еуреспал

  • 8 274
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 534
По колко милилитра еуреспал на дете 15-16 килограма.Лекарката изписа 3 по 5 милилитра но на листовката пише друго.Давам го вече трети ден а кашлицата не е намаляла(диагнозата е ринофарингит чисти гърди без температура).Стичат и се секрети назад от вчера слагаме и тобрадекс в носа.Тъй като от еуреспала имам за още 1-2 дни с какъв сироп да го заменя(кашлицата е е леко отхрачваща).В къщи имам Тусирол и Флавамед.Подходящи ли са или да купя друг сироп

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 534
От обед сме и с температура.Водих я пак на лекар(на друг тъй като педито и го нямаше) гърдите са пак чисти,но гърлото е доста червено и е слязло надолу към ларингса(макар че гласът и почти не е променен само снощи и беше малко дрезгав)Ще започваме антибиотик.Лекарят каза да минем на друг сироп(казах му че еуреспала не и действа много) Тусирол,но май и изписа много голяма доза 4 по 5милилитра.каза че знае какво пише в листовката и че ако искам да мине кашлицата да давам тази доза.Та въпроса ми е да давам ли това количество или да си спазвам по листовката и според мен има и някакво наличие на храчки  макар че е оскъдно и на моменти Може ли Тусирола да навреди в такъв случай той нали е за суха кашлица(пак казвам че само на моменти има едвам чуващи се храчки.Все пак доктор Миленков ни препоръча това лечение а той е добър лекар,но моля и за вашия съвет

# 2
  • Мнения: 5 760
http://www.drugs-bg.info/drug_info.php?drug=148
Тусиролът е добър сироп и можете да го давате 3 х 5мл. или 1 ч.л. Няма опасност да навреди на детето и този сироп се дава не само за сухи кашлици. Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 534
в момента кашлицата е много отхрачваща като зпочне да кашля няма спиране и се притеснявам да не би Тусиролът да я подтисне и секрета да остане в дробовете.В момента съм на Флавамед(от него май повече кашля което нали е нормално за първите приеми,а след кой прием започва да затихва кашлицата т.е. да се е отхрачило всияко) тъй като Еуреспала ми свърши,но от Тусирола май съм най доволна.Основателни ли са опасенията ми относно Тусирола и мога ли да го давам при толкова отхрачваща кашлица

# 4
  • Мнения: 5 760
Не. Тусиролът е много добър сироп и се дава с цел именно втечняване на кашлицата.

Общи условия

Активация на акаунт