Колко млечни хранения?

  • 1 488
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 706
Колко млечни хранения трябва да имаме дневно?И колко общо хранения за деня?
След 1 ден правим 7 месеца!

# 1
  • Мнения: 5 940
На тази възраст най-добре всяко хранене да е млечно.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 706
Ние ядем 5 пъти като 3 от тях са АМ,едно е зеленчуково или месно през ден и каша!

# 3
  • Мнения: 4 111
От шест месеца и половина до сега (година и един месец) 3 от 5 хранения са млечни при нас.

# 4
  • Мнения: 5 940
Ние ядем 5 пъти като 3 от тях са АМ,едно е зеленчуково или месно през ден и каша!
При петкрактно хранене, режимът е идеален, още повече, че и кашата в повечето случаи е млечно хранене. Аз добавях адаптирано мляко и към пюретата, докато синът ми навърши девет месеца.

# 5
  • Мнения: 610
При 5 ядененета,3 от тях и бяха млечни,като съм слагала АМ само в зеленчуковите пюрета.

# 6
  • Мнения: 1 477
На вашата възраст поне 3 млечни трябва да има.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 706
Значи сме ок!    Peace Hug   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 4 586
Мисля, че режимът ви е добър. Дефакто има 4 млечни хранения, тъй като предполагам, че даваш млечни каши. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 5 706
Да,кашата ако не е млечна добавям АМ винаги! Peace
А това,че са 4 млечни означава ли,че трябва да махна едното АМ? 

# 10
  • София
  • Мнения: 15 215
На тази възраст най-добре всяко хранене да е млечно.

 Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 267
И аз смятам, че всяко хранене трябва да е млечно (без значение колко пъти на ден се храните). Изключение е само храненето, когато се дава месо. Така че или не замествайте цялото хранене, или проготвяй зеленчуковото пюре с АМ/кърма Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
На 7 месеца не е нужно всяко хранене да е млечно. Едното трябва да е зеленчуково пюре с малко зехтин, а между две хранения - плодово пюре. И двете без добавено АМ вътре  Peace
А колко пъти на ден - децата са различни. Мисля, че 5 е нормално.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 623
Ако може, да питам в тази тема, за да не отварям нова? Hug
При минаване от 5 на 4 хранения дневно кое точно отпада? newsm78
Знам че вечер и сутрин е най-добре да си стои млякото.......ако оставя следобедната каша, значи сутрин трябва да махна предиобедното - попара, каша или нещо подобно, или пък те остават и махам сутрешното мляко? newsm78 Thinking

# 14
  • Мнения: 2 587
Ако може, да питам в тази тема, за да не отварям нова? Hug
При минаване от 5 на 4 хранения дневно кое точно отпада? newsm78
Знам че вечер и сутрин е най-добре да си стои млякото.......ако оставя следобедната каша, значи сутрин трябва да махна предиобедното - попара, каша или нещо подобно, или пък те остават и махам сутрешното мляко? newsm78 Thinking

А защо трябва да минавате на четири  newsm78 Моята дъщеря доскоро си беше на пет хранения,но отпадна закуската в шест понеже започна да се буди към девет.

Общи условия

Активация на акаунт