За Хисаря пак - въпрос?

  • 7 518
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Решихме майските празници да сме там. Колебая се между хотел Галери и Гайтани.

Иначе сме големи фенове на Хисаря и дасега сме били в Аугуста и Астрея. И двата хотела не ми допадат за повече от макс. 2 нощувки. Търся по малък хотел и по уединен - удобен за дете на 4 г. Удобен имам предвид да може детето да беснее на воля.

# 1
  • Мнения: 6 243
В края на декември бях в "Галери".
Минахме покрай "Гайтани", за да го видим отвън, защото и аз се колебаех между двата. При следващото си ходене в Хисаря определено ще предпочета "Гайтани".

"Галери" е ок, но имаше някои неща, които не ми харесаха: стаята беше много тясна. Нямаше антре, а от коридора влизах направо в помещението. Стъпка напред - и си върху спалнята. Вратата на банята беше на половин метър от леглото. Човек не може да се изпикае на спокойствие. Mr. Green

В рекламата на хотела беше обявено, че има безжичен интернет. Нямаше. Според рецепционистката, нямало само в нашата стая. Това ме издразни, защото при резервацията изрично питах за безжичния интернет и ме увериха, че няма проблем. Още повече, че резервирах стая, която е само една от този вид - т.нар. двойка с джакузи (оказа се обикновена тангентарна вана, ама карай) - и беше ясно, че в тази стая нета не се лови. Може да звучи тъпо за човек, на който това не му трябав, но на мен ми трябваше, и се наложи да вися в едно студено помещение в хотела, за да си свърша работата.

Иначе хотелът е на чудесно място - доста по-централно от това на "Гайтани". Но като се има предвид колко е голям Хисаря, става дума за нещо като още пет минути ходене.

Не мога да ти гарантирам, че "Гайтани" ще ти е удобен с малко дете, но моята щерка също е на 4 години и аз лично преценям, че в "Галери" няма да ми е комфортно с нея.

Ако мога в тази връзка да ти препоръчам нещо - на 10тина минути от Хисаря е Старосел. Във комплекс "Старосел" условията са перфектни за деца. Големи, удобни стай, просторно е навсякъде. Има и спа-център, така че можеш да си правиш процедури. Няма басейн - ако идеята е да плувате, трябва да се ходи до Хисаря. Ама пък какво вино има...

# 2
  • Мнения: 455
Ние бяхме в Галери миналата година - месец април. През седмицата бяхме само ние в хотела, но през уикенда се напълни. Стаите наистина са много малки. Няма място за допълнително легло. Но ние се събрахме тримата на спалнята ( а тогава бях и бременна в 7 месец). Ресторанта беше в ремонт и нямам впечатления от храната, освен от закуската, която си беше ОК.
Друго , което се сещам - изолациите на стаите не са много добри и се чува доста какво става из хотела.
А иначе хотела е на няма 3-4 минути пеш от Аугуста.

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Този уикенд ще бъдем в "Галери" и мога след това да дам мнение. Ние имахме изискване да има вътрешен детски басейн и по телефона ни увериха, че има. Искам да попитам Сладка хапка и Албена дали е така наистина? Иначе малките стаи не ме притеснявт, стига да е хубаво времето и да не се заседяваме в хотела.

# 4
  • Мнения: 6 243
Не зная за детски басейн. Като имам предвид колко е голям хотелът, не мога да си представя къде ще е. Да не би да става дума за външно басейнче?

Така или иначе, не съм търсила басейн, ние бяхме през декември и без децата.

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Вчера като им разглеждах сайта имаше снимка на басейн и към него по-малка обособена част...ще видим какво ще се окаже накрая  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 455
Миналата година нямаше басейн...На рецепцията раздаваха някакви талони за отстъпка за басейна на хотел Хисаря (нали така се казваше големия хотел). Това го помня много добре, защото мъжа ми ходи да плува там, а не в Галери...

# 7
  • Мнения: 473
Благодаря за отговорите.

Басейн нямат - вчера питах и казаха че гостите на хотела позлват басейна на хотел Хисар с 40 % отстъпка.
На басейна не държа много, хареса ми като локация.
Гайтани ми е малко натруфен за със дете - лично мнение.
За Старосел знам от моя колежка - мъжа й работи там и е с доста добри отзиви/ а тя е много ама много капризна/.
Но аз предпочитам Хисар.
Всъщност как е името - Хисар или Хисаря?

Евето - ще чакам отзиви и от теб.

# 8
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
........................

Евето - ще чакам отзиви и от теб.

Ok! Нямаш проблем, само дето почва да ме хваща яд, че направихме там резервация....

# 9
  • Мнения: 473
Евето,
ако ти е удобна да се разходиш и до Гайтани- пак ще чакам отзиви  bouquet

# 10
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ооо, определно ще обходя всички хотели в Хисаря, защото следващ път не искам да се ядосвам какво има или няма в хотела. Сега проблема ми е, че крачето ми не е стъпвало в Хисаря и абсолютно нищо незнам - ни хотел, ни кръчма, ни аптека, ни улица....НИЩО!!!Та като се върна ще докладвам, инфо за "Гайтани" ще имаш  Peace

# 11
  • Мнения: 6 243
Евето, да ти препоръчам един ресторант - като тръгнеш от "Галери" нагоре по улицата, след около 300 м. вдясно се намира, с голяма порта от ковано желязо. Не мога да се сетя за името, но е чудесен! На нас ни го препоръча Де ваня - да е жива и здрава, много ценни съвети ми даде преди нашето пътуване.

Ходихме и до турския ресторант, и от него съм доволна.

# 12
  • Мнения: 473
А като тръгнеш надолу по улица - към хотел Хисар и Аугуста има друг чуден ресторант - любим на нашето семейство - като вървиш - от дясната страна.
Забравих как се казваше обаче - ще потима довечера мъжа ми ако го помни.
  bouquet

Хапке, а къде се намира този турски ресторнат?

# 13
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Много ви благодаря, момичета!  Hug Страхотни сте!  Heart Eyes Ще ги надушим!!!  Mr. Green
Аз се обадих в хотела да питам за този прословут басейн. Увериха ми, че имат, но не бил плувен т.е. малък е и е плитък, но на нас точно това ни трябва - да киснем чавето  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 6 243
Чар, не помня името на турския ресторант, но няма да ви е трудно да го намерите. Намира се в "центъра" - ако може така да се нарече, защото цялото селище не е голямо. Ако си изровя визитките, ще ти напиша и име, и адрес.

Сетих се, че имам снимки на стаята в "галери" (както реално е, а не както изглежда на сайта), както и на фасадата на ресторанта - казва се "Национал".


Общи условия

Активация на акаунт