излекувах синузит-алтернативно

  • 109 642
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
здравейте,

бързам да споделя как излекувах синузит. сдобих се с него тази зима, преди две седмици се оказа, че синусите са пълни с гной, имах непрестанна зверска болка, стигаща до ушите и горните зъби. освен пункции друго не ми предлагаха.

та, понеже много ме е страх от всичко, което биха ми пъхнали в носа, направих последен отчаян опит с една бабешка рецепта, която действала безотказно:

в с.л. брашно с връх смесвате с ракия на око, така че да стане тесто като за питка. мажете синусите(и челото, и бузите) със зехтин, за да не изгорите кожата, налагате марля и върху нея разстилате тестото. стоите един час седем поредни вечери, горе-долу по едно и също време.после махате от лицето и миете.

като ми го казаха, въобще не вярвах, че ще ми помогне. още повече, че не усещах нищо - нито затопляне дори. първите 2 сутрини носът ми течеше непрекъснато, нещо бистро(преди това беше тотално запушен и от декември дишам само през устата), от третата сутрин от носа ми излизаха парченца гной. супер отвратително, това нещо ми е било в главата Sick така 2-3 дни, после вече нищо не излизаше.

ами, това беше, исках да споделя, защото аз се влачех по корем от болка, а гърлото от 2 месеца ме боли, тъй като през носа не дишах. дано помогне и на друг!

# 1
  • Мнения: 581
 Благодаря, че сподели.Ще накарам мама да го направи, че направо ми става много мъчно, когато почне да я мъчи нейния синузит.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Интересна рецепта и лесна за изпълнение. Hug

# 3
  • Мнения: 1 030
Много ме заинтригува, в момента се мъча с наскоро открит синузит, много гадно нещо е, на моменти ми иде да вия.....

# 4
  • Мнения: 410
И аз се сдобиг с тази екстра синузит тази зима. Дори е момента пак съм така.
Тази рецепта я четох в един форум но не се осмелих. Явно трябва да се пробва.
Прилагам и други рецепти.

Аз в момента пия АБ, т.к. вдигах и Т, но успоредно с това си купих от билкова аптека смес билки, наречена Трина. Правя инхалации и от същата смес прецедена, смъркам през носа, докато излезе секрет. през носа или гърлото...направо на топчета Twisted Evil
Също си направих изследване на секрет, но няма патогенна микрофлора.
Много помагат и лазерни процедури на синусите. По нова година направих 10 иефектът се усеща в самия момент. отлепят се направо...


Накапвайте в носа си сок от цвекло или от моркови, правете си инхалации със сода или с билкови отвари - лайка, евкалипт, градински чай, дафинов лист, мента.
Намазвайте носа си със смес от растителни масла. Добре действа и промиването му със солен разтвор.
Процедурата се прави по следния начин: сложете една чаена лъжичка сол във вряла вода. Застанете и завъртете глава така, че водата от чайника да влиза в едната ноздра, а да излиза от другата. По време на процедурата можете да дишате само с отворена уста.
Можете да използвате и други подръчни средства. Например сваряват се две яйца, завързват се в платнена кърпа и се налагат към двете страни на носа. Държат се, докато изстинат.
За профилактиката на синузитите при хрема можете да сложите в ушите си памучни тампони, натопени в слаб спиртен разтвор

рецепта на баба Ванга, която ще споделя с вас: Смесват се 1 супена лъжица брашно, 1 супена лъжица смлян черен пипер /по възможност прясно смлян/ и 1 супена лъжица домашна гроздова ракия. Всичко това става на гъста кашица, която се нанася по челото и по бузите около синусите, като е много важно преди това кожата да се намаже с обилен слой крем, за да се предпази от изгаряне. Тази процедура се прави един или два пъти дневно за по полувин час в продължение на 10 дни.

прополисови капки - има и за мазане в миниатюрни кутийки

настъргва се един картоф и се изтисква, колкото сок пусне толкова домашна ракия се сипва в изцедения картоф и се разбърква, това се налага на скулите, на челото над веждите, като се слага памуче на очите за да не влезе в окото, и се прави превръзка с кърпа която задържа сместа. това нещо ми го прави 5 вечери ...беше през 79-та година...от тогава и до ден днешен нямам и помен от синузита нито пък имам хрема...хубаво е да се прави през лятото..

1.   Лапи от хрян - корен от хрян се настъргва на ситно (половин шепа ако налагате само челото), приготвяте парче хасе с подходящ размер, намазвате обилно с мас мястото, където ще налагате, настилате хряна на хасето, завивате така че да не изпада настърганото и налагате на мястото където боли. Прави се всяка вечер за около 5 - 7 вечери, като първата вечер налагате за 3 минути и всяка следваща увеличавате времето. Много пари! Пазете очите!
Облекчава напълно и лекува една криза, пролетна например, но на есен пак се появява. И го правите пак. Препоръчвам!
2. Лук - нарязвате на едро 3 глави с лук с обелките. Слагате да се вари и дишате през носа парата над врящата смес. Помага!
3. Вякакъв вид затопляне на мястото помага, но за кратко (все пак достатъчно , за да живнеш малко и да се порадваш на нещата от живота!!!) Веднъж дори ползвах сешоара, толкова бях полудяла от болка. И чудо - болката престана моментално!
4. В крайна сметка ми донесоха от Франция хомеопатичен продукт от Боарон - MEZEREUM 9 CH. Абсолютно вълшебство! Вземах го два месеца през зимата и цяла година имах мир. Явно обаче трябва да се прави по един курс лечение с това лекарство годишно. Взима се по една гранула сутрин на гладно под езика до стапяне и два часа след това не се яде. Проблема е че не се намира в моя град, а сигурно и в други малки градове, за страната и столицата - не знам. Опитах се да проверя и го намерих в сайта на ЛИБРА, където има и доста други продукти на БОАРОН - http://www.libra-ag.com/display.php?page=wellcome&sub_page=14&nom=hom. Опитайте да се свържете с тях и дано ви помогнат.

