Отново колики

  • 822
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте. Коликите пак се обадиха , без значение че бяха спряли за около седмица две , то отново тормозят малкия. Вече е на 4 месеца а дори не намаляват, може би дори се усилват. Всичко си му е както трябва , защо не изчезват тези колики и има ли нещо с което да се премахнат ? Мазахме го с кремове , гелове , специални бутилки , явно нищо не помага и това е . Някой да препоръча как да се справим с проблема , защото се е видяло че ние сме от "късметлиите" с продължителните колики. Мерси

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Даваш ли сокове или плодови пюрета?

# 2
  • Мнения: 32
Не , преди седмица само опитахме със изцедена ябълка , но след като споделих това тук в форума , то повече не му и дадохме. Пюрета не сме му давали.

# 3
  • Мнения: 4 447
Да, и мен това ме интересува. Дали даваш друга храна освен АМ. Ако даваш пюрета и сокове просто ги спри. Това води до коликите. Започни захранване към 6-ти месец. Сок дай след 11-12 месеца  Peace

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебче е на 3 месеца и коликите продължават. Давам Саб симплекс по около 10 капки на всяко хранене през деня. Когато много плаче му слагам по една топла пелена на коремчето и го успокоява веднага. Пробвах да спра капките, но след второто спиране започна да плаче около половин час след хранене и продължих да му давам капки.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Напълно възможно е да е от изцедената ябълка.Коликите се активират отново и са нужни да минат 14 дни за да се изчисти организма.Не прави повече опити с плодовите киселини.

 Синът ми беше с колики до края на 4-ия месец.Подействаха му много добре зеленчуковите пюрета.Но ти все още не давай нищо!!!!!

 Успех!

 

# 6
  • Мнения: 4 447
Пробвай с Еспумизан. Но не давай нищо до 6-ти месец освен АМ.  Hug Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние бяхме с колики до края на 4 месец и бях доволна от Лефакс или Ентерокинд-той е хомеопатичен Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Когато започне захранването е напълно вероятно да се появят колики - просто стомахчето, което до сега е приемало само кърма /АМ/ се сблъсква с нови неща.  А това ябълково сокче е възможно най-неподходящото за захранване  и почти сигурен причинител на коликите.  Поне две седмици не давай друго освен кърма /АМ/ и капки за колики ако се налага. Когато решиш да захранваш, най-добре започни със зеленчуково пюре.

# 9
  • Мнения: 728
Синът ми е на 4м.и17дни-не съм го захранила,а е с колики,много силни,капки Еспумезан (по 20капки)не му помагат,постоянно е гушнат,за да се успокоява.Педиатърката ми каза,че има и деца ,при които коликите продължават до 6м.без значение,че не съм въвела нова храна.Такаче зареди се със спокойствие,на мен ми е много трудно и спокойствието вече ми е на изчерпване,особено като гледам как детето се мъчи.

# 10
  • Мнения: 1 049
На някои бебчета започват отрано да им растат зьбките... да не би да е и това. Може да пробваш да даваш нещо хомеопатично за зьбки. Дори и още като не се виждат, а растат ниско долу вьв венеца е болезнено.  Hug

# 11
  • Мнения: 9 973
ние си карахме с колики до 5м.

Общи условия

Активация на акаунт