Уред за готвене на пара?

  • 1 130
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
До сега ползвах решетка за тенджера, но съм се замислила да си купя стиймър - уред за готвене на пара.  Ще споделите ли кое е важно при избора на това чудо?... Вие какви имате?

# 1
  • Мнения: 257
... да побутна темата...

# 2
# 3
  • Мнения: 8 999
Гледах една такава чудесия в един ТСМ, но като се замислих сериозно по въпроса, установих, че изобщо не искам да готвя на пара и не изпитвам такава потребност. Иначе тенджерата беше много красива и почти бях решила да си я купя, само заради дизайна. Но размислих - обичам задушено или печено, понякога и пържено, но май "напарено" не ми отговаря на вкуса. Вие какво готвите на пара - нещо, което не може да се приготви по друг начин?

# 4
  • Мнения: 257
Аз на пара готвя основно зеленчуци и много ми харесва как си запазват вкуса. А и стават много бързо. Нямат нищо общо с варенитер пържените или печените. Но си ге правя в обикновената решетка за тенджера. Обаче разбрах, че можело и месо и риба да се приготвят на тези уреди. Аз месо не ям, но приготвям за момчетата. А на малката решетка не става. Иначе просто ми харесва идеята за по-здравословна храна, приготвена на пара.
Но и аз очаквам повече мнения Peace .

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Моят уред е Kenwood ,на 3 нива,много лесен за употреба,от Технополис го взехме.Не можах да намеря снимка да ти го покажа.Готвя зеленчуци и пилешко,веднъж и риба,но не ми хареса вкуса много.Ориз не съм пробвала все още,иначе си има една кошничка за ориз специално.

# 6
  • Мнения: 1 215
И моят е Kenwood, доволна съм много.Но да ти кажа честно, разлика голяма в тези уреди няма, всички с ана един и същи принцип, най- много да имат един два бутона повече или по- малко.

# 7
  • Мнения: 1 679
От една година имам "Скарлет". Не само, че беше най-евтиния на пазара (не знаех нищо за тези уреди и не исках да рискувам с по-скъп), но и много съм доволна и го ползвам почти всеки ден.
Препоръчвам горещо  Peace

# 8
  • Мнения: 625
Аз скоро си взех Moulinex. Предварително не съм чела кой е най-добър.И според мен са на един и същ принцип.Гледах да е голям и по-евтин Hug(90лв)

# 9
  • Мнения: 196
аз имам един който е на 3-нива и съм доволна, http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=20758 на тървото ниво сладам ориз с грах и моркови на втория ред пилешки крила и на третия картофи-и за 35мин. съм готова без усилия (има си място в резервоара за вода за подправки)

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 15:50 от iana_palanska

# 10
  • Мнения: 2 759
                      Аз си имам пластмасов уред за микровълнова, 6 лв струва. Доволна съм  Peace.

# 11
  • Мнения: 2 211
Купих го преди 4 год.  - Мулинекс. Без да го избирам, грабнах първият, който ми се изпречи. На 3 нива е, много го използвах при приготвяне на бебешки пюрета, сега по - рядко. Много ми харесват тиквичките на пара, рибата също, но най - често правя картофи и броколи.

Общи условия

Активация на акаунт