1.   да се смуче смола от черешово дърво.
!ВНИМАНИЕ! - да не се прилага при високо кръвно налягане и кървене от носа!
2. Взема се бучица краве масло колкото царевично зърно и се поставя в едната ноздра. Следващата вечер - в другата.
3. Настъргва се лук и сокът му се прецежда през двойна марля. Сутрин и вечер с капкомер се капват по 2 капки във всяка ноздра. Когато сокът премине в устата се изплюва. Лечението трае 2 седмици и напълно изчиства гнойта.
4.Разбъркват се добре 1/4 чаена лъжичка мед и 1/4 чаена лъжичка лимонов сок. Вечер преди лягане във всяка ноздра се слагат по 2 капки от сместа.
5.Смесват се и се разбъркват внимателно по 50г цвят от лайка, стръкове от бял равнец и листа от живовлек. 2 чаени лъжички от сместа се заливат с 300 мл кипяща вода. Врат 5 минути на тих огън. Болният вдишва парите.

    Това страдание може да е реакция на студ, хранииелна алергия или цветен прашец, промяна в налягането, а даже разместване костите на черепа, които могат да блокират пътищата на оттичане на синусите. Ако причината е инфекция може да се появи пенесто течение с бял, жълт или зелен цвят, слизестите ципи ще са много нежни и чувствителни, ще ги обхване възпалителен процес, така че трябва да бъдем изключително внимателни при ползването на екстракта от грейпфрут като средство за промиване на синусите.
Дозировка: Влейте 40 мл дестилирана вода в пурверизатор, прибавете щипка сол /разтвора трябва да бъде така солен както са сълзите/, прибавете не повече от 2 капки екстракт от грейпфрут. Добре го разклатете и внимателно пуснете течността в носа като постепенно вдишвате към синусите. Повтаряйте операцията на всеки 4 часа. Ако се появи болезнено парене, излейте половината разтвор и го заместете с вода. От друга страна, ако първоначалният разтвор е прекалено слаб може да се прибавят 1 или 2 капки екстракт от грейпфрут и отново да се разбърка добре.
Hepar Sulfuris CH 15 + Pyrogenium CH 9.

СИНУЗИТ - 2-3 дни поред по един път на ден в двете ноздри да се капват по 2-3 капки сок от настъргана грудка на билката ботурче. (Ванга)
СИНУЗИТ – Чрез редуване всяка вечер в една от ноздрите се слага прясно краве масло, колкото царевично зърно. ( Ванга)

При възпаление на околоносните кухини (синузит), сипете препълнена супена лъжица изсушена лайка в 500 мл вряща вода и я оставете да ври на слаб огън. Надвесете се над парата и вдишвайте около 10 минути. Правете тази инхалация 3-5 пъти на ден.
    Добре е да съчетаете терапията с капки за нос от чесън. Приготвят се, като счукан чесън се сипва в малко шише с широк отвор и се залива със същото количество вода. Шишето се запушва, разклаща се енергично, а след това се оставя да се утаи. С капкомер се капват по 3-4 капки от сока във всяка ноздра 3-4 пъти дневно.

# 5
  • Мнения: 1 030
 Вчера ми поставиха диагноза Пансинузит - възпаление на всички синусови кухини...Всичко започна преди седмица, когато дъщеря ми лепна в яслата някакъв вирус...Вирусът започва със зачервяване на гърлото, при малката слезе надолу и се наложи АБ. При мен обаче нямаше възпаление на дробовете и се лекувах с противогрипни препарати. Отначало носът ми течеше - безцветно, водно, много често кихах..По-късно получих гъсти и жълти сополи, а последва и адско главоболие. Отидох на лекар, пратиха ме на рентгенова снимка и резултатът е Пансинузит..Досега не бях боледувала от такова нещо. Дадоха ми направление за хоспитализация, но се оказа, че задължително ще трябва да ми правят пункции, ако вляза в болницата. Отказах. Изписаха ми АБ, взеха ми секрет и сега пия Зинат, Синопрет и чакам в понеделник резултата от микробиологията.
2 дни подред си капя мед в носа, малко щипе, но се търпи. Тази вечер за пръв път пробвах рецептата на Ванга, но стоях 1 час, тъй като сложих марля върху кожата и тогава сместа - почти не ми щипа. Определено се чувствам малко по-добре, а ефектът надали ще се прояви веднага. Смятам да прилагам този метод поне седмица, ще пиша за резултата. Черен пипер обаче слагам от пакетче, дано не е от голямо значение, че не е прясно смлян.
Доста силно главоболие имам - 1 път на ден, за по няколко часа, също вдигам и Т - 37 и малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 825
Много благодаря, че споделихте, момичета. Слава Богу, никой от нас няма синузит, но пък никой не е застрахован. Винаги с много голяма удоволствие чета постинги на болни, постигнали успехи с алтернативо лечение.

Рецептите ви отиват в папката ми за рецепти!

Общи условия

Активация на акаунт