стафилококи при бременност, моля за съвет!

  • 1 167
  • 2
  •   1
Отговори
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Бременна съм в третия месец, днес ми излязоха резултатите от вагиналният секрет, оказа се че имам стафилококова инфекция.Антибиограмата ми показва, че бактериите са чувствителни към: оксациклин, еритромоцин, гентамицин, амикацин, цефалотин, цефамандон, бисептол и ципрофлоксацин. Като чета показанията, почти всички имат противопоказания за бременни. Ако някоя от вас е имала моят проблем, моля да сподели с какво се е лекувала. Някой изобщо пил ли е такива антибиотици по време на бременност. Предварително ви благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 129
Не се притеснявай. Лекарят ти ще ти предпише лекарство, което няма да навреди на бебето.
Аз имах друга инфекция. На листовката на антибиотика пишеше да не се пие по време на бременост. Но се оказа, че и други лекари го предписват. И аз го изпих. Оказа се, че ако не съм го изпила бактериите (е-коли) е можело да причинят по-ранно раждане и да застрашат живота на бебето.

# 2
  • Мнения: 9 814
По-скоро притеснението ти трябва да е свързано със самата инфекция, а не с лекарствата. Никой лекар няма да ти предпише антибиотик, който ще навреди на плода.

Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт