Скърцане със зъби

  • 13 222
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Може и да е имало преди подобна тема,но искам да попитам.
Синът ми в послените няколко нощи го чувам че скърца със зъби докато спи.На какво може да се дължи това?На някой друг случвало ли му се е?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
На мен. Събуждала съм се от собственото ми скърцане. Правих си изследвания, вкл. и за глисти. Нищо ми нямаше.
Най-малката внучка също от време на време скърца.

# 2
  • Мнения: 5 668
Първото, за което и на мене ми хрумва е глисти. Направете си нужните изследвания. Не става само с догадки  Peace

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моите деца скърцат със зъби. Не знам на какво се дължи. Нямат глисти.

# 4
  • София
  • Мнения: 708
някои деца скърцат със зъби когато започват да се разболяват.

# 5
  • Мнения: 2 731
някои деца скърцат със зъби когато започват да се разболяват.
Shocked

# 6
  • Мнения: 822
Синът ми също скърца със зъби. Не знам на какво се дължи?
Защо наличието на глисти се свързва със скърцане на зъбите  newsm78 ? И аз съм го чувала, но нямам обяснение.

# 7
  • Мнения: 2 700
Казва се бруксизъм. Пуснете в Гугъл и ще ви излезе много инфо по въпроса. Обикновено се получава при силно емоционални хора. При децата се случва често, защото изживяват по-драматично ежедневието от нас. Има хора, при които остава доживотно, но има и такива при които се надживява с възрастта. Дъщеря ми скърцаше като малка, но да чукам на дърво вече не Praynig
Не се притеснявайте, но следете все пак как се развиват децата ви Peace.

# 8
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
Моето дете от скоро скърца със зъби докато спи,но знам от какво е.С макарички е в ушите заради поредица от отити,та сега едната макарка е тръгнала да пада,но за съжаление детето изпитва болка.Така е от 20-ина дни.Доктора се презастрахова с АБ,но болката се повтаря по няколко пъти на денонощие.Тревожа се, до кога ще продължава така?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз като дете скърцах със зъби, но глисти съм нямала.

# 10
  • Мнения: 834
Хе, значи аз цял живот съм с глисти Grinning Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 80
И моето дете скърца със зъби понякога през нощта, докато спи.
Не мисля, че това се дължи на глисти.Правени са му изсладвения, когато го приемаха в детската градина.И баща му понякога скърца нощем със зъби в съня си. Може би е въпрос на емоционалност, не знам.И аз се чудя каква е причината.

# 12
Е,ние с моята дъщеря също се присъединяваме към "скърцащите зъбки".Нямаме глисти но понякога се случва да скърца-емоция.

# 13
  • Мнения: 498
Привет. Wink
Наскоро и аз чух Яна да скърца със зъбки,но го отдадох на зъбоникнене...още ни тормозят кучешките.Денем ръцете са й до китките в устата,колкото и да й правя забележки,а вечер-скърца със зъби...явно я дразни и боли. PeaceДо къде сте със зъбите?

# 14
  • Мнения: 506
В момента сме в "почивка" от зъбоникнене,иначе е тегава работа,защото остават последните 4 кътника.
За глистите ще попитам педи-то да ни назначи изследвания,макар че останалите симптоми (които са за глисти) ги нямаме.
От емоционалност да е,съм по-склонна да повярвам.
Мерси за отогворите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт