество или да си спазвам по листовката и според мен има и някакво наличие на храчки  .Може ли Тусирола да навреди в такъв случай той нали е за суха кашлица(лекарят каза че Флавамедът който имам в къщи щял да увеличи кашлицата).Все пак доктор Миленков ни препоръча това лечение а той е добър лекар,но моля и за вашия съвет.А знам че в Тусирола има и мащерка,която действа отхрачващо
 

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз този сироп не го харесвам. Много силен ми се вижда, а и не даде никакъв ефект при Калина. Освен това много я успиваше и спеше и преди обяд - на режима на кърмаче, при положение, че по принцип не спи дори следобяд.

# 2
  • Мнения: 37
Уф,и аз не го харесвам тоя сироп синът ми ходеше като,ударен от него и само спеше.А ефектът беше нулев!Направи още една консултация с друг лекар.Бързо оздравяване!

# 3
  • София
  • Мнения: 492
Според мен е доста голяма дозата за детенце на тази възраст  newsm78
Аз лично съм много доволна от Флудитек за кашлица с храчки, но винаги по лекарско предписание съм го давала... Naughty
Иди си при педиатъра на детето ти, стават разминавания, когато се ходи при повече от един лекар.   Thinking

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Ами педиатърката няма да я има месец два и си е назначила заместник,който е застъпил от вчера,той изобщо не е виждал детето..На Маги и се лежеше снощи още преди да и дам сиропа,явно наистина не и е добре.Но тази нощ сле еднократно даване на Тусирол кашля значително по-малко.Уф не знам какво да правя.Сега ми повърна(чаят който беше изпила),беше бая гьолче направи не както снощи като се закашля храчки.Дали да не си продължа Еуреспала newsm78

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тя може да е повърнала храчки. Ако детето се чувства по добре продължи си сиропа. Той е и за бронхит доколкото знам. На всеки организъм по различен начин действат лекарствата.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Да сиропа и влияе добре но ме е страх да не се прекъсне кашлицата и секретите да остан в дробовете

# 7
  • Мнения: 498
Тусиролът ...както знаеш е за суха кашлица.Според мен,щом имате храчки не е подходящ.Подтиска кашлицата...наистина ще кашля по-малко,но ще задържи храчките...опасенията ти са правилни.
Флавамед е отхрачващ,активната съставка е като на Мукосолвана...втечняват секрета и се отхрачва по-лесно.Наистина...по този начин може да засилят кашлицата,но очистването е по-добро. Peace
Освен това,аз български лекарства не бих дала на дъщеря си...ама това си е лично мнение вече. Peace

Общи условия

Активация на акаунт