Киселото мляко

  • 1 091
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
От кога въведохте киселото мляко или тези плодовите на Данон?
Кога го давате на детето?

# 1
  • Мнения: 27 524
Киселото мляко след годинка.
Бебешките йогурти, които стават за след 5-ти месец ги дадох към 8-ми.
Обикновените детски плодови - към годинката също.
Давам ги за закуска.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Киселото мляко от 10-ия месец.Напълно задоволителен пероид за едно бебе.

  Плодовите млека ги въведах  около втората година(май и по-късно беше).Те са адски сладки!Не знам как някои може да препоръчват нещо тъпкано със захар и оцветители да е по-полезно от натуралното кисело мляко.Доста спорове са се вихрили по тази тема.

# 3
  • Мнения: 5 940
Кисело мляко, най-добре домашно квасено, според мен може да се даде при навършени десет месеца. Иначе след годинка е най-добре. Аз също смятам, че е по-добре от плодовите млекца. Ако искаш плодово, намачкай плодове и прибави към обикновено, пълномаслено  кисело мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 693
Аз смятам към 10 ия месец!
Моята педиатърка обаче съветва мамите от 8 ия навършен Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 195
ние сме на 9 месеца и се замислям. мъжът ми и даде да пробва малко, хареса й но май ще почакам до 10-ти месец.

# 6
  • Мнения: 610
Плодовите на Данон или Данон за пиене след годинка.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Кисело въведох след годинката,а плодовите на Данон след година и половина.Около годинката съм давала от плодовите на Нестле.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Кисело мляко дадох на 10 навършени месеца като добавка към някои храни - например към спаначената супа.

Правила съм кисело мляко с плод, с бисквита, но давам и чисто, без нищо.

Плодови млека (готови) не съм давала, 2 пъти съм купувала Данонино, когато сме били навън по задачи и не съм имала възможност да приготвя нещо собственоръчно. Но като цяло - четейки съдържанието на тези т.нар. йогурти - не оставам никак доволна и избягвам да давам.

Според мен е добре детето да свикне с "оригиналния" вкус на храните (доколкото те са оригинални изобщо), а не да не желае да го вкуси, ако не е подсладено и овкусено. Лично мнение Peace

Допълвам - на въпроса кога: давам млякото за следобедна закуска или като добавка към някои зеленчукови манджи. След годинката застройвам и супи с кисело мляко и жълтък. Ако стане от сън късно и следобедната закуска се изтегли много във времето, давам млякото чисто. Ако е по-рано: добавям бисквита или плод. Давам и чисто между храненията, когато сме си у дома и поиска АМ между храненията. Peace

# 9
  • Мнения: 4 784
Още не съм му давала кисело мляко, но скоро смятам да го направя. Вече е на годинка и може. Йогурт веднъж преди месец пробвах да му дам, но той не го хареса, сладкия вкус и ароматът му дойдоха в повече, а и той си е доста капризен.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 На 10 м. тръгнаха на кухня,там поне веднъж седмично десерта е кисело мляко с бисквити. PeaceТака че отговора е 10м.

# 11
  • Мнения: 2 587
След годинка.Плодовите ги давам за следобедна закуска.

# 12
  • Мнения: 4 621
От 10 месец. Давах за следобедна закуска или за вечеря с бисквити Peace

# 13
  • Мнения: 2 908
Кисело мляко-от 10 месец.Плодови не съм давала до сега-нещо не виждам кое им е полезното-нишестета с аромати.

# 14
  • Мнения: 514
Моята лична лекарка ми препоръча да дам кисело мляко и вече 10 дни давам!Но мойта малка принцеска е много злояда и отказва почти всичко и затова се наложи по рано да го въведем като храна иначе и аз знам че е след 10 -месец!
Данон не давам защото техните млека са пълни с нищесте /е то и в другите има но по малко/Купувам Верея,Елена,Чор Бор и Родопея от 3,6 %
Плодови още не съм давала и засега не мисля да давам!

Общи условия

Активация на акаунт