кърмене и бебеправене

  • 837
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте момичета,

не съм влизала във форума откакто забременях преди 2 години. Сега обаче искам второ бебче и реших отново да си сверя часовника. Проблема ми е, че бъдещата кака още суче и ми е много трудно да я отбия. Миналия месец беше неуспешен. Надявам се този бебето да стане... Някой имал ли е подобни преживявания и как се е справил? Надявам се да имам възможност да следя по-често темите и да се включвам в коментарите.
Поздрави и успех!

# 1
  • Мнения: 7 716
Лелеле, две години! Браво! Peace
По принцип докато кърмиш пролактинът е висок, овулацията е подтисната и бременност трудно да настъпи. Но е възможно.

# 2
  • Мнения: 1 436
А цикъл поне имаш ли?  Thinking

Личен опит нямам, но моя близка приятелка забременя, а кърмеше каката (на 1 г 8 месеца). Но тя имаше цикъл, явно и овулация е имало  Laughing. Между другото, вече е към 16та г.с. и още си кърми, та едното не е непременно противопоказно за другото.

# 3
  • Мнения: 561
А цикъл поне имаш ли?  Thinking

Личен опит нямам, но моя близка приятелка забременя, а кърмеше каката (на 1 г 8 месеца). Но тя имаше цикъл, явно и овулация е имало  Laughing. Между другото, вече е към 16та г.с. и още си кърми, та едното не е непременно противопоказно за другото.
Точно така, при ексклузивно кърмене /денонощно само кърма/, пак може да се появи менструация, съответно и овулация, при теб очевидно кърменето не е ексклузивно, с оглед на възрастта на детето  Simple Smile, тъй че най-вероятно си имаш редовни менструации, т.е. можеш да забременееш спокойно. Пожелавам ти го от все сърце!
И както ти е казала Juturna, може да си бременна и да продължиш да кърмиш първото, а после и второто, нарича се кърмене в тандем.

# 4
  • Мнения: 183
Влагодаря Ви, че се включихте. Да имам цикъл още от десетия месец след раждането. Наистина се успокоих че мога да ги кърмя евентуално и двете......вчера прочетох една статия за кърмене в тандем, сега остава да се похваля сдве чертички след 24ти. Уж правихме момче около овулация, че да видим какво сме направили  newsm78 много се вълнувам  Embarassed

# 5
  • София
  • Мнения: 679
Здравей, аз забременях по-желание когато каката беше на 11 месеца и се кърмеше 4-5 пъти дневно. Първия месец от опитите ни беше неуспешен, след което посетих моята гинеколожка и тя само ме накара да отида два пъти около предполагаемата овулация за да види фолекула. Още на първия преглед ни даде зелена светлина и така бебка стана, кърмих каката до 2 месец от бременността и за съжеление се наложи да се отбием много бързо защото кърмененето ми предизвикваше контракции, а бях и с кървене. По принцип и двете ми бремености бяха проблемни и това ми попречи и аз да кърмя в тандем, а толкова исках.
Успешно бебеправене и да се похвалиш с две чертички Simple Smile

# 6
  • Мнения: 183
Здравейто отново,
Въпреки че на 22-23 трябва да ми дойде от седмица се чувствам странно /изчетох темите за първи признаци - имам ги  Twisted Evil/, вече си мисля, че си внушавам. Направих си тест - естествено отрицателен, но като неможах да изтрая закъснението........
Просто исках да споделя, съпруга ми дава зор за тест и му обяснявам, че е рано. Не искам да го тревожа излишно.........
Стискайте ми палци  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 8 928
mai4ence виждала съм в кърмаческия , тема Бременни кърмачки, можеш да споделиш с тях.

Успех!

Стискам палци!


Hug

Общи условия

Активация на акаунт