Не спира да плаче...?

  • 687
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Моля за съвет пак, мойта щерка не спира да плаче. Вече се чудя какво да я правя. Плаче основно през деня, нощем се буди да се храни два три пъти. Но се наяжда и заспива, без драми. Обаче през деня е ужас, иска все на ръце и през два часа е на цицата. Не мога да разбера дали кърмата не й стига. Иначе наддава добре. Дебеланка е. Пробвах с адаптариано мляко да разбера дали е гладна, но от него повръща страхотно още на половината шише. Какво може да й е? Колики? Най-вече се притеснявам за кърмата дали е достатъчно, защото едната гърда винаги има по-малко. И като суче от нея после е гладна още след час.....

# 1
  • Мнения: 527
Като гледам, май  дъщеря ти е в период на усилен растеж.Тогава искат да сучат денонощно,а ти си мислиш че кърмата не достига,и се стига до адаптираното мляко.По-добре я слагай често на гърда,когато поиска.Така ще стимулира гърдите да произвеждат повече мляко.Не спазвай никакви часове,това е грешка,затова повеечето майки спират рано да кърмят.Придържането към режим освен че изнервя човечето,води и до намаляване на кърмата,тъкмо в период когато трябва да е повече(през усиленият растеж).Има инфо в библиотеката за тези темпове на усилен растеж,в кои седмици са Peace.С адаптираното мляко внимавай-това повръщане може да е сигнал за алергична реакция спрямо млякото.Надявам се си се консултирала с педиатърката относно това WinkЗа носенето на ръце-всички малки същества искат да бъдат гъшкани и носени първите месеци,а и колики може да мъчат човечето PeaceИ много търпение Hug

# 2
  • Мнения: 2 829
Честито бебе!
Паднало ти се е обичливо, нежно детенце, което обича да го гушкат! При това явно е в час с новите тенденции на диетолозите, които препоръчват да се яде по-често по малко Grinning
Моето дете беше и все още е такова. Първите месеци беше почти непрекъснато гушнато в мен и сучеше с часове! Но пък наддаваше и се развиваше много добре, беше и е много здрав, енергичен, усмихнат Grinning
Аз успях така да си организирам ежедневието, че си прекарвах времето страшно приятно и за мен и за малкия, та хем аз доволна, хем малчо постоянно гушнат/на гърда или пък го забавлявам. Ако искаш мога да ти дам малко практични съвети как да си направиш удобства Grinning
Но основният ми съвет е-кърми винаги, когато бебето иска, без изобщо да гледаш часовника (освен ако нямаш проблеми с разраняване на гърдите), гушкай, люшкай и се радвай на живота с бебето! Hug

# 3
  • Мнения: 1 121
Възможно е да има колики и близостта с мама да й носи успокоение. Според мен кърмата й стига, защото, ако й беше недостатъчна нямаше да заспива през нощта. А иначе има периоди, в които бебетата растат усилено и искат да сучат през час. И ние сме имали такива, обикновенно отминават за няколко дни. Давай й да суче колкото иска. Знам, че на моменти омръзва, но си заслужава! Все пак кърменето е най-доброто за бебчето Wink

# 4
  • Мнения: 254
Много благодаря за отговорите. Ще говоря с педиатърката за повръщането, иначе някак си се справям с честото кърмене и с баткото. Дано да се успокои малко след третия месец. Иначе и сега сме гушнати пак Wink

Общи условия

Активация на акаунт