Да слагам ли захар във водата?

  • 1 865
  • 39
  •   1
Отговори
Здравейте мами и татковци!Имам едно въпросче към вас- трябва ли да слагам захар във водата на бебо тъй като чиста вода не иска да пие и му се гади от нея , а нашата педиатърка ни каза че трябвало да изпива по 240мл на ден.Е как да стане?Той и със захарта едва изпива 100 до 120мл на ден

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
от нашто педи знам, че захарта постепенно се намалява и в 3 месец никаква захар, ако не пие вода пробвай с чайче хем за коликите ще помогне, а за количеството всяко се е различно

# 2
  • Мнения: 46 508
Бебетата (и бозайниците като цяло) нямат нужда от вода, когато са изцяло на мляко.
Те го усещат и не я приемат, освен ако не се предлага, когато са гладни, тогава пият, но не от жажда, а от глад.
Опитите да се залъгват с нещо (захар например), намалява количеството хранителни вещества, които в този момент са им много необходими и привиква децата да търсят в бъдеще подсладени храни, което не е добре.

Моето дете също не приемаше вода, даже след захранването, защото приемаше около литър мляко, което задоволяваше нуждата му от течности за деня. След като захраних, винаги имаше пред очите си вода, но започна да пие чак на 1г. и 3-4 месеца, когато намали млякото.

Цитирам ти част от Национален план за действие "Храни и хранене" 2005-2010 за Република България, където се споменават прпоръките на СЗО, които по неясни причини не се спазват в България  newsm78

... Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането ...

# 3
  • Мнения: 4 447
1-во няма нужда от вода.

2-ро ако все пак държиш на водата - НЕ, не слагай никаква захар.

# 4
  • Мнения: 814
Това, което Никол ти е казала е вярно! Имай го в предвид. Аз лично знаех това, но реших да предлагам вода на сина ми (по моя лична преценка и съображения), но той самият не я пиеше първите няколко месеца. После постепенно започна и общо взето сега не може без водичка. Но никога не съм слагала захар и не мисля, че е добре да слагаш.
 

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
           240мл. вода на ден ooooh!

   Недей да слагаш никаква захар във водата.След като не иска, значи няма нужда от нея.В момента с млякото си наваксва достаъчно течности.Когато стане много топло опитай да дадеш отново.Аз предлагах периодично, но детето ми започна да пие вода към 9-ия месец.Но НЕ със захар.

# 6
  • Мнения: 27 524
Никол прекрасно е обяснила всичко.  Peace Синът ми пропи на 8 месеца вода. Педиатърката ви не е добре нещо, бих я сменила веднага след подобни съвети  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 713
1-во няма нужда от вода.

2-ро ако все пак държиш на водата - НЕ, не слагай никаква захар.

 Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 588
Откъде ги е измислила тези 240 мл вода?! Shocked Чрез кърмата или АМ си набавя достатъчно.
Ако му даваш вода все пак, по-добре не слагай захар.

# 9
  • Мнения: 491
240ml вода newsm78.Моето бебе за 10 месеца е изпила толкова Mr. Green

# 10
  • Мнения: 89
Че то ако следваш този съвет, излиза едва ли не, че бебето пие повече вода, отколкото мляко! Shocked
Луда работа!!!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не слагай захар и не насилвай детето да пие вода.Само ще пропие когато му дойде времето.

# 12
  • Мнения: 1 897
Разбира се, че не трябва да слагаш захар във водата. Единственото, което можеш да постигнеш с това е детето ти да привикне (в по-лошия случай да се пристрасти) към подсладените храни и напитки, полза от което-никаква, а вреди-колкото щеш.
Основният проблем всъщност е, че масово педиатрите в България (особено в провинцията) изобщо не опресняват информацията си относно захранването и продължават да дават безумни съвети на майките. Хубаво е, че все повече жени подлагат на съмнение съветите, които им се дават и вместо да се доверяват сляпо, търсят информация и от други източници.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не слагай захар.Тери и досега не изпива такова количество вода,но пък пие АМ/около 400мл/ и не се притеснявам.Като бебе предлагах,но или въобще не пиеше,или изпиваше към 5-10 мл.

# 14
  • Мнения: 745
Аз съм против захарта.Моето дете още и още не пие вода.Сега ако изпие на ден около 30 мл съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт