Капане на вит. С в носа при хрема

  • 3 620
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,моята дъщеря има доста обила хрема от днес.Бяхме на лекар,изписа ни Виброцил.Сетих,се,че са ми казвали,че по няколко капки вит. С също имат съдосвиващо и отпушващо действие,гледам,д-р Слънчева също го е препоръчвала.Въпросът ми е,вие по колко пъти на ден слагате,ако слагате и за всяко капане ли ползвате нова ампула?Може ли една ампула да накапя на 2-3 пъти за един ден?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 537
Лично аз отварям две ампули сутрин - едната и я давам да я изпие /само веднъж на ден, понеже нали витанин С действал възбуждащо на невната с-ма/, а от др. капя 3 пъти на ден в носа - за колкото дни стигне и отварям нова за капане, ако се налага. Peace По принцип един съ-форумик - педиатър в Гърция /но му забравих ник-нейма Embarassed/, беше писал, че на Запад мн. отдавна не се дава Вит. С по този начин, не било препоръчително или нещо от рода. newsm78

# 2
  • Мнения: 73
Знаете ли че витамин С не се дава с метална лъжичка ?.И до колкото аз знам той се капе в носа при течащ нос а не при запушен

# 3
  • Мнения: 1 984
що не пробвате да капите направо сярна киселина в носа? след 2 процедури никога повече няма да тече.  Sick
капането на вит. ц , калции, ваготил, коларголи, сребърни води, пеницилин и гентамицин е вредно и безполезно! ако е само хрема каквото и да правите ще отмине. малко виброцил или олинт и низита/стеримар е абсолютно достатъчно! може да се даде и малко антихистамин - за 2 - 3 дни и парацетамол. ако има бактериална инфекция без системен антибиотик рядко се разминава...

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
що не пробвате да капите направо сярна киселина в носа? след 2 процедури никога повече няма да тече.  Sick 
newsm09 Недей така,че някой може и да го направи.
В момента малкия е с обилна хрема пръскам с Олинт и след 10 мин. му капвам Бивацин.Подчертавам че Бивацина е с антибиотик и не е желателно ползването му без консултация с лекар.

# 5
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Аз понякога си капя вит.С в носа при обилно течащ нос, но не смея да го направя на детето. Според мен не е подходящо за деца.

Общи условия

Активация на акаунт